15
Egy Platinum frizbi a páciens
  • Laci
    #1
    Üdv. mindenkinek! Ezt a topicot az 52*-es Sony CD-ROM tönkretételére irányuló értelmes topic láttán hoztam létre. Itt azonban egy Platinum (egykori) 12x-esen írható elcseszett CD-r, (mostmár inkább) végtelenszer hajigálható frizbi a páciens, meghajtó helyett. Aki tippeket tud, hogyan barmolható szét egy ilyen lemez, úgy, hogy az írottfelületet kimenthetnő legyen belőle nyugodtan írja le e topicban. Tapasztaltak véleménye különösen jól jönne...
  • Laci
    #3
    CDRWIN 4.0 Beta. Jóhiszemű voltam a programmal szemben, mert hülye fejjel azt hittem, hogy csak az audiót nem lehet vele normálisan megírni. Ezentúl csak ClaneCD-vel írok, az még tökéletes.
  • Dikkma
    #4
    Ha alkohollal elkezded kenegetni, lejön róla mindkét oldalról a festék... ekkor kapsz egy neonos, zöldes műanyag korongot. Ezt ezután ízlés szerint lehet hő- vagy erőhatással deformálni, stb...
  • Laci
    #5
    ÁÁ kösz! Ez tapasztalat egyébként, mert sok alkohollal kenegettem már de nem jött le onnan semmi! Na mindegy, lehet, hogy más koncentrációjú volt. Egyébként jó lenne, ha megmaradna valamennyire a két réteg is ha lehetséges. Ez az igazi feladat, erre várok megoldást. Tökéletes formában csak az írottfelület kell. Azért kösz az infót.
  • Laalee
    #6
    nemtom a feluletet de pl a varbatim rol szinte lehetetlen leszedni azt a erdes feher anyagot max kaparni... a szar tdk rol meg forrovizzzel is leazik, probalkozz.
  • Laci
    #7
    hehe, próbálkozom is...
  • Laci
    #9
    Kösz, mostmár tudom, hogy ezt kell tennem.
  • Laci
    #10
    Valami CD-bontó javasla?
  • Dikkma
    #11
    Én tömény etil-alkoholt használtam, azzal lejött mint a szél.
    A verbatimok fehér festéke is lejön, nagyon könnyen. De ha azt leszedjük, még olvasható a cd! Nekem a Sim City 3000 a mai napig működik egy teljesen ezüst színűre tizstított Verbatimról.
  • Laci
    #12
    Áháá, kösz.
  • Laci
    #13
    Van egy Fujifilm CD-m aminek a széléről alkohol hatására lejött a festék. Itt átlátszó a lemez. Ezek szerint ezen a festékméntes részen már az írottfelület "látható"??
  • Pheel
    #15
    mivan? :)