nem csak nekem?
  • Oláh Herkules
    #937
    Megkérdeztem a bőrgyógyászomat, hogy a viszketős hajhullós dolgot nekem mi is okozza: pitysporum ovalis nevű gomba.
    Ez természetes módon minden ember fején rajta él. Akkor van gond ha ez elszaporodik először jön a korpa (minden korpásodást ez okoz), és rosszabb esetben a hajhullás, mert betelepszik a hajhagymákhoz, elzárja a faggyúmirigyek nyílásait, (amúgy nem csak hajra felsőtesten bárhol elszaporodhat, pont olyan dolgokat tud generálni mint egy pattanás (gyak nem lehet megkülönböztetni ránézésre, hogy igazi pattanás vagy ez okozza)), ez már a betegség, a neve: pitysporum folliculitis, és főleg fiatal felnőtteknél jellemző.
    Elszaporodás stresztől, helytelen életmódtól, vitaminhiánytól, tehát bármitől lehet ami gyengíti az immunrendszert.
    Tisztítása a szokásos gombaölő szerekkel történhet, akár mesterségessel (ketokonaakármi), akár természetessel (citrom, aloe vera, cajeput olaj, kb ezek vannak az említett rougj cuccokban), és hatása teljesen visszafordítható (kérdés hogy menny idő alatt tér magához a haj, mert erről viszont semmi infot nem találtam, de ahogy magamon tapasztalom, sok idő).
    sanyix reinkarnációja voltam :D