114
  • Pali
    #3
    Ez itt mind szép, de hol a teszt? Ezt egy óvodás is le tudja írni, hogy szép vagy csúnya a doboza, meg hogy mit támogat (ha esetleg olvasni is tud). Sőt még azt is, hogy szoftverből vagy hardverből támogatja-e, ami azér' nem mindegy. Esetleg hogy hány csatornát támogat hardver/szoftver? Netán milyen szépen is szól az adott kártya? Vagy egymáshoz képest milyen szépen szólnak, stb. stb. Ez nem teszt, csak ollózgatás.
  • Laalee
    #5
    #1 kulönösen ertelmes hozaszolas :)
    megis melyikre gondoltal?

    Pali en minden kerdesedre megtalaltam a valaszt a cikkben...
  • St
    #11
    Sorry, a táblázat, amiben pont a pali által hiányolt adatok vannak lemaradt. Pótoltuk, a 6. oldalon találod.
  • #12
    kérés:
    rakjátok be a tesztbe más boltok kínálatát is (pl. herta => sonic fury)
    ezzel is bővítve a leendő vásárlók választási lehetőségeit
  • Dikkma
    #17
    Reggel 6 körül olvastam a cikket, és nem szóltam hozzá. Most jöttem, hogy hiányoljam a teszteredményeket, de szerencsére nem kell... :))
    Nagyon örülök, hogy az elmúlt 3 hónapban nem tudtak belekötni egyetlen SG-s cikkbe sem. Mert még csak nem is fordítás.
    Tehát Pali, Kelta, Limpi, ugye nem szóltatok semmit? :o))
    Egyébként az Abit AU10 néz sztem ki számomra úgy, hogy érdemes lenne rá szánnom egy kis pénzt. Terratecre nincs pénzem... :((
  • WiZARD
    #18
    az Sblive 5.1 meg támogatja az a3d 1-et. ez is kimaradt. az meg egy másik érdekes dolog hogy amikor a vortex2-emu10k1 alapúhangkártyákat hasonlítgatták szinte mindenhol sokkal kissebb volt a cpu terheltség a SB live kártyáknál. itt meg sikerült olyan tesztet összedobni, hogy 244x illetve 30x kisebb a vortex2 nél a cpu terheltség. ez azért vicces.
    az egy másik krdés hogy vortex2 és amd-s cuccok se linux se w2k alatt nem szeretnek müxeni.
    sblive tuti megy, a többiről nem tudom nem ismerem, és a cikkben ilyeneket ugyebár luxus irni....
  • MuERTe
    #20
    érdekes ez a teszt,az fm801-ről eddig még sok jot nem hallottam:))
  • saldi
    #23
    Videologic Sonicfury Rulez. Egyeduli negativum a linux tamogatas kicsit hianyos...
  • Igo
    #24
    Javítsatok ki ha tévedek, de mintha azt hallottam volna, hogy az sb Live! se nagyon szereti a via-s alaplapokat.
  • corleone
    #32
    Nemrég vettem egy SB Live! oem kártyát.
    A pontos típusszáma: CT 4830
    Egy info oldal róla: http://www.nvnews.net/reviews/sblive/live_ct4830.shtml
    Szerintem tök ugyanúgy néz ki, mint a tesztben szereplő. Tudtommal ez nem egy 5.1-es, hanem az alap oem live model! kb. 15-16e ft
    Ja egy kérdés:"...miután kikapcsoltam a kártya saját rezidens programjait..." ezt hogyan kell csinálni? Egyébként az én telepítőlemezemen nincs meg a Creative playcenter 2 :(
  • [Red]
    #37
    jajajjjajajaj....
  • kowajano
    #39
    "ABIT AU10 végzett az első helyen, bár a kártyával nem voltam teljes mértékben elégedett, azonban a Vortex kártyánál várhatóan sokkal jobb driver támogatással fog majd rendelkezni az ABIT cég hangkártyája, ami egyáltalán nem elhanyagolható szempont"

    Nos én ezt meg kell hogy cáfoljam azt a drivertámogatást a Abit au10 nek. Nekem is FM801 chippel szerelt hangkártyám van ugyanugy 6csatornás Jazz csoda. Nem tudom hogy az Abit terméke csinálja e de az Unreal motoros játékok és persze maga UT hangja egy kis idö után teljesen szétesik mind a zene,effektek olyan mintha iszonyatosan torzulna. Na most megnéztem a Fortemedia weboldalát és ott hatalmas nagy betükkel közlik hogy a Fortemedia leállt a driverfrissitéssel és hogy forduljak a kártyagyártohoz ujabb driverért. Kérdem én az Abit is a fortemediátol veszi ha nem csinálnak akkor honnan lesz ahoz is ujabb driver? . A fent emlitett probléma egyébként nagyon idegesitö tud lenni és talán egy uj driver megoldaná a problémát.
  • Phyre
    #40
    Csak egy pár megjegyzésem lenne (mivel kötözködni úgysem tudok, ugye Dikkma? :)).
    - Illet volna a driver verziószámokat és a hsznált oprendszert leírni (nagyon nem mindegy)
    - A Q3D nem hangszabvány, hanem a QSound 3D-s algoritmusinak neve
    - A proci órajele is érdekes hamár CPU terheltséget írtok
    - A Live! és a Terratec adatai elég érdekesek (ha Win9x volt az oprendszer, de gondolom az volt, mert normális Aureal driver Win2000 alá meg nincs)

