3752
PC-s vágás és home video
  • radeer
    #1
    Na néhány napja megéríntett ez a program és ennek lehetőségei. Egy miro DC30+ -os kártyával bedigitalizáltam Sony Hi-8 -as családi dolgaim és kreáltam egy-két jó dolgot. Ellenben felmerült egy nagy csomó kérdés melyre az általam olvasott könyvben nem találtam választ. Remélem itt lesz egy kis segítség.
    1.Kérdés : Hogy lehet feliratozni és aztán simán felfelé scrollozni ( nem egy oldalnyi szöveg hanem annál jóval hosszabb? ) Olyanra gondolok mint a Star Wars elején de nem kell effektel hanem elég simán .

    2.kérdés : Hát DC 30+ ra ottthonra nem lesz elég zsetonom, ezért ha vki ejtene pár szót a míro DC10+ ról, vagy esetleg mondana vmi hasonló jót olyan 60-70 000 Ft-os jelenleg kapható digitalízűáló kártyákról vmit.

    Előre is thx.
    Radeer
  • radeer
    #2
    Nos most látom elba***-tam természetesen Adobe Premiere -re gondoltam :)
  • Bradock
    #3
    Javítottam.
  • radeer
    #4
    THX
  • radeer
    #6
    Valóban ezekre a dolgokra már ami a méretbeli témában vonatkozik megtapasztaltam.
    Egy kb. 4 és fél perces MotionJPEG (MJPEG) tömőrítéssel készült AVI elérte majd az 1GB-ot , és vegyük ehhez hozzá hogy ezeket mind több részletből vágtam össze amik szintén a vinyón terpeszkeftek.

    Nem ragaszkodom a DC10+ hoz és mivel csak otthoni felhasználásra szánom, így a premiere is rendelkezésemre áll viszonylag olcsón :)
    Így nem kell nekem, hogy a doboz tartalmazzon használható és drága szoftvert.

    pubihome : Ha mondanál egy-két jó digitalízálót ( mert az általam keresett boltosok baromira hülyék ebben a témába - csak a mírót ismerik!!), annak nagyon tudnék örülni.

    Nincsenek túl nagy kritériumok :
    Elég ha max. s-vhs minőségben tudok digizni !!
    Hang és képet tökéletesen szedjen le és rakjon vissza vhs-re.
    Az általam eddig használt DC30+ elég gyengén tette vissza a hangot ( lehet, hogy hibás a kártya ezen része )
  • Bradock
    #7
    Bocs Offtopic!

