Átverik a fogyasztót
  • csakmarcsika
    #54
    Következő történt velem.Budapesten voltam és az egyik 10 emeletes panelház előtt parkoltam le az autómmal.Mire visszaértem nagy meglepetésemre az autóm szélvédője összetörve+a motorháztető+az A oszlop+a sárvédő a jobb oldalon.Az autó mellett egy idegen ember aki közölte hogy bocsika de éppen polcot szerelt az erkélyen de a polc elszabadult és az autómon landolt.Nah telefonálás elindult ilyenkor mi van és a megoldás az lett,hogy a polcot szerelő emberke lakásbiztosítására lesz az autóm megcsináltatva.A generálinál volt a lakásbiztosítása,és hamar találtunk is közösen a közelben egy autószerelő műhelyt akik szerződésben állnak a generálival és akik szakszerviznek csúfolják magukat.Közölték okés minden mihelyt megkapják a biztosítótól a pénzt akkor majd szólnak és lehet vinni az autót.Eljött az idő amikor szóltak lehet vinni az autót és közölték 3 nap és kész.Szélvédő csere+jobb oldali ajtó csere+motorháztető festés+jobb oldali A oszlop javítás+jobb oldali sárvédő javítás-festés.Ez lett volna az eredeti javítás.3. nap után jön a telefon kész az autó lehet érte menni.Megláttam az autót azt hittem összeesek,az egyik szerelő éppen a baloldali sárvédőmön támaszkodott kulcscsomóval a farzsebében aminek a következménye hogy összecsikargatta szépen a festést,(még jó hogy a másik oldalt javították),a szévédő körűl a tömítő gumi ugy felragasztva ,hogy fel van púposodva,benéztem az autóba és akkor jött a másik "meglepi",a műszerfalon jobb oldalt több helyen égés nyomok,kiégetve a műszerfal.Megkérdeztem ezzel mi történt és néztek rám bután,hogy ők nem tudják,amikor már kicsit erélyesebben kérdeztem érdekes módon eszükbe jutott hogy "jajj hát véletlen amikor az A oszlopot heggesztették akkor kicsit ráppattant a tűz".De szólni nem szóltak volna róla,ha nem veszem észre.........Közöltem én igy az autót nem veszem át,ne haragudjanak de 250 ezer forintot felvettek a melóért amiből én igaz csak 25 ezret fizettem az avulásért de ezt igy akkor sem adhatják át.Na jó közölte majd valamelyik nap amikor éppen ráér telefonál és vigyem vissza majd csinál vele valamit.Eltelt egy hét autó vissza,délután szól,hogy kész az autó.Na amit láttam nem hittem a szememnek,a műszerfalat ahol kiégette megcsiszolta és lefestette,hát valami nagyon gusztustalan és igénytelen állapotba került ezálltal a műszerfal,jaaa és sikerült valami úton módon eggyúttal a műszerfalon lévő szellőző rácsait széttörni.Közöltem vele ez már kezd sok lenni és ne nézzen már madárnak én ezt igy át nem veszem.Persze mindenről készítettem fényképet.Erre ő jó ha nem jó igy nekem akkor majd szerez egy műszerfalat és majd szól ha megvan.Újjabb 1 hét,autó vissza (ehez tudni kell hogy 140km-re lakom Budapesttől+ a munkámból kiesés),délután telefon kész az autó,már gyomorideggel mentem érte.Na autóba beülök megyek kb 5km-ert és észre veszem nem működik sem a benzinmutató,a hőfokmutató fullon van a fordulatszámmérő ugrál.Na vissza a csodálatos szerelőhöz,közli ő nem tudja mi lehet a baj de szombaton vigyem vissza az autót habár nem dolgozik de bemegy hogy megcsinálja.Szombaton vissza a szerelőhöz de már egy ismerősömet is vittem aki ott is maradt és segített az autót ujra szétszedni és összerakni a szerelőnek hátha gyorsabban halad.5 óra leforgása alatt sikerült összerakni.Na másnap megyek az autóval az Air bag felírat világít aminek nem kellene és duda nincs.Hát kész voltam gondolhatjátok.Ezután ujjabb telefon szerelőnek aki közölte ő már nem tudja mi lehet menjek át egy másik szerelőhöz akinek van olyan gépe amire ráteszi és kimutatja mi a baj.Na át másik szerelőhöz akit ő ajánlott habár félve.Másik szerelő közli nem is mutat ki légzságot a műszere valami gáz van,de ő nem tudja mi.Na ekkor önállóan ajánlás nélkűl kerestem egy villamossági szerelőt aki megnézte mi lehet a baj és meg is állapította.A kormányvezető szállat elszkította ez a kontár amit kikell cserélni és akkor minden tökéletes lesz.Na szerelőhöz vissza,közöltem van 2 napja hogy megvegye én elviszem ahoz aki ért hozzá berakja ő pedig fizeti.Igy is történt 2 nap múlva kontár szerelő megvette ,villamossági szerelő berakta és jéééééééé végre másfél hónap után működik az autóm.Na ilyenkor kihez forduljak??Mi a teesndő hogy ez a kontár ne tudjon több autót összebarmolni???