hűtés
  • Zoru
    #4893
    Hello mindenkinek.
    Gépadatok: alaplap: ASUS P4P800S-X, Proci (régi): Celeron D345, VGA:ATI Radeon 9600, 1,5G RAM és egy 300W táp.
    A story a következő. Le kellet cserélnem a régi procit (fent írtam) mert a saját inkompetenciámnak hála letörtem egy lábat lóra. Óriási baj nem történt, még 1 évig gond nélkül tette a dolgát. De mostanában elkezdett köhögni a lelkem. Üresjárásban 60-70C fok között próbált dolgozni, persze ehhez hozzá jön a nyár is de ez akkor se az üzemi hőmérséklete. Jobb esetben fél órát tudtam játszani és lefagyott. Gondoltam úgyis a végét
    járja a proci, lecserélem mielött valami más is be adja az unalmast a gépben. Megvettem az ujjat (Pentium 4 3Ghz, 800FSB, L21Mb) és újrahúztam a gépet mert 1.már rá is fért 2 hogy a saját chip készletét hasznájla. A napokban végeztem mindennel és akartam tesztelni a procit de ugyanúgy nem bír ki tovább max fél órát és lefagy. A vicc az hogy üresjáratban 55-60C
    között dolgozik és ha bármi mást csinálok játékon kívül gond nélkül végzi a dolgát, sőt ha nagyon felszökne a hőmérséklet (60C fölé) és abbahagyom az aktuális dolgom percek alatt visszahül de fél órán át nem tudok tovább játszani. Nincsenek atomerőművet igénylő játékaim, jelen esetben a KOTOR. Kérdés: Miért fagy le a gép a proci csere ellenére is? és annak elleénre is hogy a hőmérséklete és a hőingadozása már sokkal barátibb. Jobb hűtés kéne? vagy nagyobb táp? vagy memoria? Előre is köszi a válaszokat.