• BlackRose
    #12
    Először is nem tudom elképzelni, hogy egy demokráciában a szolásszabadság korlátozva legyen, másodszor is nem tudom elképzelni, hogy valaki olyan barom, hogy ha azzal fenyegetik meg, hogy beperelik (egyébként teljessen alaptalanul, mert (a) a törvény szerint nem lehet valakit bűntetni azért amit mond. (b) ami még fontosabb - nem lehet felelőségre vonni azt akinek semmi köze az adott tartalomhoz - mert a DNS üzemeltető vagy Hosting provider még véletlenül sem felelős a dologért. Na most ez itt nem más mint tudatlan emberek törvénytelen viselkedése. A FFII itt jogtalanul lett kezelve és ezért perelnie kell a DNS üzemeltetőt, az adott német céget stb. Ha tényleg demokrácia és jogállam van az EU-ban akkor nem lehet kérdéses, hogy megnyeri a pert és persze a következőkben ez pelda lehet, hogy ne kövessenek el ennyire baromi dolgokat.
    P.S. Ha esetleg valakit érdekelne, én a szoftverszabadalmak ellen ugyan nem vagyok... szerintem a válasz nem a szabadalmak teljes eltörlése, hanem azoknak olyan szintre hozása, hogy mindkét oldalnak megfeleljen (azoknak is akik szerint nem kell, meg azoknak is akik szerint kell), szerintem kizárni az egyik oldalt nem megoldás, a megoldás abban rejlik, hogy mindkét oldal megkapja azt amit fontosnak lát... és ez a DNS kizárás is csak azt mutatja, hogy nem szabad kényszermegoldásokat kiszabni parlamenti szinten sem, hanem dolgozni kell keményen és olyan megoldásokat találni amely szolgálja a társadalmat. Nem hiszem, hogy a szabadalmak elfogadása (a meglévő formában) jó lenne, de azt sem, hogy az elvetésük lenne a jó... inkább ki kell dolgozni olyan szabadalmi rendszert amely a társadalmat szolgálja... lehetetlen? NEM HISZEM, nehéz az biztos... de meg kellene csinálni.