• DONGUBA
    #33
    Az amerikai közönség kevés United sztárt láthat majd a ChampionsWorld mérkőzésein.

    Valószínű, hogy 14 játékos is kihagyja majd a túrát. A három mérkőzés Chicago-ban, Philadephiában és New York-ban lesz majd. A United július 21 repül az Egyesült Államokba, 25-én játszanak a Bayern Münchennel, 28-án a Celticel és 31-én az AC Milan-nal.

    Sir Alex Ferguson dolgát megnehezíti az, hogy sok játékos részt vett a nyári EB-n, és a játékosoknak kell a pihenés, hiszen a csapatnak korán kell BL-selejtezőt játszani.

    Cristiano Ronaldo játszott a lisszaboni döntőben július 4-én, és mindössze 16 napja van az utazás előtt. Ő valószínű kihagyja majd a tornát.

    Ruud van Nistelrooy is eljutott Hollandiával az elődöntőig, és mindössze 5 nappal többet pihenhet, mint Ronaldo, tehát ő is kétséges, hogy utazik-e a tengerentúlra.

    Az angol válogatott tagja is csak 4 hetet tölthetnek pihenéssel a túra előtt, hasonlóan a francia játékosokhoz (Silvestre és Saha). Ráadásul Butt tárgyal talán a Newcastle-el, így ő biztosan itthon marad.

    Három dél-amerikai játékosunk (Heinze, Forlan, Kleberson) távol van a Copa Americán, ők tehát nem állnak Ferguson rendelkezésére.

    John O'Shea-nek a térdét műtötték, és Djemba-Djemba is szintén sérült, aki ezen a héten sérült meg egy VB-selejtezőn.

    Rio Ferdinand eltiltását tölti, így 14 játékost kényszerül nélkülözni a United az amerikai túrára.

    Akik valószínű, hogy részt vesznek

    Tim Howard, Roy Carroll, Quinton Fortune, Ole Gunnar Solskjaer, Roy Keane, Ryan Giggs, David Bellion, Darren Fletcher és Wes Brown - plusz az új igazolások Alan Smith és Liam Miller is utazhatnak.

    A tavalyi túra teljes siker volt a klub számára, és Sir Alex Ferguson szerint a legjobb felkészülés volt, amelyen valaha részt vett, köszönhető ez főleg a remek edzőközpontnak.

    A fiatal játékosoknak valószínű, hogy hatalmas lehetőséget kapnak majd, és reméljük, hogy élni is fognak majd vele.