• Mice
    #75
    ""Jelenleg eu-ban nincsenek szoftver szabadalmak, így mikor azt mondod, hogy "nem kéne egy hibákkal, de működő rendszert, egy teljesen szarra cserélni" magad ellen beszélsz..."

    Ez akkor lenne igaz, ha a szabályozás mellett bejegyzett szoftverszabadalmak sem lennének ez eu-ban. De párezer van..."
    így is lehet igaz, mivel jelenleg nincs mód perlekedésre.

    hogy csak a sokat emlegetett példákból a legegyszerűbbet vegyem (electronic basket), ha írok egy ilyen progit és ezért beperel a szabadalom tulaja (merthogy ennek is van!), és én tönkremegyek a perköltségen akkor élősködő vagyok?
    ezen analógiával: szerinted az összes free programot író az???

    "Miből is élnek az ilyen fejlesztők kb 95%-a? Zárt forrású, fizetős szoftverek fejlesztéséből. "
    arra azért nagyon kiváncsi vagyok ezt a statisztikát merről szedted, mert csak hogy ne menjek messze a 3-4 fős gárdájú, de ígényes free programokat készítők esetén meglepődnél ha látnád csak a PayPalon mennyi mani áramlik át!
    feltételezem a többszázezer ha nem millió linuxxal foglalkozó ember is mind így "szabadalmakon keresztül" keresi pénzét és a copyrightot sem ismerik

    "És kiknek ártanak leginkább ezek a programok? A multiknak? Oh dehogy. Ők simán felveszik a versenyt ingyenes programokkal is, mert végtelen pénzügyi lehetőségeik vannak. " piaci verseny bácsi, tudod?