Kinek volt már? Mitől lehet?
  • sz4bolcs
    #82
    Ilyen deja vuem nekem is volt. Reggeli ébredés+tudtam a híreket. Nekem régebben éjjelre mindig be volt kapcsolva a rádió, mert szerettem, ha alvás közben sem áll meg az életem, nem éreztem olyan ürességet, mielőtt elaludtam. Ilyenkor gondolom én sokkal több információ, külső inger (hang) terheli az agyat, én ráadásul érzékeny vagyok a hangokra. Van/volt egy pár szám, ami kedvencem, de ritkábban játszották, mint a többit. Éjjel miután elaludtam, és játszották a számot, amit talán pár napja vártam, álmomban előjött a szám, és reggel azzal az érzésre ébredtem. Volt, mikor nem éjjel adták a számot, hanem elég kora hajnalban. Én mindig későn keltem, mondjuk 7-kor, de amikor hajnali 4-5 körül megszólalt a szám a rádióban, akkor volt, mikor álmomban végigment a dal, vagy csak feléig, és félig fölébredtem rá, azzal a rohadt jó érzéssel, de a zene még szinte csak az elején tartott, és végig élvezhettem, elmormogtam amég végigment. Tipikus tompa ébrenlét, ha lehet egyáltalán ébrenlétnek nevezni, de csodálatos. Aztán rádió amit hallgattam lezüllött, már nem kapcsolom be többet éjszakára, többet már nem adták a számokat, amiket szerettem, talán egy pár címét soha nem tudtam meg, és már el is felejtettem. A többit viszont leszedtem gépre, és megvannak MP3ban, vagy CDn, de így amikor éjszakára berakom őket a winampba, és úgy megy a zene gépről, már nem érzek álmomban semmit, nem álmodom meg, és nem okoz örömöt. Üresen alszom el, és kelek... De az agyunk egy része mindig ébren van. Ezt az ébredéses dolgot a zenére szerintetek melyik része idézi elő?