http://www.peking2008.hu - hivatalos oldal
http://www.telesport.hu - élő magyar közvetítés, éremtáblázat, program
http://www.eurovisionsports.tv/olympics - nemzetközi közvetítés (12 kamera, IE szükséges!)
-
Grenzjager #89 Kolonics Györgyöt jövő pénteken helyezik végső nyugalomra
Július 25-én, jövő pénteken 14:30 órakor a Farkasréti temetőben helyezik örök nyugalomra Kolonics Györgyöt, aki kedden edzés közben vesztette életét.
A kétszeres olimpiai bajnok világhírű kenust a Magyar Kajak-Kenu Szövetség, a Magyar Olimpiai Bizottság és az Önkormányzati Minisztérium saját halottjának tekinti.
A 36 évet élt Kolonics kedden edzés közben rosszul lett, elveszítette az eszméletét és életét nem sikerült megmenteni. Halálát az első diagnózis szerint hirtelen szívleállás okozta.
Az MTI megbízható források szerint a kenus szívét körbehálózó koszorúerekben kisebb lerakódások voltak. A szövettani vizsgálatok folyamatban vannak és pontos diagnózissal leghamarabb pénteken szolgálnak az illetékesek. A lerakódások (plakkok) meszesedést jeleznek és nagy megterhelés esetén elvileg fennáll az infarktus veszélye.