    Tud valaki részletes magyarnyelvű leírást az Adobe Photosho 6 -hoz?
  • zakika
    #16
    beszereztem a 6.0 verziot, csak nem tudok vele Divxet mp3 hangal csinalni... sot meg mpgt sem...
  • Gladiator
    #17
    cső! én pont most veszek egy teljesen új gépet, ugyanis pont ezzel a programmal akarok foglalkozni. na, egy ASUS V9280 VideoSuite Geforce4 Ti4200 128 MB DDR 8x AGP DVI+TV-out+Video In megfelel eme célra. erre a kártyára rá tudom dugni a kamerát, és áttudom másolni a gépre a videót?
  • Gladiator
    #18
    ja, és mindenképpen kell digi kártyát vennem, análkül nem tudom használni?
  • Gladiator
    #19
    húúú, most döbbentem rá, hogy kurvára nem vágom a dolgot. eddig csak haveromnál láttam, ahogy csinálta előttem, akkor tetszett meg a dolog. szal tuti kell digi kártya.
  • Gladiator
    #22
    a demóját honnan tudnám leszedni?
  • Kaszi46
    #23
    a megvilágitást a video effects nél a render/ lens flare nél tudod aktiválni már ha erre gondoltál, azt pedig hogy éjszakai legyen egyenlöre nem tudtam megoldni:)
  • Gladiator
    #24
    nekem az a bajom, hogy letöltöttem egy Dolby Digital videót, amit az elejére szoktam betenni a filmeknek, mintha Dolby D. lenne a filmem. na, amikor azt a kis videót pl. windows media playerben nyitom meg, akkor van hagja, de amikor be akarom tenni a film alá, akkor még annál a vágós első ablakban, ahol megnézem, még ott is van hangja, de amikor beteszem a timelineba, ott már nincs. próbáltam, hogy bevágom alá csak a hangot, de néma kuss. vmi ötlet?
  • Kaszi46
    #25
    engedélyezted hogy hangot is tömöritsen, milyen formátumban van a hang?
  • Gladiator
    #26
    nemtom. egy avi videó az egész. hol kell engedélyeztetni?
  • Gladiator
    #27
    eddig minden videónak volt hangja
  • Gladiator
    #28
    Na, most veszek új gépet, és az lenne a kérdésem, hogy úgy max. 75000-ért milyen videókártyát vegyek, ha ezzel a programmal akarok foglalkozni?
  • Gladiator
    #29
    Naaa! beszélgessünk már erről:-)) JÁtszunk olyat, hogy mindenki felrak a netre egy max 20 megás, kb. 0.5-1 perces filmet, amit ő csinált. Effektekkel, meg mindennel. A téme szabadon választott.
  • Gladiator
    #30
    én majd csak akkor teszek fel, ha meglesz az új gépem. ami kb. 1 hónap.
  • Pityike
    #32
    Helló Mindenkinek! Segitségre lenne szükségem: Az Adobe Premiere-ben Title Express feliratozót használok és van egy néhány oldalas szövegem amit függőleges mozgással (Star Wars szerű) akarok feltenni egy anyagra. Minden oké, szöveg megirva, feltéve a Timeline-ra, viszont csak 23 másodperc hosszúságúra engedi a Premiere. Hiába húzogatnám a két végét, nem engedi!!!! Hogyan tudnám én ezt a szöveget 40 másodperc hosszúságúra beállítani? Előre is köszi a segitséget!
  • Gladiator
    #33
    csináld meg swishben az egészet. az sokkal profibb is, és abban meg tudod csinálni 40 mp hsszúra. de én nem értek hozzá, szal csak gondolom, régen vmi olyasmit csináltam.
  • BaliBoy
    #34
    Hello! Lenne 1 olyan kérdésem, hogy a Premierbe be lehet-e állítani, hogy 4g nagyobb fájlokat rendereljen!
  • O0D:
    #35
    NTFS ed van?
  • BaliBoy
    #36
    Köszi! Már sikerült megoldanom! Amúgy tényleg az NTFS-el volt a gond!
  • Jampó
    #37
    Hi! Nem tudom kinek van meg az adobe premiere pro, de akinek megvan az segíthetne, hogy mért nem tudok vele kiexportálni. Régebben a 6.0-val dolgoztam, úgyhogy nem a bénaságommal van a gond. Előre is köszi!!!
  • BaliBoy
    #38
    Mi a gond?
  • Jampó
    #39
    A gond az, hogy nem lehet kiexportálni a videót. Állítólag rossz tört verzió, de már kétszer is letöltöttem két különböző helyről.
  • Neocitran
    #40
    sziasztok.nem tudtok magyarosítást a 6.5-höz vagy frissebb verzióhoz??? nagyon kellene
    ha lehet ide válaszoljatok:
    [email protected]
  • BaliBoy
    #41
    Az oké, hogy nem tudsz exportálni, de milyen hibát kapsz? Vagy nem tudsz az exportálásra kattintani?
  • Jampó
    #42
    A baj az, hogy a videó, amit kiexportált, hibás. Nem úgy hogy nem tudja elindítani, hanem egyszerűen rossz. A kép ide-oda ugrál, mármint időben értve. Az előzö verzióval, ilyen gondjaim nem voltak. (a hanggal nincs gond.)
  • BaliBoy
    #43
    Igazság szerint nem tudom pontosan mi lehet a gond de szerintem vagy nincs jól beállítva export video, vagy egszerüen hibás a Premiered! Vagy a géped softwaresen nem támogatja a kiexportált video-t!
  • Jampó
    #44
    OK! Köszi szépen. Már leteszteltük haveromnál is, annál is rosz volt, aztán rájöttünk, hogy nem szereti a tömörítőket. Uncompress-álva, szépen exportált, de bármilyen tömörítővel próbáltuk, nem volt jó. Egyenlőre rejtély, hogy mi lehet a baj.
  • Sarvamangalam
    #45
    Szia!

