95
Milyet vegyek?
  • Assassin
    #1
    Szasz.Bocs ha van már ilyen topic...
    Na szóval:Cel2 700mhz,256 mbRAM(133 mhz),geforce 2mx 200,sblive!,meg egy hálókártyesz,de ami egy kicsit szerintem lefogja ezt a konfigot:abit bx6(vagy bh6)...
    Kérdésem :milyen alaplapot vegyek,amihez nem kell bankot robbanani,esetleg az atx-es hátba is passzol,meg technikailag is jól járok vele..
  • Assassin
    #4
    Igen.
  • Assassin
    #5
    Mit ajánlasz helyette?
    Egyébként azt hallottam hogy nagyon kell a Gefrocenak az agp4x,meg hát akkor lenne USB ,meg ultraata támogatás is...
    Ajánlottak egy abit VT6x4 vagy mit(mobo),erről mi a véleményetek?Ja azért ezt ajánlották mert slot1-es celkom van...
  • Assassin
    #7
    Megnéztem, bh6.
  • narumon
    #10
    Ha Bh6 lapod van akkor minek cserélnél? Kategóriájában a leggyorsabb alaplap. ha ilyened van akkor tudnia kell UDMA66-ig, és van rajta USB is... Szal nemigazán értem mi a problémád..
  • Mathias
    #11
    Nem az alaplap fogja vissza a teljesítményt, hanem az MX 200.Nemtudom mért vesz mindenki ilyet. Talán azért, mert ott van hogy geforce2, vagy miért?? Mi vitt rá, hogy ilyet vegyél?? De komolyan magad jöttél rá hogy ez kell vagy segített valaki?? Amikor mindenki a memóriasávszélességét emlegeti mint teljesítmény visszafogó erőt még a sima MX-nél is, akkor miért kell 64bites memória busszal butított kártyát venni?? Nem véletlen, hogy a 200 az 400 fele, teljesítményben is. Assassin inkább vegyél VGA kártyát. Jobban jársz, ha játzszani akarsz.
  • Pheel
    #14
    BE6-II tud 10x-ezni és tudja a 100MHz-es illetve a 133MHz/es FSB-t. Mi kell még neked?
  • Assassin
    #15
    Ezelőtt TNT2ultra volt,és mellé odatadtam 4 cd-t,így adták cserébe az mx200-at(tudom hogy nem egy ász,de a tnt2-nél egy picit jobb,meg így eléggé szociális ajánlat volt)...
  • Assassin
    #16
    Sa6 abitról mi a véleményetek?
    bh6-on már frissítettem biost,különben a cel2 nem is ment volna bele,mellesleg igen van rajta usb csak valami ''genya'' a gyártáskor kiiktatta(vaz 97v.98-ban vettem...)
  • Lobi
    #18
    Hi! Én pár hete cseréltem le a BH6-os alaplapomat SA6R-re. Eddig úgy tűnik nogy bevált a csere . Stabil, jól birja a tuningot.
  • Anee
    #20
    K6-3+ 550
  • Pheel
    #21
    Menj be BIOSba es nezd meg, mennyi a max FSB amit be lehet allitani. Ebbol kiderul. Szorzo meg ugyis a prociban van lockolva, ugyhogy max nem annyit ir ki es kesz. Csunya, de megy. Tutira. Csak ne Tualatint vegyel :)
  • Pheel
    #24
    Vegyed oszt ne tuningoljal :)
  • iMagination
    #25
    Most szándékozok fejleszteni P4-re.
    Egy ATX házam van, az tudja fogadni az Abit TH7R II. lapot, vagy házat is kell vennem?

    Köszi!
  • pista
    #28
    PIIIE (100MHZ) jó bele, at EB nem biztos, vagy bírja a PCI 44MHZ-t, vagy nem.
  • pista
    #29
    A BH6-on nincs UDMA66, de lehet kapni ilyen kártyát hozzá, Abit-ot láttam, 10000 Ft.
  • Nyiri
    #31
    Most egy AbitBH6+Cell633@950 van és szeretnek venni egy amd-s lapot + procit!
    Kellene ajalnat, hogy mit érdemes, és mennyiért tudnam eladni a mostani cuccot!
