53
Diamond Monstersound MX400 PCI
  • Shep
    #1
    Milyen ez a hangkártya? Jó? miket tud? Minden konfiggal rendesen működik? Érdemes ilyet venni?
  • KBB
    #2
    Nem. Ebben Crystal chip van ami szar, ahogy van. Vegyél inkbáb Diamond Monster sound II MX300-asat, igaz, hogy az elődje de jobb. Ebben Aureal vortex II-es chip van. Tudja 2 hangszoróra (vagy fülhalgatóra) a 3D-t számolni hardware-ből. Nekme is ez van. Szépen szól, és fülhallgatóra külön erősített jele van. nagyon király hangkártya, manapság megkapod már olyan 12 e forintért.

    by kbb
  • KBB
    #4
    Szerintem tudja, bár nekem mx 300-assal nincs gond....

    by kbb
  • Pheel
    #5
    MX 300 anno egy jó kártya volt. Kár, hogy a GUS sorsára jutott...
  • Red
    #7
    ha a 10-14000 forintos árkategóriában akarok hangkártyát venni mit ajánlanátok ?
  • Pheel
    #8
    Live! Value
  • KBB
    #9
    Csak Value-t ne, és az még drágább is, meg szarabb is. Akkor Diamond Monster Sound II MX300. 12 rugó alatt van.

    by kbb
  • KBB
    #10
    Nem érdemes venni. A fejlődés valami SQ2500 vagy mi, az a következő Vortex chipes kártya, de nem elég drága (20-25 e).

    by kbb
  • Pheel
    #12
    Value draga :)

    Hol vasarolsz te? 5 evvel ezelott? :))))
  • Shep
    #13
    KBB mit jelent az/tudom égő hogy nem tudom de hát ez van/ hogy tudja 2 hangfalra a 3D-t számolni? Mert ez nekem nem tiszta
  • StarFist
    #15
    Tárgyi tévedés! Az MX400-ban ESS Canyon 3D DSP van. Az MX300 már stimmel. Egyébként a végkövetkeztetéssel egyetértek. Inkább egy használt MX300-at vegyél, ha kevés a zséd. Az MX400-hoz már nincs driver támogatás. Egyébként az MX300 is problémás lehet W2K és XP alatt. Ha van, akkor inkább egy TerraTec DMXFire 1024 (ebben valóban Crystal4624 DSP van).
  • Shep
    #16
    Most amúgy egy Chrystal SbPro klónom van amit kb 5 éve vettem már akkor is használtan, az anyagi helyzet nem rózsás, mert ha az lenne akkor egy SB Live-ot vennék, tehát akkor mi az ajánlat? NE mx400 at?
  • KBB
    #17
    Azt jelenti, hogy... ezt nem lehet elmagyarázni, ezt hallani kell. A3D 2.0-nak hívják. A NASA fejlesztette ki a szimolátorjaiba, azzal, hogy 2 hangfal is elég legyen ahoz, hogy 3D hanghatásokat tudjunk előállítani. Egészegszerűen onnan indult ki, hogy 2 fülünk van, amivel 3D-t hallunk. Tehát elégkell hogy legyen egy fülhallgató a 3D hanghoz.

    Mint mondtam a használatához a legjobb a fülhallgató, így ez a kártya a kispénzűek Live! + 5.1 -es kiépítése. A lényeg az, hogy pl Half-Life-nál is be lehet kapcsolni, és TÉNYLEG onnan hallod a hangot ahonnan az jön. Amikor én először kipróbáltam a Half-Life-ba, akkor egyszerűen le voltam döbbenve, adrenalinszintem a maxon, onnan hallod a hangokat, aholl tényleg vannak. Sokszor hátra is nézem, olyankor csak az ágyamat láttam és nem pedig egy támadó szörnyet. Vannak olyanok, amikor a hátad mögé a teleportál a szörny, na ezt gyenge idezgetűeknek nem ajánlom. Én nem vagyok az, de elsőre mindig volt, hogy kiléptem a menübe, levettem a fülhallgatót, mert a hatás egyszerűen döbbenetes. Nekem még nem volt 5+1-es se 4 hangfalas kiépítésem, de hallottam már olyat működni, közel áll ahoz.
    Ajánlom mondom mindenkien ezt a kártyát, vagy az utódot, assszem Aureal SQ2500. Az már tudja a A3D 3.0-át, az előd azt csak szoftverből. Ja és az MX300 az EAX-ot is nyomja szoftverből.

