247
1DVD->1CD 6óra alatt!!!!
  • supervisor
    #1
    Gyerekek!
    Úgy látom szükség van egy NEW TOPICra, a DVDrippelésről, legfőképpen arról ki milyen HARDVERral,mennyi idő alatt milyen módszerral csinálja.
    Én 6óra (+9perc a CD írás)után a kezedbe adom a kész 650MBos kiváló minőségű DIVXes AVIt dolby-s hanggal.
    Ha érdekel titeket leírom MILYEN CPUval stb érdemes, és ti is Írjátok le milyen cuccal Nyomjátok a dolgot..
    Neo..
  • izb
    #2
    Hogy csinalod?Engem nagyon erdekelne!!!Milyen progi hasonlok!!!
  • dewdew
    #3
    ja, nem lenne rossz hallani rola
    gyerunk, nyomasd az infot.
    koszi
  • Coine
    #5
    Nagyon érdekelne !!!!!!!!!!!!
    jöhet az info ! mi kell hozzá ?
  • izb
    #7
    Supervisor!!!!!!!!!Lesz info vagy nem lesz info mert itt mar tukon ulunk hogy haljuk a mestert!!!!!:))Haljuk?
  • dewdew
    #8
    Igy van. Ha mar elhuztad elottunk a mezesmadzagot, akkor adj is belole.
  • Dikkma
    #14
    Befér annyiba egy film, ez nem is kétséges. És tényleg nagyon szép minősége van.
    Nekem csak a Blöff van meg, mpeg avi-ban, 100 perc, +felirat. Király.
  • dewdew
    #18
    miert nem irod le ide?
  • supervisor
    #27
    Hi mindenkinek!
    Bocs de mostanában(2napig)nem volt érkezésem netezni.(Állandó jellegel filmet konvertáltam..)
    Feketekeznek üzenem hogy összesen 3 programra van szükség.Ebből egy a CDiróprogram tehát marad a FLASKMPEG(nem mindegy melyik verzió) és a SMARTRIPPER(2.13as verzió)
    Az jelenlegi configommal AZ alagút a halálba(DAYLIGHT) cimű Stallone film 110percét 5,5óra alatt nyomta át.( 720mb-os divxavi+mp3 hang és egyből MP3!!!)Term nem csúszik a hang és nem "akad" kép sem.
    Folyt köv.Neo..
  • supervisor
    #28
    A hang nem 5.1 hanem dolby stereo 96kbit/s 44.1khz , a kép divx avi 800kbit/s.
    A kép mérete az eredeti DVDfilmtől függ,nálam 512*384 igaz kicsit lecsap job bal szélről de nem marad a bántóan zavaró fekete sáv alúl felül.
    Az 5.5 órához szükségetek van egy gyors procira ha lehet 6.generációs DURON,THUNDERBIRD,P4 legyen de ezeknek legalább200Mhz az FSBje(200,266,400)
    de majdnem ilyen jó eredmény lehet elérni 133mhzesFSBjű PIIIal is.
    ÉN 1000MHZes THUNDERBIRDöt használok 256MB133MHZ rammal.Celivel is próbáltuk de irreális eredményt értünk el:a 850re rángatott 566celi 20%al tovább konvertált egy 600asDURONnál.Ez ugye órákban mérhető :(
    Ha van érdeklődés leírom a szovfverek verziószámát (mint mondottam nem mindegy),és a pontos konvertálási beállításokat.
    Neo..
  • supervisor
    #29
    esetleg érdekelne ki milyen konfiggal mennyi idő alatt nyom át 1 CDre egy DVDt..
    Neo..
  • IRO
    #35
    rohogo

    Mit kezdesz az AC3-as hanggal? Nekem eddig még csak stereóban sikerült lejátszanom egy FM-801 chipes hangkártyán. Ha külön kiszedem a hangsávot akkor 5.1-ben szól, de az AVI-val együtt csak stereó. Elég sok mindennel próbáltam már, még nem jött össze.
    Vagy ez csak akkor működik, ha digit kimenetet használsz?
  • IRO
    #36
    Ja, a minőséghez!
    Szerintem ez filmtől függ. Pl a Hatodik érzék jól néz ki 880kBit/s Low Motionnal is(640x360 ha jól emlékszem), és 128k MP3-mal ráfér egy 80 perces CD-re. Ilyen beállításokkal csak két helyen kockásodik be a kép ahol kicsit gyorsabb mozgás van.
    Amit írtatok a Matrix az kb 2 és negyed órás film. Amit láttam 1 cd-s verziót, FM4 vagy valami ilyesmi csapat csinálta, az 4000kBit/s Fast Motion volt. Elsőre nagyon szép minőségnek tűnt, tényleg. Az volt az első DivX amit letöltöttem.
    Ha ma megnézem, bizony látszanak a hibái.
    SBC-t próbált már valaki? Eddig két filmet csináltam vele, és mindkettő jó lett.
  • Laalee
    #38
    ha ennyre minöseg fanatikus vagy miert nem dvd-t nezel...
    nekem tök megfelel a sztereo hang és az élvezhető minosegü video is. ha a minösegre vagyok megveszem dvd-n. es akinek tellik 300-400K s hangrendszerre az ne sirankozzon hogy nincs mani dvd-re... a terhatasnak pedig ezalatt az összeg alatt nincs ertelme.
  • nyunyu
    #39
    Haaat, sajnos tenyleg sokba kerul a _rendes_ cucc...
    200K alatt nem lehet meguszni a DD-s erosito+5.1 hangrendszert, az tuti. (Erosito+2 hangfal, aztan mar 100K-t koltottem...Es akkor olcso hangfalat vettem...)

