• [NST]Cifu
    #6273
    Én is akkor spoilerbe rakom, bár kétlem, hogy olyan keveredne ide, aki már nem nézte végig a sorozatot :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A BSG mini (aka BSG2k3) és az első évad (aka BSG2k4) még össze volt rakva, követhető volt, érthetőek voltak a motívációk, és még a WTF-ek is szépen fel voltak vezetve (Boomer esete). A második évad onnan kezdve szétesett, hogy nekiálltak a Kobol keresésének, holott még a túlélésért harcolnak. Ez akkora baromság a szememben, hogy csak na. Bakker, a faj túlélése a cél, és senki sem vágja hókon a kedves Roslin-t, hogy ugyan már, talán nem ez a legjobb idő arra, hogy a fajunk eredetét keresse (igen, Adama megteszi - aztán bocsánatot kér tőle érte, és mellé áll...). A másik óriási kérdés, hogy miért most kezdték el keresni, miért nem az elmúlt évtizedekben, amikor békés körülmények között lett volna lehetőség rá? Senkinek sem jutott ez eszébe?!?

    A második évad csúcsa számomra egyértelműen a SCAR epizód (S2E15), itt végre ismét félelmetesek lettek a Cylonok. Emlékeztetőleg: a Miniben és az első évadban olyan veszélyesek voltak, hogy csak na, láttuk a túlélők veszteségeit, a sötét jövőjüket... A második évad elejére a veszteségek mintha sehol se lennének, a Cylon Raiderek meg úgy kezdtek el hullani, mint a legyek... A Basestarokkal együtt...

    A harmadik évadra én úgy vélem, hogy a történet teljesen szétesett, én már csak a karakterek és a CGI miatt követtem a sorozatot, mert abban tényleg erős maradt. De az a gyönyörű ívű történetmesélés, ami miatt anno beleszerettem, az eltűnt...

    Én nem azt mondom, hogy hagyd ki a The Plan-t, sőt!
    Ad pár érdekes szálat az TV sorozathoz, szóval ha a többit már megnézted, ezt se hagyd ki. Azért hatalmas facepalm részemre, mert ugyebár ezzel a szöveggel kezdődik a sorozat a Mini óta:

    "The Cylons were created by man. They evolved. They rebelled. There are many copies. And they have a plan."


    Én azt reméltem, hogy végre megtudjuk mi volt az a rohadt nagy terv, amiről még a 4. évad végén sem árultak el végül is semmit. Na, ez a terv akkora anyázást okozott nálam, hogy csak na...

    (ezt a Spoilert akkor nyisd ki, ha megvolt a The Plan, illetve ha nem félsz a spoilertől)
    [spoiler]A nagy eredeti terv ugyebár az volt, hogy a Cylonok kiírtják az emberiséget, ők magukat letöltik, így hozva igazságot. Ezt akadályozta meg a Galactica és a flotta. Ez már magában is akkora ostobaság, mint ide nagykáta (mármint hogy ennyi a nagy terv). Az még nagyobb, hogy az egész 'The Plan' arról szól, hogy a mindent megoldó tervet kérem szépen a szerelem állítja meg. Mint művészeti lépés, gyönyörű, de bakker, ez egy iszonyú sötét és reális elemekkel operáló sorozat, erre ilyen érzelgős marhasággal raknának pontot a végére? Ne már...

    A fő gond a folyamatosság. Az emberiség teljes kiírtása a sorozat alapján sose működött, a bolygókon a Cylonok letelepedtek, miközben emberi túlélőket tartottak élve. Ha teljes kiírtást akartak, miért nem bombázták az egész bolygót élhetettlen roncstelepé?

    Az eredeti történetből több epizódot újra felhasználtak, de egyértelműen megváltoztatva őket. Például egy-az-egyben kihagyták azt a részt, amikor Boomer öngyilkossági kísérletében játszik Baltar... Szóval a nagy tervbe nem illő dolgokat megváltoztatták, ezek alapján a 'The Plan' valójában korántsem volt kész fejben a sorozat közben, utólag próbálták meg valahogy megmagyarázni a különféle karakterek aladdig nehezen magyarázható motívációit. Elismerem, hogy e téren végül is valami hihetőt raktak le az asztalra, de azon az áron, hogy pár helyen szembeköpték saját magukat, és nekem ez nem tetszik...
    [/spoiler]
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.08.23. 12:48:14