173
melyik a jobb LAN-ban?
  • Lacc
    #1
    Szerintem a két programnak az égvilágon semmi köze nincs egymáshoz.
  • MrTressy
    #2
    hát szerintem sem ég és föld a különbség a két game között szóval semmi értelme ennek a topicknak
    mondjuk a Ctf jó móka a flashpointban
  • Anee
    #3
    A flashpoint egyszemélyes a CS multi game bár vannak botok atomhülyék....
    Amúgy a Flashpoint 60000000000000000000000000szor jobb és élethűbb
  • Lacc
    #4
    Hát nekem a Flashpoint nem jött be annyira. Szerintem az egész játékból valami nehézkes légkör árad. Az irányítás nehézkes, meg akad is az egész, mert nincs jól optimalizálva az engine, hiába a sok jó ötlet, ha a megvalósítás gyengécske. 1 ideig el lehet lenni vele, de aztán visszamentem a CS-re =).
  • CSOCSO
    #5
    ebben egyetértek veled! aranyos ötlet de szar az egész figyelni hoyg miujság a környezetben aztán figyelni a sok baromságra hogy ne lödözzenek hanem amig lehet kuszunk oda az ellenséghez majd akor tüzelj de figyelj nehogy meglássanak őket is irányitsd meg hasonlok!! ez lehet hogy jo a multiban de tényleg csunya és nehéz az egész!!!
  • Anee
    #6
    hát mintha a CS aztán kurvaszép lenne
    És legalább van kihívás....vagyis csak tudni kéne játszani vele
  • I.C.ram
    #7
    Anee!! ez akkora hulyeseg amit mondasz!! BAZZ a CS-t kb jo par eves (nem tudom pontosan hany :)) AZ OF pedig zsir uj! de megis sokkal jobb a GRAFIKAJA a CS-nek foleg azzal az uj grafika javito patch-csel es az OF kurva lagos a neten addig a CS egy 28K modemmel is sima FUT! lag nelkul! es az leeht hogy realisabb de nem mindig ez a lenyeg (jobb a jatek menet) ha mar a realitasnal tartunk akkor ott az UT aminek annyi koze van a REALITAShzo mint szarnak a windowshoz hupsz ez egyenlo erteku :)) tehat akkor mint fehernek a feketehez! megis sokkal tobben nyomjak mint az a SZAR of-et (egyebkent tenyleg jo az otlete csa kurva szar csapat csinalta!)
  • Jockey
    #22
    szeretem amikor ilyen klasz kis topicokat indítanak a ráérő emberkék..
    megint két teljesen más gammáról szeretnétek vitatkozni? hát tessék a lehetőség adott...
    muhahahha
  • MrTressy
    #26
    nana azért kicsit túl nagy volumenü game hogy csak sity suty eltünjön a kukában
  • #27
    BOOT_origi !

    Jobb ha felkeszulsz hogy az OFP jellegu jatekoknak lesz jovoje nem a gagyi korlatolt mapon rohangalo FPS jatekoknak
  • MrTressy
    #31
    Nem kéne leirni egy gamét ha neked nem tetszik attól még másnak bejöhet én sem fikázom a CS pedig nagyon nem jött be az a Gáme.Másik pedig semmi köze ennek a Op nak CS nek nem is tom minek hasonlitjátok össze gondolom mert FPS aztán ki is fújt teljesen más style szóval semmi értelme a fikázódnásnak ha esetleg a H&D hasonlitanátok akkor már legalább még 1 hasonlosági alap lenne nem csak az FPS de még azt sem lehet igazán ehhez hasonlitani mert az inkább pici csapatra vonatkozik nem annyira amennyi ebben a gaméban van
  • MrTressy
    #33
    Ezért lenne jó már ha már kész lenne a dedikált szerver patch csak pont ezt hagyták utoljára mikor pont ez kellett volna elöször.Deltaforce is ezért volt jó ill nem csak volt mert idönkén gamézok azzal is másmint a Df3 mal mer az is bejön ott aztán egy deka magyar szerver sincs de opba idönkén szokott a gamespyon keresztül de ritka.De ez hamarosan változni fog :))))))
  • I.C.ram
    #34
    Nekem meg ugyahogy bejonne a jatek ha nem lenne olyan krva lassu a NETEN (marmint az OF) nagy vagyam hogy egyszer egy hatalmas CSATAB-an vegyek reszt !!
