A pí értékét hogyan lehet kiszámítani?
  • dronkZero
    #95
    Hehe, nem. A vizsga alapvetően írásbeli-only volt, csak akit megbasztak, az az eredményhirdetés után szóbelizhetett a kettesért. Az más kérdés, hogy a "szóbeli"-t is írásban kellett produkálni, csak ott a csóka orra előtt a tanszéken, meg egyből elolvasta. De egy szót nem kellett szólni, sőt, elmondani nem is engedte, le kellett írni.

    Én is ott voltam ezen a vizsgán, ezen a beszélgetésen én is ki voltam akadva. Effektíve ketten szóbeliztünk csak Uwuval, én mondjuk más okból: a legelsőt kivéve egyetlen órán sem voltam benn, és a házit is konzultáció nélkül adtam le. Ennek ellenére sikerült a félév. Ez azért elárul valamit a tárgy komolyságából...

    Egyébként szerintem Uwut azért baszta meg, mert más szavaikkal, meg más sorrendben írta le a dolgokat, mint a kiadott jegyzet. Én még talán ugyanazt a sort is írtam, mint Uwu, csak én amennyire tőlem tellett, szóról szóra a jegyzetet. Kaptam is egy 3-ast rá. Csak ugye a házi feladat ezt 1-essé módosította... :P

    Egyébként tanulság nincs, az egyetemen is dolgoznak faszfejek.

    A másik kedvencem Hegedűs, aki eljátszotta azt, hogy 4 vizsgaalkalomból a 3. eredményhirdetésén (miután az egész csoportból a 3 vizsgaalkalom után _egyetlen_ ember volt képes 1-estől eltérőt írni) volt hajlandó elárulni, hogy a vizsga egyik legtöbb pontot érő feladatát hol is lehetne megtalálni, ha már órán nem adta le, és a jegyzetben sincs benne. És még fel volt háborodva, hogy meg merészeltem kérdezni, hogy "Ugyan tanár úr, ezt most mégis honnan kellene tudnom? És hol tudok utánanézni?". Na, erre adott három könyvcímet, amiből az egyik valami dán vagy valami hasonlóan közismert nyelvű volt, a másik olyan régi, hogy sem könyvtárban, sem antikváriumban nem hallottak róla soha, a harmadik, amiben meg végül megtaláltuk, abban is csak nagy vonalakban ismertették a számítás menetét két és fél hasábon, meg volt egy "számpélda", ami két ábrát jelentett: kiinduló geometriai adatok és végeredmény ábra. Azért ki tudtuk tökölni belőle szerencsére, és le is vizsgáztunk.
    Egyébként halál elavult módszer, lemezművek kézi számolása volt a kérdéses feladat.

    Át kéne vonulni a "Mérnök élet" topikba, már nagyon nem a píről van szó... :)