    5.1 aviban azert nem nagyon megy ki, mert az ac3 drivert a DirectSound-hoz rendeli hozza a windows, es ilyenkor az spdif nem megy.
    Olyan lejatszot kell szerezni, ami NEM a gyari driveren keresztul kuldi ki a hangot, hanem a wave-mapperen keresztul, akkor az spdif-rol leveheto az AC3-as hang.
    Masreszt az ac3-pack-ban levo driver eleg bugos, csak stereo uzemmodot tamogat (4, 6 hangfal surgosen elfelejtendo!), mig az eredeti, ami a WinDVD-ben van, rendesen megy 4 hangfalon is.
    Erdekes...
  • supervisor
    #43
    Hi!
    Szó esett a topicban a két CDs konvertálásról. Véleményem szerint az új divx322b kodekkel már 800-1000kb/s beállításnál megszünik a "kockázottság" persze filmtől függően. Általában egy 120perces film 800kb/s mellett dolby stereo 44kb/s hanggal ráfér egy cdre és a bitráta további emelése nem olyan hatékony hogy az egyszerű filmre éhező cimboráknak :) megérje elpazarolni két CDt egy filmre. Ha a hangot AC3ban hagyom valóben kell a két cd,de szerintem aki az 5csatornás ac3-hoz rendelkezik mondjuk egy 5.1live platinummal + 5hangszórós jazz hangfalszettel annak "futja" DVD filmre és nincs szüksége órákig tartó konvertálásra.(Főleg nem ilyen" kétcds" verzióban)

    Más: előttem szólóhoz hasonlóan mindenképpen szükségetek lesz FlaskMpeg 0.6 verziójára hiszen pont ez a verzió tudja először azt hogy a képet és a hangot is egyszerre tömöriti(divxbe és mp3ba) anélkül hogy csúszna a "hang" és "akadozna" kép nem beszélve a korrekt felirat leszedésről is. Igy nincs szükség a mindenféle idétlen lejátszókra hiszen a felírat gyárilag megtalálható az aviban.(Pl MicroDVDPlayer1.1)
    Neo..
  • supervisor
    #44
    Ja és rohogo:
    Nem tudom megmondani hogy low vagy fast motiont hsználok mert a divx22b már automatice "vált" a két kodek között igy nekem nem választható ki külön mondjuk a fast motion.
    Tapasztalatom szerint jól sikerült az ötvözet, lényegében a low motion minőséget hozza valamivel kisebb bitrátán(800kb/s akár)
    Neo..
  • IRO
    #45
    A DivX 3.22-ben csak a 3.11alpha Low-Motion VKI van benne. A Fast-Motion-t kihagyták.
  • IRO
    #46
    Az AC3-as avit próbáltam már BSPlayerrel is, meg Graphedittel(lecseréltem a def.directsound devicet) is.
    Nekem csak sztereó volt.
    SPDIF-et nem tudok használni, 6 csatornás kártyám van, ami DVD-nél jól is működik.
    Szóval az 5.1 csak SPDIF-en keresztül megy ki rendesen?
  • Laalee
    #48
    mas: engem pl joban zavar hogy a film közepén valtani kell a cd-k között minthogy egy hangyaf@sznyival rosszabb a minőség. az igazi megoldast talan a 90 perces cdk jelentik, elegsok adat 1 cd-n olcso aron.
  • supervisor
    #50
    A Platinum kiváló minőség 8xsan irva még egyszer sem rontott, nem ugy a maxell-al.100 filmből kb 80at platinumra írok és még soha nem volt vele gond(pedig sokszor 85percnyi anyagot is felpréselek egy 700mbosra)
    rohogo:
    Lehet hogy a 3.22 csak low, de szerintem nincs is szükség mellete fast codecre, tapasztalatom szerint eddig ez nyujtja a legszebb képet azonos bitráta mellett.
    Neo..
  • supervisor
    #54
    Gyerekek!
    Kinek milyen hardverral megy a "DVD-COPY"?
    És mennyi idő kell hozzá?
    Neo..
  • IRO
    #55
    Nálam egyszer volt egy 90 perces CD. A cégnél próbáltam egy régebbi Sony meghajtóban. Olyan furcsa hangokat adott, hogy otthon már be sem mertem rakni. Mintha nem tudta volna rendesen pozicionálni a fejet.