  • I.C.ram
    #35
    De a laggal szinte lehetettlen :((
  • Árnyvadász
    #37
    Az összehasonlítás nyilván abból adódik, hogy egyszer az egyik PC-s újságban volt szó arról: Leválthatja e az OF a CS népes táborát. Mivel jóval kifinomultabb taktikai csatákra ad lehetőséget, a jármühasználatról nem is beszélve. Sőt arról meg pláne nem, hogy egy tankba akár három játékos is beleülhet és egyik vezet, másik géppuskázik a harmadik az üteget kezeli. Itt arról van szó, hogy egy fejlettebb csapatjátékot akartak létrehozni a fejlesztők és ezért vetődőtt fel a gondolat, hogy Team Fortress 2 hiányában esetleg a nép nem e fog átpártolni ehhez a gammához. Amúgy a két proginak nem igazán van sok köze egymáshoz, bár a taktika itt is taktika max. a nyilt és óriási terepnek nagyobb jelentősége van, hiszen az OF erre épül. Na jólvan én mentem Tactical Ops-ozni nekem az jön be. :))) byez
  • Jockey
    #38
    az rendben is van, csak a kérdés hogy a két gamma megjelnése után, tudva milyen elképzelések valósultak meg a két gammába szerintem abszolúte semmi értele ennek a topicnak se..
    persze ez is lehet baromság, és tényleg keresnem kéne valami párhuzamot a két játék között, de azonkívül hogy mindegyikre rá van sütve FPS azon kívűl nem nagyon találok semmi hasonlatost..

  • Sith
    #44
    Én nem szidom a CS-t szerintem nagyon jó és ugyanez a helyzet az OFP-vel is. Teljesen felesleges összehasonlítani ezt a két játékot mert azokon kívül amit galocza leírt tényleg nem hasonlítanak semmiben.
  • I.C.ram
    #45
    ha megegyszer valaki VS topicot indit annak letoorom a kezet! :)
  • Zocsi
    #46
    Az OF csak addig lesz valamilyen szinten nagy volumenü, amíg meg nem jelenik a Global Operations... Alá: CS folytatása, pontosabban kikristályosítása... (:
  • I.C.ram
    #47
    GLOBAL OPERATION az HL mod? nem veletlenul UT?
  • Anee
    #48
    Nyomifarok:belegondoltál valaha abba hogy mekkora egy pálya?
    Mert ha a flashpointot megcsinálták volna Q3szintüre akkor sírt volna a szája a világnak hogy egy P! 1.7en+Gef3on 512Mebi rammal szaggatott volna....
    A CS az egy éves nem kell számolgatni nem gördül szerencsére....
    De ha azt nézed már akkor is Lavult volt semmit se ér az 512es tex s a Domination vagy milyen pack mert gyükér az aluljáró görbe része akkor is kevés lesz mert KOCKA........
    A netről meg annyit:gondolkozzál már ÖcsiSajt mennyi dolgot kell átküldeni:Csben emberek helyzetét meg fegyverek helyzetét...egy pályán ugyebár maxx 32en lehetnek majd de még akkor is csak maxx 7000Poligin...A flashpointba meg a Helikopter tank sok ember fegyverek autó kerekének mozgása heli rotorja szal ezek kicsit többek.......
    És én már prószáltam nemnagyon volt lagos......
    A Global Operationsra meg annyit hogy ke lehetne adni CS 1.5nek.....ötlet annyi van benne mint egy warezoldal dizájnjában
  • galocza
    #50
    nem is vagy annyira elfoglalt, jock 8)
  • CSOCSO
    #52
    Nem rosz ez a CS... de nekem kevés... az OFP meg nem rosz de nem ...Inkább Infiltration... az a legrálisabb meg minden nekem az jön be...
  • I.C.ram
    #53
    az OFP es az Inf kozott fenyevek vannak!! az ofp mindeben veri
  • Dikkma
    #55
    OFPt nem ismerem, de CS jó. Csak már eljárt felette az idő.
  • Icebird
    #56
    Csak azért mert a OFP egészen más kategória ami egészen más játék stilust kiván meg,mint az eddig megszokott.És egyenlőre emiatt még kevés érdeklődő ,kevesen játszottak vele.
  • Dikkma
    #58
    csben alacsony pinngel az is fejlövés, ami nem az :( szal modemes nem a 180-200 milliseccel bírkózik csak meg, hanem azzal hogy nem oda megy a golyó ahova lövöd.
  • Sith
    #61
    Egyet értek két különbző kategoriás játékot akartok össze hasonlitani?
