• Istencsászár
    #431
    Coulthard bocsánatot kért Montoyától


    David Coulthard a Brit Nagydíj délelőttjén felkereste Juan-Pablo Montoyát, és bocsánatot kért tőle szombati kirohanásáért, amelyben "gusztustalannak" minősítette a kolumbiai időmérőn tanúsított viselkedését. A Red Bull skót pilótája szerint Montoya szándékosan tartotta fel a kvalifikáció második etapjában, és egyébként is rendszeresen veszélyezteti riválisai testi épségét. Még szombaton hozzátette: "Nem pazarolom az időmet arra, hogy beszéljek Juan-Pablóval. Ez olyan lenne, mintha elmennék egy állatkertbe, és megpróbálnék kommunikálni egy csimpánzzal. Más nyelvet beszélünk, más versenyzési etikettet követünk, úgyhogy semmi értelme nem lenne." A sportfelügyelők végül nem büntették meg Montoyát a feltartásért, és Coulthard is úgy érezte, túllőtt a célon.

    Montoya vasárnap az autosport.comnak adott nyilatkozatában elmondta: "Ma reggel odajött hozzám, és bocsánatot kért. Szép gesztus volt tőle. Tudja, amikor a sportfelügyelőkkel beszéltünk, azt mondta nekem: 'Visszavettem a tempóból, mert azt gondoltam, elém vágsz, és nem bíztam benned.' Én azt válaszoltam: 'Egyszer sem beszéltél velem az alatt a hat év alatt, amit itt töltöttem, úgyhogy fogalmam sincs, miért nem bíztál volna bennem, hiszen soha semmit nem vétettem ellened.' Azt is mondtam neki, hogy igazából egy pillanatra sem került közel hozzám. Éppen a boxba tartottam, mielőtt a gyors körét kezdte, de sosem közelített meg annyira, hogy úgy tűnjön, már felvette a tempót. Kicsúsztam a pályáról, és a jobb oldalon maradtam, hogy bejöhessek a boxba, és amikor megkezdte a körét, körülbelül két másodperccel volt mögöttem. Ezért mondhatta, hogy vissza kellett vennie, hogy ne rontsam el a körét, de én nem terveztem ilyesmit."