• szombi
    #66
    Mondjatok amit akartok, de a Quantum-ot ne dícsérjétek...
    A tipikus jellemzők: pörgés mint egy halk Boeing747, töltés mint egy német géppuska. de amúgy jó...
    Egy érdekes mesét mondok a nemrég vásárolt, samsung 160GB-SATA vinyómról:
    Egy héttel a vásárlás után történt egy affér. Éppen a belső(kollégiumi) hálóról töltöttem nagyban,
    amikor a töltés kellős közepén kék halál(WinXP), mert ,,kernel write error'' történt, de nem sikerült elolvasnom,
    mert a gépem azon nyomban újraindult. Megintcsak zavartalanul, sebességcsökkenés nélkül használom tovább,
    majd elkapott a hév: be kéne fejezni a letöltést. A letöltés iszonyú lassú lett, és... RESTART
    Újratelepítettem már 3-szor a windóz-t, de ugyanez. A hálókártyához másik drivert szereztem,
    és a sebességcsökkenés elmaradt. töltés közben netezni akarok, és... RESTART
    Egyik szobatársamnak megosztottam a vinyómat(nem ftp-n, hanem MSWIN-hálón), hogy rátegyen egy DVD-t.
    Mondanom se kell, hogy a művelet kellős közepén megszakadt a kapcsolat. megnézem a gépem: RESTART
    A szervizben többször is átnézték, de nem találtak hibát. De azért kicserélték.
    És láss csodát! Azóta megszűnt a hiba. Én a gyorstárra gyanakszom, ami nem mozgó alkatrész...