  • CSOCSO
    #62
    realitásban nem... lehet hogy OFP ben vannak autok meg repcsik de akor most a CS a leggagyibb gamez?:)
  • CSOCSO
    #63
    tessék.. az OFP realmoid... realitás szempontjából az INF odaveri az OFP-t... persze kocsik meg repcsik nincsenek..meg olyan nagy pályák sem :(... de kinek mi kell.. Cs vel sokan gameznak ez igaz... de ha megkérdezed miért nem tetszik vkinek az INF azt fogja mondani hogy túl nehéz..sokat kell vele szarakodni..ez van az OFP vel is...
  • CSOCSO
    #64
    ez tényleg majdnem olyan mintha egy vadászrepcsi gamezt akarunk egy helikopter gamezhoz hasonlítani.. mind a kettő repül de full különböznek egymástól.... az OFP ben nekems em tetszik, hogy mászkálok 10 percig.. majd lelőnek egy golyóval.. persze a Cs ben meg 1 tár rád megy, ha van rajtad kevlár..életben 4-5 golyóval megdöglesz kevlárral is..és attól is függ milyen fegyverrel lösz vkire.. Cs ben a gránát egy kemény hangyafinggal ér fel... de ettől még nem rosz kis gamez.. Lan-ban nagyon élveztem...pergős volt ez igaz... de vhogy az INF tetszik a legjobban.. az nem olyan lassú, mint az OFP... sőt nem is sokkal lassabb mint eg CS... hisz olyan RUSH olásokat nyomnak néha le az emberek hoyg egy mecs lemegy fél perc alatt..mig másik eltart 3 percig is...no de mindegy... Cs sek leülnek OFP-zni 10 perc után elhányják magukat..ez a baj.. ha leülnének egy hétig játszanának rákattannának.. ugyanigy van ez az INF el..
  • DOGMAN
    #65
    Arra kérem az urakat, hogy ne nyilatkozzanak egy játékról ha esetleg nem próbálták még ki!!
    Aki csak singliben jáccott OFP-vel az hogyan mondhat véleményt a multi részéről???
    Gondolom sokan kipróbálták az 1.0-ás RIP-et és máris dobták a sarokba.
    A CS nemtom hányadik verziójú peccsnél tart, de ha én kipróbálom biztos, hogy a legutolsót teszem fel, nem????
    Az 1.0 óta az OFP rengeteg fejlődésen és javításon esett át, és ne higgye senki, hogy csak úgy eltűnik majd a süllyesztőben.
    Az a helyzet, hogy OFP-hez kell csak igazán a csapatmunka, mert keményen bűnhődik aki pl. szólózik..
    Én sem jáccottam soha CS-vel (várhatóan nem is fogok) és nem is írom, hogy ilyen, meg olyan jó vagy szar.

    Aki azt mondja, hogy az OFP neten lassú meg szar, meg lagos az hazudik vagy afrikában lakik.
    Van lag is meg nagy ping is, de hol nincsen???
    A játékmenet az esetleg lassúnak tűnhet egyeseknek de hát kinek mi jön be.

    Az egyetlen magyar internetes OFP szerveren messze viszem a pálmát pingben, átlag 250, de van hogy néha 4-500.
    Az összes többi emberkének ISDN-je(50-100ms), vagy ADSL-je(10-30ms) van.
    Ennyit arról hogy az OFP szar mert lassú a neten, ez a mai CTF meccs eredménye:



    DOGMAN [ZSIR]
  • hiba
    #66
    A Mohaa-ban ha van egy ember akinek viszonylag nagyobb a pingje a tobbieknel, kicsit lagzik a csodaval hataros modon olykor olykor O a legjobb szereplo...mert a tobbiek alig latjak, valamint miatta lagznak is. Ofp-be ez nem tudom hogyvan.
  • CSOCSO
    #67
    lesd meg a SOF 2-s képeimet.. 2 szer nagyobb pingjeim vanank mint a töbieknek mégis elvert ugy öket hogy napi egyszer gameztam vele 10-20 percet... és egy hétig nyomtam csak..max 2...
  • Dikkma
    #68
    Jajmá. Igenis össze lehet hasonlítani. Ez olyan, mint anno kitalálta valaki, nem lehet összehasonlítani a q3-at meg UT-t. Hát nem, csak csont ugyan az a stílus. Ez is uaz.. team fps.
  • CSOCSO
    #69
    ha igy állunk mind a kettő jo.. az OFP jobb.. a CS árkádosabb könnyebb.. kinek mi jön be... Az INF et kevesen ismerik. és aki kiprobálja az is otthagyja mert nehéz elkezdeni.. és az is sokkal jobb mint a CS.. akor most le fogom irni milyen is az INF... 10 perc és jövök...
