Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Papiczky
    #1104
    Ezekkel a modokkal csak az a baj, hogy bár német srác csinálta, mégis hiányzik belőlük a precizitás. A terep véleményem szerint nincs elég tetszetősen kidolgozva, a keresztes hadjáratos mód pedig egyenesen igénytelen. A Holy Rome-ban rengeteg a királyság, szinte egy köpésre állnak egymástól a városok, de a terep kidolgozottsága itt sem szép, főleg Magyarországnál nem. Igazán több időt is fordíthatott volna rájuk. Nem értem továbbá miért kell katapultot kiképezhetővé tenni, miért nem volt neki megfelelő a régi megoldás. A sok egyéni egység létezését sem értem, mert szinte mindegyik egyforma, úgy gondolom ezek terén nem alkotott elég "balance"-t. Amivel leginkább szerettem volna játszani az a Britannia és a Middle East Conflict. A Middle Eastben Magyarország határvonalai és régiói meglepően jók, viszont a terep kidolgozottsága rengeteg kívánni valót hagy maga után, és nem csak Magyarországon hanem szerte a világban. Leginkább az arab területeken érzékelhető. Tudom, hogy ott alapvetően sivatagokról van szó, de a játék tervezői is meg tudták oldani azt, hogy a sivatagos terep izgalmas legyen. Többek között homokbuckákkal és egyebekkel. Itt azt sem kapunk. Arról meg már nem is beszélve, hogy maga az egész játék egy átlagos játékos számára ESZMÉLETLEN nehéz még normál fokozaton is. Nem értem továbbá azt sem, hogy miféle szükség van a városfalak és a város tornyaiból származó pénzminimumra. Ha építesz egy városfalat máris -1 arany a városodban... szerintem ez marhaság. A Zawiya-t és a kórházat viszont jó ötletnek tartom.

    Az "Erdély mod"-ot azért hoztam létre mert szerettem volna kicsiszolni ezen modok hibát. Laudannak igaza van és valóban izgalmasabb így a játék, ugyanakkor sok esetben kellemetlen is. Az Erdély moddal nem titkoltan igyekeztem átvenni a jobb ötleteket és módosítani azt a saját számíze szerint, hogy a játékosnak ne álljon égnek haja mikor egy-egy új hadjáratba kezd. Bár az én modom nem tartalmaz új térképeket, a régit a igyekszik még inkább történelem hűre, és kellemesen játszhatóbbá alakítani, főként - jellegéből adódóan - a Magyar királyságnál megfigyelhetően. Persze ettől nincs elhanyagolva a többi nemzet sem. A pogányok országok külön "Holy Place" építményt kapnak mely pótolja az egy Istenhívő vallású kultúrák templomait. Számukra a "Holy Place" aranyat és könyveket biztosít. Ez egyik modban sem szerepel csak nálam, ám úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jó újítás azok számára akik szeretnének pogány országként, vallásukat megtartva, leigázni a világot.