    supervisor
    Mit értesz "DVD-COPY" alatt?
    Ha csak a ripelés az olyan 10-15 perc,
    a tömörítés SBC-vel kb 12 óra (az SBC ugye kétszer tömöríti be a filmet), Mpeg2avi-val kb 4 óra. Ez csak a videóra vonatkozik egy 667-es Celeronon.
  • Laalee
    #56
    lehet firmwaret kene frissiteni a regebbi irok nem ismerik a 90 percet... :)
  • IRO
    #59
    Doom-tól töltöttem le az 1cd.vcf-et. Pár apróságot állítottam csak benne a Nandub-guide alapján. Semmi plusz filter nincs, csak a resize.
    Nem próbáltam ugyanazt a filmet Flask-kel, az lenne az igazi próba.
    Én elégedett vagyok a minőséggel, az egyik fő szempont az 1CD.
    Az biztos, hogy Mpeg2avival pl. a Tolvajtempó bekockásodik a gyors mozgásoknál egy CD-nyi méretben, SBC-nél ilyet nem láttam.

    Flaskkel még nem csináltam végig filmet. Az az igazság, hogy nálam sokkal lassabban ment még az Intelre optimalizált verzió is mint az Mpeg2avi, és nagyobb méretű fájlt csinált ugyanabból a klipből. A hangot is külön szoktam kiszedni graphedittel, így számomra semmi előnye nem volt a Flasknek.
  • IRO
    #60
    A MicroDVD tudja azt, hogy egymás után olvassa be a két meghajtóbol a lemezt.
    1CD vs. 2CD vitában egyezzünk ki abban, hogy szebb lehet a 2CD-s, de nincs minden filmnél szükség rá :)
    Jó példa rá a Susi és tekergő 2.(Ne nevessetek, a fiam szereti!)
    Ez 512x304-es felbontásban,2500kBit/s DivX Low-Motionnal(Mpeg2AVI), 128kBit/s MP3-hanggal is csak 634 MB lett.
  • IRO
    #64
    Elhiszem :)
    A Jurrasic park-hoz is kevés lett az 1CD.
  • supervisor
    #65
    Traider!
    Ez mind szép de minket az is érdekel mennyi időbe kerül neked ezekkel a beállításokkal a konvertálás.
    Ja és az is érdekel milyen konfiggal "varázsolsz".
    Neo..
  • supervisor
    #66
    Összehasonlitottam a nadub-ot a Vdub1.4c vel,egy másodpercel sem konvertált gyorsabban (mpeg2->divx)DE a fileméret vmiért kisebb lett a NADUBbal, sőt megkockáztatom hogy még szebb is.
    Neo..
  • nyunyu
    #70
    Haaat, nem tudom, szerintem Nandubot hasznalva 1300-1400kbps-t hasznalva is siman lehet tokeletes minoseget gyartani, EREDETI DVD felbontasban is!!! (resize csak 16:9-es formatumoknal kell a keparany helyrerakasa miatt...)
  • IRO
    #72
    http://doom9.org/sbc_main.htm
  • Khiraly
    #75
    Valaki esetleg tudja hogy milyen programmal, vagy esetleg lehet-e egyaltalan DVD-t tomoriteni Linuxszal?
  • supervisor
    #77
    Hallotam linuxos verzióju mpeg tömörítőröl, de a tesztek szerint lasabban konvertál u.a. hwconfigon
    a kiforratlanabb api-k miatt.
  • supervisor
    #78
    Ja Én nem tudom mire gondolhatnak.:)
  • IRO
    #80
    Pl.
    go.to/doom9
    www.divx-digest.com
  • IRO
    #83
    Nagyon röviden:
    kell egy DVD2AVI, evvel megnyitod az első vobot, a többit automatikusan hozzáteszi. beállítod amit akarsz, utána save project. Ekkor lesz egy d2v kiterjesztésű fájlod.
    fogod a vfapi readert (előtte feltelepítetted a codecet) ebben megnyitod a dvd2avi-s fájlodat, és átkonvertálod avivá.
    Ezt utána már megtudod nyitni bármilyen avit kezelő programmal.
    Na, tényleg rövid lett, de erre voltál kiváncsi, nem?
    Ha további kérdésed van, szerintem bárki szívesen segít.
  • IRO
    #85
    Én általában 1CD-re csinálom a filmet. Ebben szerintem az SBC verhetetlen.
    De vitatkozni nem akarok, ha neked a Flask a jó, akkor használd azt :)
  • Laalee
    #89
    ha 1 cd re csinalod sokat szamit hogy melyik codec tud alacsony bitrata mellet jo minőséget, és ha ehhez dupla annyi idő kell hat legyen. nem sebességverseny
  • Laalee
    #92
    levantiltva a kuki kezelés...
  • IRO
    #94
    Nincs.