  • DOGMAN
    #70
    Hol vagy Csocsó letelt a 10 perc :))
  • Z
    #71
    Hát én láttam az nagy CS-t LAN-on, és nem tetszett. Nem is játszottam vele hálisten!(azért hálisten, mert a többiek CS-zombik lettek tőle)
    A fő probléma a grafika volt: a normális FPS (90-100)-ért doboz testű emberek rohangáltak, ami iszonyú szembántó volt. Ami mellette szól, az a gyors, pergő játékmenet, ahogy láttam.
    A flashpoint nagyon zora játék...nem kispiskótáknak készült az biztos! Legjobb, hogy mindenki ember! simán meg lehet dögleni, a golyó tényleg üt, nem lehet ugrálva kikerülni a golyókat, elhajolgatva fejen tartva a célkeresztet szarrá szitázni a másikat (mint a mohaa-ban, amit mellesleg imádok), futás közben halálpontosan lőni SMG-vel. Azt egyenesen imádom, hogy rohanás után, amíg magas a katona pulzusa, rendesen kileng a fegyver. És a katonák élete nagyon sok várakozásból áll, azért is tűnhet kicsit lassabnak a játék, de ha fültő mellett fütyülnek a lövedékek, akkor indul a buli!

    Ja, és a topic lehetne inkább CS vs. Mohaa.
  • CSOCSO
    #72
    Infiltration
    1) A játék élethű tehát 3-4 golyólövéstől kinyiffansz!!
    2) 10 ezer dolcsid van vásárlásra, azt veszel, amit akarsz akár 5 gránátot egyszerre, ehhez még pisztolyt, gépfegyvert, sniper-t is..
    3) Lehet lefeküdni, kúszni, fal mögül kikokucskálni és úgy lőni
    4) Vízben nem tudsz lőni, míg felállsz, az időbe telik addig nem tudsz célozni…
    5) A fegyverek élethűen szórja szét a golyókat, és úgy megy fel a lövéstől, ahogyan az életben teszi.
    6) A bal klikkel lősz a jobbal, célzol. 2 feladata van a jobb klikk-nek… egyszer megnyomod akkor célzásra felveszi a szeme elé a fegyvert, ha azután még egyszer megnyomod akkor bent tartja a levegőt és pontosan tudsz messzire is célozni.
    7) Nincs célkereszt, nincs kijelző, hogy hány lövedék van a puskádban, hisz ilyen az életben sincs…
    8) A fegyver tetején lévő pöcökkel célzol, ahogy az életben, a fegyver nem fix tehát ha kicsit mozgatod az egeret valamerre akkor a fegyver fog csak elmozdulni és utána a fejed…
    9) A fegyvered bele akad a platformokba.. tehát ha fa mellett állsz és a fa felé akarsz megfordulni, nem fog menni, mert a fába bele akad a fegyver…És ha egy keskeny rés ben kúszol nem tudsz semerre megfordulni, csak úgy, hogy a fegyverrel felfele nézel , azhem ez egyértelmű…
    10) Gránát élethű , repeszeket szór szét.. a bal klikkel-et nyomsz, akkor nem biztosítja ki a nade-t de a pöcköt kihúzza…ha a jobbal akkor kibiztosítja és igy 2 mp-ig tartod magadnál majd eldobod akkor 1-2 mp múlva a levegőben fog szétrobbanni…
    11) Mindenki vehet akármilyen fegyvert, tehát nincs olyan, hogy a terroristák vehetnek csak Ak 47-est…
    12) Nem a mecs kezdésekor kell fegyvert venni, hanem van egy Loadout-os ahol össze, tudod a fegyvereket úgy csoportosítani, ahogy akarod.. pl nekem ugy van, hogy minden fegyverhez van 3 tár.. van 1 sniper 1 tárral és van ehhez 4 nade.. külön megcsináltam ezeket úgy, hogy legyen távcső nélküli meg hangtompító nélküli.. stb..
    13) Szóval csak ki kell választanod melyik loadout al akarsz menni…
    14) Stb…
  • Z
    #73
    Ja, azért a kés hiányoltam a flashp.-ban, bár nehezen tudok elképzelni egy közelharcot! :)
    Ála Saving Private Ryan - amikor a német ránehezedik az amcsi katonára, és lassan belerakja a rohamtőrt a faszi mellkasába!