Minden ami a vezeték nélküli hálozattal kapcsolatos...
  • bat777
    #317
    Hali mindenkinek

    az lenne a gondom, h vettünk nemrég egy notit és a vezetéknélküli antennán alig megy a böngészés. Egy iskolában vagyok, a vezetéknélküli netezés miatt fel van szerelve egy smc wireless bridge, amely típusa a következő smc258w-b. Erre a bridgere 3 vezetéknélküli antenna csatlakozik a hálókártya fizikai címe alapján. Van egy gép és 2 noti ráengedve, itt van a gép és a 2 noti egymás mellett bekapcsolva egyidőben, egyforma jelerősség mellett.A gépen és a fujitsu notin ami a régebbi noti azon a egy 3,5 megás sebességet tudok mérni, mindkettőn lehet netezni aránylag normálisan, nem a leggyorsabb de elmegy. Van a problémás noti egy asus k52j, az a lényeg, h ezen nem tudok sebességet sem mérni a böngészőben, a ping mérése lefut, de utánna végtalenségig csak dolgozik, netezni egyáltalán alig lehet, a böngészőben le van kapcsolva a flash meg gyorsitva van a fasterfoxal, így is némelyik weboldal csak többszöri frissítés után jön be. A másik az, h a gép megkapja a sebességet, mert torrenten akár 400kiloval is száguld lefelé az adat. Mondta nekem valaki, h a torrent más elven működik mint a http-s böngésző. Ha kábelen rácsatlakozok a netre, akkor gyorsabb a net, de úgy működik, h hirtelen felugrik a sebesség 1-2 mpre utánna meg 3-4 másodpercig esk szinte 0ra, utánna meghal, letöltésekkel teszteltem. Ez egy nemrégen vásárolt noti, 802.11n wireless hálókártya van benne, arra gondolok, h nem tudja esetleg ezt kezelni a smc bridge, de akkor a vezetékes lapi hálókártyán miért gyorsabb, de ott is csak pár mp-ig, na meg a torrent miért megy, a http-s netezés meg kaki. Nem tudom, h mit kéne csinálnom, remélem valaki tud segíteni, h mi lehet a gond, vagy találkozott valami hasonlóval. Ezen a gépen win7 van, esetleg az kavarna be ennél a bridge-nél? sok kérdés merült fel benne, informatikus vagyok, tehát nagyábol tudom, h mifán működnek a dolgok, de erre nem tudok rájönni, a neten sokat olvasgattam, de nem tudom. Az smc firmware-t esetleg lehet frissíteni, de nem mertem hozzányúlni... Ha van valakinek valami ötlete, akkor azt szívesen olvasnám, köszi is előre