3009
Mit kene vennem?
  • beko
    #1
    Akarok venni egy olcso de jo gorgos egeret.
    Mit ajanlanatok? En a A4Tech SWW-25 WHEEL 3D egerre gondoltam. Velemenyek, tapasztalatok?
  • beko
    #4
    Miert az eredeti mit nem tud?
    Tenyleg jo kis eger? foleg FPS-re
  • KBB
    #5
    Nekem A4Tech WinBest 4D+Mouse WWW-11 -es van, 2 görgő, 4 gomb, ps2. Én tökéletesen meg vagyok vele elégedve, FPS-be is király, és nem hinném, hogy olyan 3500 ft-nál nagyon drágább lenne...

    by kbb
  • Pheel
    #9
    Aztán miért? Mert drága, vagy mert nem tud többet, mint a többi? Más érvek?
  • Petyus_
    #10
    Logitech MouseMan Cordless Optical :)
  • Efreet
    #12
    Logitech iFeel MouseMan (usb, pirosszem, rázóka, görgő, 4gomb)
  • beko
    #13
    Mar megvettem. A4Tech SWW25.
    Nagyon jo kis eger. Nem bantam meg :)
  • Breki33
    #14
    nekem is A4Tech WinBest 4D egerem van :-)
    es mindenki azt dicseri meg anyam is...:-)
  • diegho
    #15
    Nekem volt SWW25, most WOP35 van, mindkettő király, csak az SWW25-öt állandóan pucolni kellett.
  • ent
    #17
    Sziii skacok!!!
    Balkezes vagyok, vki tud mondani egy ki-ba****t jó egeret balkézre, vezetékeset... játékra... ár mindegy... BALKÉZ!!!
    Thx előre
  • [NST]Cifu
    #18
    Nekem eddig egy M$ Intellimouse Optical-om volt. Jól elvoltam vele kb. két évig. Most egy AOpen Optical XMouse váltotta két hete, eddig sok gondom nem volt, vele, bár a két görgő inkább hátrány játékokban, mint előny....
    Ha igazán durva eszközre vágysz, akkor a Razer Chameleon és Diamondback egereket nézed meg. Én is tervezem egy ilyen beszerzését, itt egy PH!-s teszt róla.
    [center]
  • StarFist
    #19
    Azon csak akkor gondolkozz, ha balkezes vagy mert:

    - a jobb klikk egy idő után nyikorgó hangot ad ki benyomáskor, ami picit idegesítő,
    - az egér néha nem ébred fel a számítógép bekapcsolásakor, ilyenkor újra ki kell húzni a működő gépből és visszadugni,
    - az oldalsó gombok túl kicsik. Mivel mindegyik alatt két kapcsoló van a végénél (ezért tulajdonképpen két gomb), nehéz eltalálni a megfelelő végét a gombnak.
    - a háta alacsonyabban van (laposabb), mint az MS vagy a Logi egereknek.

    Röviden összefoglalva:

    - optika: jeles
    - ergonómia: közepes
    - anyagminőség: közepes (a nyikorgó gombok miatt)

    Ennyi csapódott le bennem 6 hónapnyi használat után. Rövidesen cserélek MX518-ra.
  • ent
    #20
    az mx518 balkezesre való?
  • ent
    #21
    Nem, nem balkezesre való!
  • ent
    #22
    Még másik variáció progamer egérre?
    Egyébként ez a razer chameleon megnyerte a tetszésem, nagyon! De estleg, hogy tudjak válogatni...
  • [NST]Cifu
    #23
    Tökéletes egér nincs, pláne nem balkezes, tudom - én is az vagyok ugyanis. ;)

    Az M$ IM Optical közel volt hozzá, de messze nem olyan precíz mint a mai újabb egerek. Azt mondjuk sajnálattal hallom, hogy elég lapos a Razor - miután nekem nagy lapátkezem van, ezért nem nyerű a lapos desing...

    Ent:

    Én azt javaslom, hogy nézz körül egy Media Markt-ban vagy hasonló helyen, ahol ki vannak rakva próbapéldányok. Bár sajnos a komolyabb egerek mind ergonomikusak - a jobbkezeseknek...
    Én azt tudom javasolni (ha van keret rá), hogy vásárolj még egy olcsóbb egeret alternatívának (pl. mint az AOpen O-35), ~3000Ft-ot megér, legalább lesz egy összehasonlítási alapod. A "valódi" gamereknek szánt egerek (legalábbis ahogy én néztem) mind jobbkezeseknek van kitalálva... :(
  • ent
    #24
    Hát ez az, nem csak nigger-rasszizmus van a világon, balkezes rasszizmus is:(
  • ent
    #25
    Folyik a nyálam csak a media marktokban, ott van kitéve előttem a lézer, zsinor nélküli super kafa egerek tömkelege! És beteszem a jogtiszta balkjezembe, de semmi hatása. Olyan mint amikor fordítva veszed vel a farmerod! Egyszóval fos, szar, kaki. Utálom a jobbkezeseket....
    De miért nem gyártanak balkézre - mondjuk a jobbkezes gyártási szám 20%ban
  • StarFist
    #26
    A Razer nem balkezes egér, csak szimmetrikus, jobb és balkezesek egyaránt használhatják.

