48
Mi kell hozza es kb mennyibol jon ki egy honap
  • izb
    #1
    Aki hallot rola vagy mar hasznalja egy kis infoval ellathatna egy szegeny raszorulot!!!
  • Dikkma
    #3
    Vagy így, vagy tölthetsz rendesen is, de akkor nem több, mint egy kábelmodem.
    Márpedig, az előfizetési díjon kívül kell még egy dial-upos előfizetés is! Azon kéred a cuccot.
    talán UPC majd elterjeszti nálunk is.
  • izb
    #5
    Hali!!Ha lennel olyan szives akkor ird mar meg a cimemre az ICQ szamodat!!Ott mindent leirnek!!!
  • izb
    #6
    Dikkma!!!Ezt kifejtened kicsit bovebben?Es ha letudnad irni azt is hogy mit is kell hozza beszerezni,akkor azt is megkoszonnem!!!
  • Dikkma
    #7
    Inkább [MaYa]-val beszéld meg, soha nem próbáltam. Amit tudok róla, azt olvastam.
    Kapsz egy pci-os kártyát, ami az adatforgalmat biztosítja. Ez alkalmas a műholdas tv-, rádióadások vételére is, tehát digitális tv-tuner is. A parabola-antennád meg kinn kell, hogy csücsüljön az ablakban/tetőn/akárhol.
    Mivel a műholdakon adatot nem tudsz küldeni, csak fogadni rajtuk keresztül, ezért kell a modem. Tehát, ha rákattintasz egy linkre, akkor a modemed elküldi a kérést annak a szervernek, és az adat feléd a műhódon keresztül jön. Gyorsan.
    De ezért a feltöltés lassú, és egyszerre fizeted a műholdas, és a modemes (vagy isdn-es, vagy akármilyen...) netet is.
    Úgy hallottam, a UPC majd olyan netet csinál (Lengyelországban már csinálják is) amihez nem kell modem.
    Ennyi, se többet, se kevesebbet nem tudok. Az újságot anno kölcsönkaptam, pedig elolvasnám még1x.
    Ja, letöltés : ha csak úgy simán töltesz le, akkor (állítólag, erről [MaYa]-t kérdezd) úgy 16-20 kB/sec, ha megrendeled a letöltést, akkor 150 kB/sec.
  • Anee
    #8
    Hallottam egy újfajta műholdasnetről
    Nincs előfizdíj csak megveszed a PCI kártyát..700Megát szedhetsz naponta s a sima modem csak arra kell hogy megnézd mi a linkje beirod s már jön is semmi rendelés...
    S a speed se olyan amilyet mondtál hanem pindurkát gyorsabb kb 1MB/sec..
    Ezt csak havertől hallottam hogy most fog elterjedni s egyátalán most lesz már beszerezhető...feltöltésről nincs infó
  • izb
    #9
    Anee!!!Honnet lehetne erdeklodni errol a szolgaltatasrol?Ha tudnal valami tapontot adni hogy hol kezdjem el nagyon megkoszonnem!!!!
  • Anee
    #10
    Hát figy ezt Debrecenben hallottam én is akartam volna de nincs lém rá....
    Utánnaérdeklődök holnap jobban s majd akkor levésem
    Amúgy a kártáya CSAK modem nem lett volna benne TVtuner s így ára is csak 25körül lett volna.....
  • izb
    #11
    Ok!!Nagyon megkoszonnem!!Es ha megtenned hogy egy olyan cimet is leirnal majd ide,ahol ezzel a problemaval eloalhatok!!Pest lenne ahol hasznalnam!!
  • kowajano
    #12
    nos, magyarországon a nagisz inwest kft forgalmaz ilyen kártyát aszem szolg. is ök nyujtják. Ök forgalmazzák a Kiss technology satmodemjét is . a kártya max sebesége 45 mbit/s . van egy cikk a tavalyi chip magazin februári számában van egy cikk erröl a kártyárol . egy idézet
    " Használat közben érdekes jelenséget tapasztaltunk? a dániában levö proxy miatt a magyarországi kapcsolatok nem tul gyorsak ellenben külföldröl jo esetben 50-150 kbyte/s sebeséggel tölthetünk le és párhuzamositás esetén se csökken jelentösen a sebesség. "
    van telcsiszáma a kft nek is

    nagisz inwest cdr center
    tel:237-1360
    én érdeklödtem ilyen után. a legocskább ilyen kártya pottom 70-80E ft körül mozgott ezt a számitogépbe kell rakni és ezt kell öszekötnöd a müholdvevö beltéri egységével. A legolcsobb müholdvevö ára egy 60cm tükörrel fejjel beltéri egységgel 20E ft körül van. Ez sokkal drágább egy kábel vagy akár egy ADSL es szolgáltatásnál viszont az elöfizetési dij nem 10-15 E ft hanem sokkal olcsobb aszem olyan 5E ft körül van. Mondjuk én már legalább 1 éve érdeklödtem ez után akkor enyibe került egy ilyen satmodem kártya valamivel már talán olcsobb de nem hiszem hogy sokkal. Váleményem szerint amig sokkal olcsobb nem lesz nem nagyon éri meg ilyenbe ruházni .