    Egyébként azoknak nincs igaza akik azt állítják, hogy a Live!-nak rosszabb a 3D-s hangja, mint az Aurealnak, mert négy hangfalon a Live! a jobb (kettőn és fülhallgatón viszont a Vortex).
  • Coine
    #41
    ez sajna igaz, sok mocsok nem csinál új drivereket :-((
  • Phyre
    #47
    Driver verziókat nem találom (kivéve Vortex), de lehet hogy csak én vagyok vak :).
    A szintetikus tesztekben nincs igazad, azt hogy egy hangchip milyen mértékben terheli a procit DirectSound alatt, elég egyszerű mérni, és nincs annyi variációs lehetőség mint a videó engine-eknél. Éppen a Quake3 az, ami abszolút nem mérvadó, mert A3D-t használ, és ebből nem lehet következtetni a DS alatti viszonyokra (az A3D meg szépen kihal...).
  • Phyre
    #48
    Natív A3D-s programokkal nincs sok értelme összehasonlítani, mert a Live! ezt csak egy A3D-DS wrapperen keresztül támogatja. Az összehasonlítás akkor fair, ha minden kártya DS-t használ. Egyébként 4 hangfalon a Vortex algoritmusilag is rosszabb.
  • kowajano
    #52
    meny fel az Abit honlapjára és nézd meg mikor adták ki azt az 1 DB szerencsétlen drivert azota semmi uj sincs .
  • kowajano
    #53
    Én nem mondtam hogy az a gond csak tippeltem mert elég sok embernél jelentkezik ez a probléma és mint lehetséges megoldásként vetettem fel hogy hátha egy uj driver segitene
  • nyunyu
    #55
    Haaaaaaaat, EZZEL nem egeszen ertek egyet.
    A Gravis azert halt ki, mert nem birtak normalis drivereket fejleszteni!
    Emlekeim szerint csak a Gus PnP-hez volt hivatalos Win95 driver, de nagyon nem szerette a DirectSound-ot. Tobbi kartyahoz CSAK beta driver volt, ami meg annyit se tudott...
    Maga a kartya pedig kiraly volt, csakhat a support...
    WNT-hez, meg W2K-hoz nincs is Gus driver...

    Az S90 asszem Sonic Impact S90 neven volt, es Vortex1 volt rajta, nem 2.
  • #56
    a linkeke működnek.
  • #57
    és aképek?
  • #58
    ez nagyon fasza. :)

  • Boris
    #63
    Aureal kártyákhoz érdemes körbeszaglászni, mert megjelent a 2050-es driver hozzá. Én már nem emléxem honnan töltöttem le, de a hwsw fórumában leirják.

    8820-as chip a Vortex 1, azért ha valakinek ilyen kártyája volt, illene tudni :)))

    Ne felejtsük el azt sem, hogy nem csak az Aureal bukásában volt benne a Crative, hanem abban is, hogy a Gravis leállt a hangkártyák gyártásával.
    Egyébként nekem a Diamond MX300 mellett még megvan a GUS Classicom is :))
  • Pharaoh
    #69
    TRG: Csak az spdif-en lehet, de ha arra is analóg hangfalat rakol akkor az is analóg kimenetként fog működni.
  • cSuwwi
    #77
    Érdekes módon a SB AWE64 majdnem kétszer annyiba kerül mint az SB128. Ez hogy a búbánatba lehetséges, amikor elvileg a 128-as fejlettebb a 64-esnél ?
  • janos666 #107
    Jó, hogy 3 év után sem oldódnak meg ezek a gondok.
  • Tomy Lee
    #111
    [IMG]http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]
  • Tomy Lee
    #112
    acer
  • d0np3dr0
    #113
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem,hogy valakinek van-e genius 5.1-es hangkarihoz drivere?
    a chippen a következők vannak:
    Fortémedia
    FM801-AU
    0030
    H5184.00
    Ha vki tudna segíteni nagyon megköszönném.
    Válaszokat a -d0np3dr0 kukac gmail pont com- emilcímre várnám.
    Előre is köszönöm: P3dr0
  • tibitech
    #114
    oop