10
Kicseréljem?
  • Csibe
    #1
    Talán lehetőségem nyílik most kicserélni Asus CUBX-E alaplapkámat CUSL2-C-re. Mit gondoltok, megéri? A CUBX-E mivel i440 Bx chipset-es, PIII Tualatint is tud fogadni a cusl2-vel szemben. Viszont sok gondom van most vincsimmel, azt mondják az alaplappal nem szeretik egymást (promise ata100 chip - és ez a baj). A cusl2-c is fogad ddr ramot? Vagy csak a Cusl2. Mi a véleményetek, érdemes lenne cserélnem?
  • Szepi
    #2
    A CUSL2 (meg a -C) se fogad DDR-t, viszont rohadt gyors. Én most cseréltem erre (igaz, 1 Procomp alaplapot) és marhára látni a különbséget. Szóval mindenképpen megéri. Egyébként nem tudom, hol hallottad, hogy ebbe nem jó a Tualatin.
  • Szepi
    #3
    Amúgy csak annyi a különbség, hogy a "-C"-ben nincs hangkártya, meg videókártya (bár az lehet, hogy a simában sincs)
  • Csibe
    #4
    Nem jó bele a Tualatin... itt olvastam a supergamezen. A 815e és ep egyaránt nem fogadja. Erre kiad az Intel most egy módosított, már Tualatin fogadására felkészített 815 B chipset-t. A vicc az egészben, hogy a régi BX-ek fogadják...
  • Csibe
    #5
    Nah... lehet azér még írni ide is. Véleményezzetek minél többen pls. Köszi!
  • Dikkma
    #6
    Ha nem ingyen van, ne cseréld. Annyival nem jobb. Ha olcsón meg tudod szerezni, lecserélheted, de mindkettő nagyon stabil, gyors, a CUSL2-c tud többet, az igaz.
    DDR-t, Tualatint nem tud a 815(e) de a BX Tualatint igen.. talán.
    Nem tudom, ha nincs különösebb gond a BX-el, hagyd. A vinyó problémája különösebb gond lehet.
  • Csibe
    #7
    1-2000 Ft ráfizetést megér? (Ott van mondjuk a 4x agp, a Bx 2x-éhez képest.)
  • Szepi
    #8
    Szerintem igen. Én mondjuk 26e-t fizettem rá, de az is megérte. Ha van ismerősöd egy számtech boltban, kérd meg, hogy beviszed a géped és mindenféle teszteket lefuttatsz az új alaplapon. Ha jó, kifizeted, ha nem, akkor hagyod.
  • Anee
    #9
    A mostani alaplapodnál mekkora a legkisebb fesz amit beállíthatsz???
    Mert ha kezel 1.3körülit akkor rakj bele egy tualint inkább ...hagyd a Solanot....
    A 4X AGP akkor éri meg ha Van egy brutális videjókártyád meg procid..amúgy alig fogod látni a különbséget szal MXnél semmi
  • Csibe
    #10
    A CUBX-E Celka 2-es procimmal bios-ból 1.7 volt-ot enged... Nem tudom, hogy PIII-at hogy kezeli ill. magán az alaplapon van-e egyéb ilyen jumper-elési lehetőség, mivel még nem volt rá szükségem... Viszont ki tudja: lehet, hogy 1x még eljön az idő, amikor lesz nekem is egy Gef2GTS-re pénzem, és akkor már nem akarok megint alaplapot cserélni...