• h4x0r
    #25
    "A linuxban tényleg elég nagy a kavarás, az igaz. Minden disztribúcióhoz gyakorlatilag különböző programok kellenek (nem a szoftver, csak a csomag más). Van, hogy még az otthon lefordított program se működik jól, ha egyáltalán le lehet fordítani. Sajna, ha a linuxnál ki akarsz lépni egy disztribúció kereteiből, az meglehetősen nehéz. Ezt úgy próbálják ellensúlyozni, hogy egy disztribúcióba berakják az összes létező GPL szoftvert(na jó, ez így talán kicsit erős)."

    Nem tudom, szerintem egyaltalan nem nehez kilepni egy disztro kereteibol. Nezd, nekem kulon particiom van a home-ra, igy gyak. disztrovaltaskor sem kell ujrakonfigolnom olyan sokmindent. Az egyszer leforditott dolgoknak pedig menniuk kell (kene), ha a cserelt disztroban is megvannak a suxeges libek. Forditasnal detto. Bar tenyleg sok progi "sufniban ganyolt".

    "A linuxban nagy lehetőségek vannak, nem kéne elszúrni."

    Ezt tamogatni tudom :-)

    "A windows alapjaitól kereskedelmi szoftver, de lehet, hogy a Microsoft idővel ezen változtatni fog.(bár nem tudom, de minden bizonnyal érdekes lenne)"

    Szerintem tonkremenne, ha valtoztatna hirtelen. De en megprobalok bizni bennuk, hatha egy kicsit rank is tekintenek :-)