    tt egy kép erröl a kártyárol
  • izb
    #13
    Nagyon koszi az infot!!Nekem azert lenne ez jo,mert most kulfoldon vagyok,es bar neztem a chellot is meg a matav elerhetoseget ott ahol lakni fogok,nem nagyon van!!Pedig a masodik keruletben lenne a dolog!!Tehat lehet hogy igy elsore sokkal dragabb,de kiszamoltam ha a a Matav ASDL szolgaltatasat igenybe veszem csak az elso evben kifizetek 2 eves szerzodes mellet 15000 forintot csak az elofizetesre!!Ja es meg a bevezetest nem is mondtam,+30000 ft!!Igy hat csak az elso ev 18000 ft!!Vagy meg tobb mert halozati kartya is kell meg miegymas!!Igy tehat ha mondjuk erre elkoltom azt a 100000ft jobb esetben akkor jobban megeri!!Nem?Nekem teljesen megfelelne a 45kb es letoltes,mert most kabelem van es olyan rosz a letoltes hogy csak na!!A max amit eddig el tudtam erni az 35kb volt!!Orulet de sajna ez van!!Igy nagyon koszonom az infot,es en inkabb erre fizetek mint a troger Matavnak!!Koszi mindent!!
  • izb
    #15
    Probaltam hivni a szamot amit megadtal,de nem muxik!!Nincs veletlenul weblapjuk?Ha lenne nem jonne rosszul!!
    Tehat a lenyeg hogy azon kivul hogy van egy muholdas eleresem kell meg lennie egy sima foldi internet eleresnek is!!Nem?
  • Anee
    #16
    A board a tvtuner miatt drágább
  • kowajano
    #17
    igen sajna kell egy modemes elöfizetés is a betárcsázás miatt. Feltölteni meg max. ezen keresztül tudsz. mint irtam a cikk 2000 februárjában irodott nemtom van emég a kft itt a cime:
    www.in-west.hu
    és egy pár külföldi oldal
    www.kissnordic.dk
    www.satdem.com
    leirom ide a cikk irojának az E mail cimét is irj neki hátha válaszol aztán gondolom ö többet tud segiteni
    [email protected]
  • kowajano
    #21
    jo és akinek egyik lehetöség sem adatik meg avval mi lesz? annak jo a müholdas net
  • Khiraly
    #23
    Nem tudom, hogy ez segit nektek, de ideirok par cimet.(semmi kozuk hozzajuk, csak talaltam a neten.)(Amugy se lennek raszorulva, mert itt a letoltesi csucs az 650-700 kb/s korul mozog, de ugy tudom valakinek sikerult elmennie 800-ig. De hat fenykabele sincs mindenkinek.)Tehat a cimek:
    www.vis.hu
    www.ihimulti.hu(UPC-s banda aszem)
    bocsesz de nem talalok mast, pedig egyszer chateltem egy fickoval, aki egy bolt dolgozoja volt. El is mentem a honlapjara, de most mar nem talaom. bocs.
  • Spy
    #25
    Igen erről már én is hallottam.És a második év már csak 35000 ft
  • Laalee
    #27
    johangzik ez a eol dolog!

    milyen adók jönnek az astran kodolatlanul?
  • GamerBoy
    #29
    Actor: ez jóhülye kérdés, de 2 megabájt vagy 2 megabit?
  • GamerBoy
    #30
    oké, már látom...
    ez engem érdekel. 4000 forint/hó és 2 MBit, hát sorry, de nekem ez bazira megéri. Leginkább azért, mert sem az ADSL, sem az ISDN sem a TV-net, de még az egyetemek 100MBites vonalai sem képesek egy külföldi (de egyébként nem leterhelt) szerverről 10kbyte fölött letölteni. Ez pedig a leírás szerint igen
  • Fecoo
    #33
    Kazincbarcikáról írok, itt nemrég nyílt egy Net Klub ahol műholdról jön a cucc. Minden gépen ( korlátozva van azt hiszem ) stabil 512 Kbit/sec. a sebesség. 200 Ft / óra + valamennyi +pénzért 2 Mbit /sec -et is lehet kérni.
  • Laalee
    #36
    a letölteshez nem csak valahogy old meg az uploadot, ami ugye nelkülözhetetlen...
    és ahogy utanaolvastam böngészésre szinte hasznalhatatlan.
  • izb
    #37
    Szivesen leveleznek olyannal akinek van es regota hasznalja!!Ha lenne ilyen ember akkor irjon mar az email cimemre!!Koszike
  • izb
    #38
    Senki nem hasznalja??
    Mi van??Elmentem a sat.hu ra es a fickot aki csinalja es forgalmazza ezt a settet, lekapcsoltak vagy mi!!
    Most tehat kaki van,es en keresnek olyan embert aki tudna nekem segiteni abban hogy hol lehet ezt ugy megvenni hogy mondjuk viszonteladon keresztul.
    Es mondjuk nem lenne rosz ha Pesti lenne az illeto:))
  • ent
    #43
    Létezik olyan műholdas internetes cég, ahol éves díjba számolják az előfizetést????
  • CoolStuff
    #44
    Az ADSL is 10e, ráadásul ott a feltöltés is tűrhető, és nincs letöltéskorlát!
    Chello SUXX!
  • Anee
    #45
    Tudtommal nincs EOL meg tsai is mind havidíjasak , bár már nem követem nyomon a műholdas net alakulását
  • Anee
    #46
    Bár nem EOLnak volt olyan csomagja ami x egyuróért egy egész évig netezhetsz....
    nézd meg a weboldalán
  • rolcsi01
    #47
    De ne feledkezzünk meg a kétirányú műholdas internetről sem. Bár nem hiszem, hogy halandó ember azt megtudná fizetni, de ha már van ilyen topic. (www.satdsl.hu)
  • bobpapa
    #48
    Sziasztok

    Én Hollandiában dolgozok és érdeklődnék, hogy létezik e nem kétirányú, megfizethető, műholdas internet?
    Jelenleg a BackTrack4 töröm az egyik holland csóka wifi-t, de ez nem hosszú távú megoldás és illegális, és ezenszeretnék változatni, ha valaki tud segiteni.

    köszi