xnl87ky5.jpg

free counters


  • Breki33
    #87248
    Egy lemez ajánló



    A Táncdalfesztiválok korszakának legismertebb dalai csendülnek fel Palya Bea saját stílusában "Én leszek a játékszered" c. új albumán.

    „A régi idők dalainak ötlete a tavalyi táncdalfesztivál-koncerteken jött elő bennem. Énekeltem a dalok első sorait taxiban, barátoknak, családi összejöveteleken, és mindenki azonnal továbbénekelte, a szüleimet különösen szép volt látni, amint felvillantak egy-egy dal hallatán. A nosztalgikus retró-hangulat átérzése közben azt is láttam, hogy ez a dalkincs városi népzene: közösen énekelhető, ismert dalok, mégis mindenki a maga történetét hallja bele. Én is gátlástalanul kísérleteztem hát, játszadoztam a dalokkal, megnéztem, hogyan is vonatkoznak rám, hogyan tudom megtölteni őket én tartalommal. Ebben Gryllus Samu zeneszerző volt társam. A hangzás legtöbbször népzenei világokat idéz, de sok más zenei hatás is ért minket, ez is hallható az anyagon. Olyan régi dalok szerepelnek az Én leszek a játékszered című új albumon saját stílusban, mint például az Add már Uram az esőt, a Megáll az idő, a Késő bánat, a Most már utánam a vízözön, vagy a Nem akarok mindenáron férjhez menni.”

    1. Tiketike
    2. Nem leszek a játékszered
    3. A legszebb asszonynak
    4. Fák, virágok, fény
    5. Utánam a vízözön
    6. Holnap se lesz semmi
    7. Semmi
    8. Az élet megy tovább
    9. Gizikém
    10. My Love Is Your Love
    11. Nehogy kiszaladjanak
    12. Schlaflied
    13. Énmellettem elaludni nem lehet
    14. Invocatio
    15. Én nem akarok minden áron férjhez menni
    16. Mézesszívek
    17. Baba
    18. Mama
    19. Undorító hangom van nekem
    20. Part-Time Lover
    21. Nem ismeri?
    22. Nagy utazás
    23. For Philip S.
    24. Amerika
    25. Finding A Path
    26. Amerika
    27. Add már uram az esőt
    28. Az eső és én
    29. Az élet megy tovább (Instrumentális)
    30. A szerelmeseknek a legszebb dala
    31. Megáll az idő