    by kbb
  • Shep
    #18
    Az MX400as nem tudja hardwareesen?
  • KBB
    #19
    NEM! Épp ez az! Az másik cég gyártmánya, az csak az A3D 1,0-át tudja szoftveresen. Nem jó az a kártya, nekem nem tetszett, tesztekben is megverte az MX 300...

    ui: Gyertek a www.trefort.hu Hardware csatijára, már pár supergamezek mindig összegyűl esténként...

    by kbb
  • Shep
    #20
    Ok kösz
  • KBB
    #21
    Látod, néha a fejlődés visszafeljődés mégis. Volt egy cikk ami épp ezt taglalta, előkeresem megint...

    by kbb
  • rage
    #22
    Csak arra figyeljetek, milyen alaplapba teszitek ezt az MX 300-at
    Régebbi, meg BX chipsetesbe király
    De az újabb chipsetű alaplapokat nem támogatja már, mert egyszerűen nem írtak hozzá ezer éve drivert.
    Pl az Asus CUSl 2-ben nem működik sem gameport, sem sb emuláció
    Más alaplapokban meg nem nagyon megy a gameport.
    Maga a vortex rész ok, csak hát így már nem az igazi.
  • KBB
    #23
    Nálam EPoX 8KTA3-mal oké, sb emulációt ki használja, game port nem kell
    :)

    by kbb
  • atee
    #24
    aha erdekes nekem bx utan a 815 is siman viszi az mx300 at!!
    es hogy nincs uj driver??
    http://www.drivers.hu/download.dwc?id=2539&url=ftp://www.szamitogep.hu/pub/drivers/Diamond%20Multimedia/Sound%20Card/mx300-102rel-driver.exe

    itt van! bar meg nem tettem fel!
  • KBB
    #25
    Mit nem tettél fel?

    Egyébként ez miyen driver? Mert nekem 2042-es van asszem.

    by kbb
  • KBB
    #27
    Most tényleg, akkor mikori is ez a driver?

    by kbb
  • atee
    #28
    hat en ugytudom hogy ez uj! de lehet hogy nem igy van! talan nezd meg 14mb
  • KBB
    #29
    En olyan drivert láttam ami 28 MB :)
    Demokkal együtt persze

    Egyébként megnézem, most szedem le, úgyhogy friss információ perceken belül: 85 %

    by kbb
  • atee
    #30
    aha ok nekem is a 28 mb van meg demokkal egyutt!
  • KBB
    #31
    Nos, remélem senki nem telepítette eddig ezt a sz*rt. EZUTÁN SE TEGYE!!!!

    Letöltöttem, 14 mega, furcsa volt, az előző frissítés dupla ekkora volt, és úgy szólt a fáma, hogy nem lesz már ezután, mert megszünt az aureal, akárcsak a Diamond. Nembaj, én telepítem, hogy ukulhassatok TI!
    Furcsa volt már a telepítője, krv-ra ugyan úgy nézett ki, mint a GYÁRI Driver telepítője. Csak ott fenn volt egy kis sor: relase 1,02.
    Gondoltam ám legyen. Felteszi, megtalálja az "új" hardware-eket. Nézem, a tray ikon is dettó mint a gyári, magyarán szrra se jó. Megtudhatod azt az infot, ami én az előbb hogy a nasa fejlesztette ki, na hura, a tray ikonja másra nem is jó.
    Nembaj, nézzük, alapvető létszükségletek: zene, mp3, elindít, gép fagy. a Qquuuuuu. Nembaj, ujraindít, proci szorzója defaultra, FSP 150-->100-ra, gép indul, mp3 detto. Driver le, "régi" (azaz az új) föl, megy minden. Fasz@ tray ikon, EAX támogatást is tudsz kapcsolni, értelmes dolgok, stb, zene megy, na kb ennyi.