    A birtokomban van egy Adobe premier 6.0 video szerkesztő program. Sajnos a hozzá mellékelt kezelési könyv nem tartalmaz olyan nyelvet, amit én is értenék. Éppen ezét szeretném a segítségedet kérni. Avi formátumú filmet szeretnék rövidebbre szabni (nem fér rá a 700-mb cd-re). Tanácsadásodat nagyon szépen köszönöm!
  • BaliBoy
    #46
    Ajánlok egy oldalt neked amit ha felkeresel megtudsz mindent! www.world3d.hu
  • Neocitran
    #47
    sziasztok.
    most kezdtem el foglalkozni az adobe premierrel és az Encore DVD 1.0 -val.és az a nagy gondom hogy nagyon bonyolult.nincs valakinek leírása (magyarul), magyarosítása vagy használati utasítása. nagyon idegesít a bénaságom de szertném megtanulni.
    [email protected]
  • szepike
    #48
    sziasztok!
    Premiere 7.0-m van. Az lenne a problémám, hogy a program nem tud bizonyos filmeket (DVDRIP.avi;DVDSCR.DIVX.avi; stb.) beimportálni magába. Egy ablakban közli a program, hogy sikertelen az importálás és hogy nem ismeri fel a fileformátumot. Miért van ez?
  • richárdkirály
    #49
    hello!
    lenne egy nagy problémám
    be sikerült szereznem a 7.0 pro verziót
    a baj csak az hogy a cd-n a premier pro mappában a data2 file sérült, illetve az egyik komponense, és mivel a program nagyját a telepítő ebből a fileból másolja a gépre, nem tudom használni a progit pedig szükség lenne rá
    Ha meg kérhetnék vkit hogy legyen már olyan szíves és küldje el nekem ezt a filet ha ez a verzió van neki. Nem olyan kicsi 166Mb de megköszönném:)
    szal csak írja be az a vki hogy hajlandó a dologra és megadom az icq számom, ha az illetőnek nincs icq-ja nem baj megoldhatjuk máshogy is a file cserét.
    Előre is kösz a megértést!
  • szepike
    #50
    Sziasztok!
    A kérdésem az lenne hozzátok, hogy milyen programmal tudnám a számítógép monitorján megjelenő filmeket (DVDRIP;stb)a kamerám (Sony DCR TRV 33e) LCD kijelzőjén megjeleníteni, persze firewire kábelen keresztül. Mindez azért kellene, mert ha ez meglenne, akkor a kamerát már könnyen össze tudom kötni a TV-vel és azon nézhetném a filmeket. A videokártyám nem TV kimenetes, ha nem muszáj nem cserélném le.Előre is köszönöm a segítséget.
  • BaliBoy
    #51
    Hát szepike pedig könnyebb lenne ha vidkártyát cserélnél! Legalább is egyszerűbb! Az Adobe premierrel megtudod csinálni! Bár a siker nem garantált mert nem támogatja a premier a tömörített formátumokat (DivX,Xvid...). Úgy tudom az xvides videókat be sem lehet importálni! Azért leírom mit kell csinálni! Először beimportálod a premierbe a filmet. Behúzod a timelineba. Majd file/exportban megkeresed az 'export to tape'-et. Így eltudod indítani a film kimásolását kamera kazettára. Ennek mondjuk az is feltétele, hogy tudja a kamerád a DV in funkciót. Szóval, hogy tudj kazettára másolni! De mint mondtam a tömörített formátumot nem kedveli a premier. Tehát át kell mindezek előtt konvertálni filmet mondjuk tömörítettelen aviba, vagy mondjuk mpeg2-be. Ezt megtudod tennia a VirtualDub-bal! Ennyi!
  • Spike
    #52
    Sziasztok!!!!Tudnátok segíteni?!nem tom hogy lehetne Premierben feliratozni?!!!Plíz segítsetek!!!