    Kifejezetten balkezes egeret azért nem gyárt senki, mert a balkezes, "presztízs" kategóriájú egereket (jellemzően 10.000 HUF fölötti kategória, mint amilyen pl. az MX518 v. MX1000) vásárló felhasználók száma elenyésző a jobbkezesekhez képest, tehát garantált üzleti bukás. Az egyedi igényszerint készült egerek ára pedig többszöröse lenne a tömeggyártott egérének, ami megint csak csökkenti a vevőkört, mert ezt már csak a gazdag balkezesek vennék meg. Ördögi kör, de úgy gondolom logikus és érthető a gondolatmenet.

    Szar dolog a kisebbséghez tartozni (legyen az vásárlói vagy etnikai).
  • [NST]Cifu
    #27
    Yepp...
    Sajnos a balkezesek helyzete egerek és joyok terén kellemetlen. Maradnak a középkategóriás "kétkezes" egerek. Ez van, lehet nem szeretni, ám az sem változtat rajta semmit.

    (megj.: a Quickshoot például csinál kifejezetten balkezes joystickot (Quickshoot GenX 500L), de kifejezetten balkezes egérről én még csak nem is hallotam...)
  • ent
    #28
    Bocsika skacok, elnézést mindenkitől! tudom hogy balkezes egeret majd 2134 évben kérhetek! De vmi szimetrikus (balkezes) egérre gondoltam,,,,
    Tehát lécci nyomjatok má egy listát, mi jöjjön számításba!
    Péz nem számít, pro-gamer egerek...???::::
  • [NST]Cifu
    #29
    A "Pro-Gamer" titulus alatti egerek közül tudomásom szerint csak a Razer Chameleon és diamondback szimetrikus, ezért is ajánlottam azokat. Ötletszerűen még meg lehet próbálni az M$ Intellimouse Optical szériát, de ezen kívűl a "komoly" kategóriába én más versenyzőt nem tudok mondani...

    De mint említettem, a középkategriában is nyugodtan szét lehet nézni (A4Tech v. AOpen).
  • CUCLI
    #30
    én most egy razer plasma meg mx 518 között vacilálok. ki melyikre szavaz? :)
  • CUCLI
    #31
    mx 518 amúgy 12ropi lenne.
  • biomage
    #32
    én egyet értek cifu val most vetem egy MS intellimouse t semmi
    kurzor ugrás vagy remegés nagyon jó egér.
  • ent
    #33
    Razer!!!!!!!!!!!! forever vettem fasza
  • gabber_saviola
    #34
    jah szerintem is az a legjobb egér ár/értékben!
  • gabber_saviola
    #35
    most vettem egy Microsoft intelli optical 1.1-et, nem gyenge


  • biomage
    #36
    nekem is ilyen egerem van
  • gabber_saviola
    #37
    csákó pinnacle tuneres biomage :DDDDD

    tudom, pont azért vettem és is ilyet
  • biomage
    #38
    MS elött misumi egerem volt az elsö nap vacogot a hidegtől a kruzor
  • biomage
    #39
  • gabber_saviola
    #40
  • GanXstaZoleeWrk
    #41
  • GanXstaZoleeWrk
    #42
    a legjobb amivel eddig dolgom volt :)
  • [Jakuza]
    #43
    Hat igen jo kis egereket gyart a Logitech, bar en nem szeretem az akkus egereket, mert sokat jatszok FPSt es a pozicionalashoz mar kicsit nehezek.
    Bar ilyen L-1000est kiprobalnek.
    Mar csak a lazeres technologia miatt is.
  • GanXstaZoleeWrk
    #44
    előtte kábeles A4-em volt optikai hát közelébe sem ér.

    Akkuja meg nagyon bírja, heti 1-2x töltöm max akkor is északára visszateszem helyére és kész :) Én is sokat tolok FPS-t baromi jó hozzá, csak ajánlani tudom pedig nem vagyok logitech díler :)
  • MacrosTheBlack
    #45
  • MacrosTheBlack
    #46
    Kár hogy zsinóros. :(

    Ami még teccik, az a Logitech V500.
  • MacrosTheBlack
    #47
    A poén benne hogy görgős! Húzod rajta az ujjad, és érzékeli a mozgást, pedig nincs "hagyományos" görgője. És ami a legjobb: egyszer sem ugrott még el, pedig azt az MX1000 is szokta - igaz ritkán.