Fogyás / Hízás
  • dronkZero
    #197
    Még fogyózom, tavaly nyár közepe óta fogytam 13 kilót. Kb 6-7 évvel ezelőtt fél év alatt adtam le 18-at. Azért nem teljesen ismeretlen a téma...

    Mondjuk az tény, hogy nem voltam tehetetlenségig elhízva, annyira nem esett nehezemre elkezdeni. 89-ről (180 centis magassághoz) indultam régen is, most is. Az is igaz, hogy fiatal vagyok még, könnyen megy fel-le a súly.

    A módszer meg az volt, hogy fogtam két kézi súlyzót, meg egy széket, és szupersorozatban fekvőtámasz-felülés-bicepsz-tricepsz-váll-húzódzkodás. Elején nagyon kis súlyokkal, kb 3 sorozat. De minden nap. Heti egy nap pihenőt engedtem magamnak. A mennyiséget úgy lőttem be, hogy egy hétig csak azt próbálgattam, hogy az egyes gyakorlatokból mennyit tudok csinálni amíg össze nem szarom magam, azt elosztottam kettővel, és ez lett egy sorozatban a mennyiség. Kéthetente egy sorozattal emeltem a mennyiséget, mikor elértem az 5 sorozat/nap-ig, akkor növeltem a súlyokat.
    Akkor kezdtem erőteljesen fogyni, mikor beálltam a nagyobb súlyok x5-re, kb két hónap után.

    Ja, elég rendszertelenül csináltam, volt, hogy napközben, volt, hogy éjfél után, de soha nem hagytam ki.

    Egyébként ugyanezt a témát ugyanezekkel az emberekkel miért kell négy párhuzamos topicban megvitatni?