szurkolás, ultrák, hoolok, 3.félidő



  • Grenzjager
    #2037
    nagyon jó írás
    "az egyszerű magyar szurkoló"
    Megéri-e ez nekünk???
    "Majd felszálltam a vonatra Brassóban. Beültem egy kupéba, a kanizsai Újpestiek vendégül láttak. Majd mutattak nekem egy srácot. Ott állt előttem az ablakban. farmer, kék felső és egy Magyar zászlót szorongatott és tartott ki az ablakon. Egy a sok ember közül. Elmegyünk mellette. Rá sem nézünk. Olyan dolgokban élünk, olyan világban ahol nincs idő másra. Csak a társakra, közvetlen ismerősökre. Most ment a vonat és volt idő is. Meghallgattam a történetét. Egy vidéki kisvárosból érkezett a fiú. Egyedül jött és ez volt élete első meccse. Nem utazása. Meccse is! 19 éves, most ivott először és vett egy görögtüzet is. meggyújtotta és kidobta mert azt hitte robban. Felszállt a Keletibe és oda állt az ablakhoz a zászlójával. Mint mondták, azóta ott állt. Ott állt a Magyar zászló lobogott 650km és kb 12 óra telt el és nem tudták behozni az ablakból a zászlója mellől. Néztem. Láttam egy fiút hátulról és egy Magyar zászló lobogott. Mosolyogtam. Mert tudtam. Erőt ad. Értük érdemes csinálni…menni harcba és küzdeni mindenkivel.”