    by kbb
  • KBB
    #32
    JA! És a slusszpoén meg az, hogy ezek után gyorsan elővettem a gyári driver cd-t. Nézem arra mi van írva, Driver 1,02. Na bazz!!!!

    :D

    LOL

    by kbb
  • rage
    #33
    Amit használni kell, az a 2048-as driver
    Az a legutolsó, ami tud Eax-ot, meg A3d 3.0-át
    szoftveresen
    Meg az nem fagy ki

    815-ös chipset alatt valóban jó, hogyha win2000-et használsz
    Legalább is, akkor normálisan felinstallálódik
    Aztán, hogy működik-e pl a sb emuláció Dos-os játékok esetén?
    Passz....
  • rage
    #34
    Atee, melyik drivert használod?
    Milyen oprendszer?
    Milyen alaplap?

    A gameport működik?
  • atee
    #35
    at en a 2048 ast hasznalom
    win 98 se abit ST6 raid nelkuli
    Es nem hasznalom a gameportot!
    de biztosan mikodik:)
  • KBB
    #36
    Win 2K Alatt?!?!?! Hát nekem a Win 2K felismerte, ott üröltem, meg wav-ot játszik is, DE MP3-mat neeem!!! Grr. Hogy lehet ezt megoldani? Ha elkezdek mp3-mat játszani, egyszerűen nem is lesz utána hang, még wav se.

    Egyébként ezt a drivert hol lehet letölteni? Ami szoftveresen nyomja az a3d 3.0-át? Mert nekem az az új driver van fenn, eax van is, de 3.0 nincs. MEg gondolom, akkor az a3d 3.0ás demok, ezeket hol szedem le?

    by kbb
  • KBB
    #38
    THX, megnézem!

    by kbb
  • rage
    #39
    Töltsd le a 2048-as drivert, majd az A3D 3.12-es kiegészítőt is
    S akkor máris lesz 3.0-ás A3D
  • KBB
    #40
    Már megvannak, csak a 3.0-ás demok kellenének, de nem tudom gozillával benyomatni, exploler meg megszakad, nem tudnál egy liket adni?

    by kbb
  • rage
    #41
    Olyan Deja vu érzésem van, KBB
    :))
    Nézd meg az MX 300-as topicját, felélesztem mély álmából....
  • KBB
    #42
    Tyúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!!!!44
    Azt a T-Mát mint ha még én nyitottam volna anno :)

    :D

    by kbb
  • KBB
    #43
    Valaki kérdezte, hogy miért is jobb az MX300 mint a 400.
    Nos, köszönet Rage-nek, aki felélesztette a régi témámat, így megtaláltam azt a cikket is:
    http://www.terminal.hu/cikk.php3?id=2233

    by kbb
  • Shep
    #44
    És ez a kártya milyen? Crystal 4235 w/3D ISA? vagy ESS 1938 3D PCI?
  • KBB
    #45
    Jujj, nemtudom, de isa-s, inkább ne vegyél szart, vegyél MX300-at vagy ha 5+1ed van akkor Live!-ot...

    by kbb
  • Shep
    #46
    A helyzet a köv, utalványom van, de a termékek között ami a keretből futja az a köv: a lennt említett 2, MX400, SB128 de ez két hangfalas, meg ilyen Yamaha, meg mittomenmi kartyák, vagy válasszak inkább egy optikai egeret?