Ps2 emulátor
  • dinomano
    #454
    hmmm... Viszont AMIGA-n mar a doom elött voltak egesz jo probalkozasok; mint a Behind the iron gate + a doom utan is volt jopar; amik tulmutattak a doom-on (fejböl nem tudok cimet, de utananezek)... Az AMIGA-t meg inkabb tekinthetjük közelebb allonak a konzolokhoz, mint a PC-t... (jo, amiga-t is lehetett bövitgetni, de csak behatarolt mertekben; a gameoptimalizalas meg inkabb hajazott a konolokéra... 5-6évig kinn volt a hardver, oszt betanultak a normalis optimalizalast az adott platformra a programozok...)
    ...szoval a DOOM volt a leghiresebb; de semmikepp sem az elsö FPS (szoval szerintem nem csinalt akkora forradalmat - kitapostak neki az utat szépen...) - ugyanugy ahogy a WINDOWS sem az elsö graf./ablakos op. rendszer; csak a leghiresebb/legelterjedtebb... Ugyhogy az "álljunk ki a pc-ért, mert ezen volt az elsö fps" szöveg szerintem picit tulzas... Ha meg mar mindenkeppen valasztani kell, akkor inkabb a QUAKE mellett teszem le a palcat; mint elsö true3D game... Meg hat a Wolfenstein 3D tudtommal elöbb keszült mint a DOOM...
    itt 1 kép a B. the iron gate-böl..igaz, h. nem "texturaforgatós" ál3D a megjelenites, annal is kezdetlegesebb, a game sem volt extra jo (sztem körülmenyes volt iranyitas) de talan ez volt elsö kezdetleges probalkozasok egyike...
    Vagy ott van pl. a Hired Guns; ami allokepek sorozata volt inkabb, mint FPS; "lépésközönként" szamolt+fordulasokat a gép; abbol adott 1 allokepet...rendesen sasolni kellett, h. az ember tudja hogy merre van... :-P



    --lelövöm magam, meee' én is off-olok... :-)