CSD, HSCSD, GPRS, DSL, KábelNET, Mikrohullám, Lézer, Satellite és a többi...
  • gseldon
    #116
    Sziasztok!
    Én Budapesten lakom és a mi területünkön semmiféle normális lehetőség nincs broadband szolgáltatásra. Egészen mostanáig esélytelen volt a dolog. Most is legalább egy év lesz szerintem, de ha bejön akkor nagyon király. Szóval, a helyzet az, hogy ahol optikai üvegszál van kihúzva Bp-n (ezek a sárga területek az Axelero ADSL térképén) ott ugye nem lehet ADSL. DE!!! Ethernet Internet lehetne. 10 Mbps sebesség fel-le! Cisco eszközökkel, referencia eddig Svédországban és Olaszországban van. Az Axelero hajlandó ezeken a területeken beindítani ezt a szolgáltatást amennyiben 50 előfizetői szándéknyilatkozatot kapnak. Tehát hogy abban az esetben ha lenne ilyen szolgáltatások, ilyen és ilyen paraméterekkel, ilyen és ilyen áron, akkor valóban lenne minimum 50 előfizető aki elő is fizet. A beugró magas lenne, mert az üvegszál végére a végpontdoboz 600-1000 dollár között van+havi előfizetés. Ezt azonban el lehetne osztani. A sávszél nem csökkenne, mert a központtal Gigabit Ethernet kapcsolat lenne, és még ha 100-an lógnának egy végponton, akkor is megvolna a max. 10 mbps. Korlátozás nem volna. Havi max. 15 ezret kellene fizetni, 2 éves hűségnyilatkozat és a beugró költségét fizetni (egyszeri kb. 200 ezer forint, amit persze többen is fizethettek). Akit érdekel írjon nekem. Megmondom előre én nem valami cégtől vagyok, de jelenleg az egyetlen lehetőségem a broadband internetre, ha összeszedek 50 előfizetőt magam mellé.
    sziasztok