• kamionosjoe
    #6659
    Szerintem nagyon jó ötlet, meg is mondom hogy miért. Ugye ezek a menekültek nagyon nagy számban jönnek és az tényleg nem megoldás, hogy fogjuk az összeset és kitoloncoljuk az országból. Inkább foglalkozni kell velük és megtanítani őket magyarul, aki normális az itt fog maradni és dolgozik is majd, ki tudja talán itt alapít majd családot. Nem gondolom, hogy nagyobb baj lenne velük mint a cigányokkal(azokból is van bőven) nekem személy szerint vannak afgán, pakisztáni, iraki ismerőseim akik a háború miatt jöttek Európába és nagyon rendes, dolgos emberek. Ugye azt figyelembe kell venni, hogy ezek az emberek milyen helyzetből jöttek, lehet hogy valakit fegyverrel lőttek mikor elmenekült vagy éppen meg is kínoztak ott ahonnan jött, a legtöbbnek semmije nincs, lehet hogy csak éppen az a ruha ami rajta van. Általában több ezer kilométert utaznak mielőtt Magyarországra érkeznek, aki tovább akar menni azt engedni kell, de aki úgy gondolja hogy itt szeretne élni Magyarországon szerintem az megérdemel egy lehetőséget, hogy beilleszkedjen.

    2. Vandálok már így is vannak a városban, megfelelően elővigyázatosnak kell lenni, a rendőröket oda kell küldeni ahol potenciálisan nagyobb valószínűséggel történik valamilyen bűneset és ezenkívül kamerákat is lehet még felszerelni oda ahova kell. Nem a menekültek miatt fog a közbiztonság leromlani, ha ilyen történik.