  • Anee
    #32
    vagy leszedet a prociról a gyári ventit s rax rá egy gyorsabbat akkor kb úgy 800-850ig biztos elmegy.a gyári hűtővel maxx 750
    Nyiri:nemtom szerintem most még ne végy alaplapot+procit inkább várd meg míg esik az XP ára
  • Nyiri
    #34
    Alapbol tudja, vagyis nekem ezt mondtak, de lehet hogy erdemes megvarni az nforce lapokat
  • Pheel
    #36
    Erre mondja majd a sok okos, hogy ASUS vagy ABIT lap és 1000-es Thunderbird :) És igazuk is lesz. Ha nem akarsz szívni, akkor persze CUSL2-C + Cel1000, de ez kisebb teljesítményt nyújt, de azt mindig megbízhatóan.
  • Csabino
    #37
    Sziasztok!
    Szerintetek AMD K7 1000 MHz, Abit KT7 E és V7700 Deluxe jó párosítás? Már úgy értem sebességileg é s 3D miatt is.
    Köszi
  • vrob98
    #40
    A7V266E ... csak lehetne mar kapni :)
  • Pheel
    #41
    Én spec az Abit KG7Raid-et ajánlom.
  • Pheel
    #43
    A procik jó AMD szokás szerint követik a P4 árait, de az alaplapokat nem az AMD gyártja...
  • Pheel
    #45
    Ha az előző mondatból nem lett volna tiszta: Nem jellemző. Esetleg kicsit.
  • Borg
    #49
    FCPGA-ból az ASUS TUSL2je a legjobb választás most, mert ez már 100%osan támogatja az új tualatin cuccot is. kb 28.8+fa körül van
  • Atus01
    #51
    De azt le lehet tiltani, ha mégsem kell.
  • Mathias
    #54
    Gerzson ott a TUSL2-C nincs integrálva semmi.
  • Gerzson
    #55
    és a chipsettekkel mi a helyzet, mert millió van belőlük de mi a különbség???
    az Intel honlapja is csak annyit ír, hogy Pentium III / Celeron II és???
    minden második chipset ezeket támogatja!!!
    chipsetből meg több tucat létezik

    Gerzson
  • Gerzson
    #56
    a fene ezt a sok szmájlit
  • Anee
    #57
    muhhahahahaaha:-))))
    "ami azért különleges mert csak ebbe a lapba rakták bele eddig az Ali Magik 1 chipsetet.
    "
    Hélóbéló nem csak ASUStek létezik:-)
  • mekkmester
    #58
    ANEE! Keresem topic-> mekkmester! Please!
  • Gerzson
    #65
    az a helyzet, hogy nekem a megbízhatóság a lényeg ezért intel chipsettes alaplapot szeretnék, az AMD olyanoknak való, akik szeretnek a géppel "játszani", szétszedni-összerakni
    de milyen alaplapot vegyek én?
  • szat
    #68
    Hello
    Milyen alaplap egy cerka 900, geeforce2 MX400,Live,-hoz közepes árfekvésben(30000-ig)?
  • Anee
    #69
    abit st6r vagy asus tusl2-c
  • szat
    #70
    És az Abit VH6-VH6/2 milyen?
  • Anee
    #71
    szerintem az alapn említett intel chipes lapokat vedd mindenképppen
  • Anee
    #75
    korrekt semmi több
  • him
    #76
    hali.. Segitseget szeretnek kerni
    P4 es Procit szeretnek Venni De lenne nehany kerdesem.. Remelem Tudtok segiteni...
    1. Hosszutavon megeri e Befektetni egy 478 as foglalatu Lapba .. ?? Elorelathatoan meddig mennek el ugymond ezzel a foglalattal most ugye a 2Ghz a max...
    2. Milyen alaplapot vegyek..?? en az asus p4t neztem ki mert ez tamogatja az rdramokat + Nem kell lecserelni a regebbi atxes hazat hozza...
    Plz ha Tudtok segiteni Irjatok.. Koszi
  • Mathias
    #77
    Jelenleg úgy néz ki hogy a 478-as alapok támogatják még a következő generációs procikat.
    Szerintem jobban jársz az Abit TH7-II-es alaplapjával, olcsóbb stabilabb a tuningnál.Ja egyébként ha házat nem is, de tápot mindenképp cserélned kell. Az ASUSnál is.