• red13
    #1251
    Itt az én úgymond értékelésem róla, bár igazán akkor tudnék róla írni, beszélni, ha nem kéne félnem a spoilerezéstől.

    Alan Wake
    Spoilert nem tartalmaz, szerintem.Kezdem azzal, hogy össze számoltam hány játékot vittem ki box-on ezidáig, 28-at, és ezek közül azt kell mondjam, hogy ez a legjobb. Marha jó sztori, grafika, szereplők, szinkronhangok, isteni zene, rengeteg olyan dolog amit más játékban nem sűrűn látni, tele ötletekkel, besz@ratós, egyszóval isteni. Hogy ha valamihez kéne hasonlítanom, akkor egyértelműen nem játékhoz, hanem sorozatokhoz. Még pedig a Twin Peaks, Twillight Zone, The Outer Limits és talán még egy kicsit a Lost-hoz is. Egyébként nem is titok, hogy a készítők nagy rajongók az említett sorozatoknak, ők maguk mondták hogy inspirálta őket a játék elkészítéséhez. Annyit tudnék mondani a játékról, hogy miért is eszement, de sajna még ha csak egy dalt is belinkelnék az is spoiler lenne, mert ennyire gondoltak mindenre. A játékban sokáig, és bevallom még most is homályos, hogy tulajdonképpen nem tudod mi a valóság, mi az álom, annyira csavarják benne a dolgokat. Most játszottam végig, de még 1-2 dolog nem tiszta. Sok kritika érte már most a játékot, hogy pfúúj még 720P-ét sem éri el, nos én csak tátottam a számat a látványtól, a fákat, fenyőket ahogy fújja a szél az nem semmi, vagy a naplementék, a Bright Fallsi táj, eszméletlen. Hangok hátborzongatóak, a szinkronhangok nagyon ott vannak, de itt van egy apró negatívum, mégpedig hogy a szájmozgás nem a legjobb, de nem is rossz. A játék 6 epizódból áll, ha az ember végig akar rajta szaladni akkor lesz az a 10 órás menet, viszont ha mindenkivel elbeszélget, meghallgatja az emberek gondját megnézi a sorozatokat a tv-ben, felfedez, gyűjtöget, akkor simán 15 óra fölé felkúszik a játékidő. De elég a dicséretből, jöjjön a negatívum, amit egészen az utolsó fejezetig azt hittem, hogy nem lesz. És nem is 100%-osan negatívum ez, inkább olyan ami szúrja egy kicsit a szemem. Kezdjük ott, hogy a készítők többször hangoztatták, hogy mindenki meg lesz elégedve a játék végével, tehát nem valami fél kész cuccot kapunk, amit majd dlc formájában fejeznek be. Aztán azt is hangoztatták, hogy epizódikus is lesz, és 100% hogy jönnek dlc-ék, amik viszik tovább a történetet, akár előzményként is. Ez mind rendben is van, erre talán nem is mondom mint a dlc-ék nagy részére, hogy lehúzás, hisz tényleg úgy megy maga a játék is, mintha egy sorozat lenne. Jöjjenek csak, de ne legyenek túl drágák. Na és egészen az utolsó fejezetig a játékban azt veszi észre az ember, hogy változatos, van amikor pörög az akció, néha síri csöndben mászkálni kell az erdőben, nyomozni a városban stb. Viszont a 6. epizód végén kapunk egy olyan befejezést, ami enyhén szólva is kérdőjel. Mindennek nevezném csak normális befejezésnek nem. Elég sok kérdés marad az ember agyában, de a legnagyobb kérdés, hogy mi is lesz ezután? Mintha félbeszakították volna a játékot. Oké jönnek dlc-ék, és akkor itt már elkezdtem érezni a lehúzás szagát, főleg ha azt nézzük, hogy 5 évig készült a játék. Nem kellett volna csak plusz 5 perc a végére, és még egy két dolog a utolsó epizód második felére és rendben is lett volna a dolog. Ezt leszámítva hihetetlen egy játék.

    +Kegyetlen jó sztori
    +Eszméletlen látvány
    +Kiváló hangok
    +Olyan atmoszféra és hangulat, amit kevés játékban érezni
    +Jól kitalált "harcrendszer"
    +Nagyon jó irányítás, ami egyben egyszerű, de nagyszerű

    -Száj mozgás lehetett volna jobb
    -A vége egy kicsit kérdőjel

    10/10 lenne, ha nem olyan lenne a vége, mint amilyen, bár ettől is simán el lehet tekinteni, hisz maga a játék is elég misztikus. Azt hiszem kell még utána olvasnom, hagyni ülepedni, mert annyi minden dolog van.
    9.5/10 viszont simán rá vágnám.

    Ja av ezetés szerintem simán rendben volt, egyáltalán nem rosszabb mint egy GTA-ban, sőt. Az autónak a hangja, meg a fékcsikorgása is nagyon oda tesz, főleg a nappali vezetésnél. Viszont az autó mozgása a videókban kicsit rehabos.