25
  • Anee
    #1
    Ezt beszopja az Intel ahogyan várható volt....Ha roma lenne menne Straszburgba:)))))))
  • Anee
    #5
    Hát jerekek lehet Én vagyok vak de vagy 2 hete volt hír egy hardwareoldalon hogy már kijött az 500Mhzes DDR SDRAM.....csak nem mindent raknak ki a SGre.:)
    Meg ha a Videokártyákra tudnak rakni 500mhzes ramot akkor rendszerbe mért ne tennék bele?:)
  • kowajano
    #7
    600 mhz ddr es memoria volt . Melesleg igy szopni fog télleg a Rambus :)
  • Anee
    #8
    Intel politikába ez is beletartozik
  • accord
    #10
    Tényleg van már 2*300-as DDR SDRAM, és készül már a QDR SDRAM is... Méghogy ezek nem veszik fel a versenyt a RAMBUS-al... nevetnem kell :))) Amúgy te a Booster-es Clyde vagy?
  • Anee
    #11
    Már a 266os DDR is kb egy szinten van a RDRAMMAl...
    Meg ha megnézed hány gyártó gyárt DDR ilettve RD ramot ott jön ki mibe van nagyobb üzlet...s szarba nem menne bele az összes ramgyártó
  • Mike
    #12
    Hat szerintem is az Intel megint megszivta. De meg is erdemlik. Emlekeztek meg tavaly osszel azert ugrottak a ram arak az egbe, mert mar akkor is a rambus-szal b*szakodtak. Amiota Grof nyugdijba ment azota az Intel recseg-ropog. Persze azert temetni nem kell, es igy legalabb a konkurencia sem hal el. Az Intel partiak meg mar szinte vallasos hevulettel viseltetnek imadott ceguk irant, pedig ha tudnak mennyire sz*rik rajuk
  • Joe
    #13
    Az SD, illetve DDR-RAM-ok rendezetlen memóriahozzáférésnél gyorsabbak, mert a késésük (latency) kicsi. A maximális adatátviteli sebességük valóban alacsonyabb az RD-RAM-nál. Az életben viszont szinte minden program véletlen memória hozzáférést igényel. Pl. office, adatbázis, legtöbb játék, CAD, CAM, stb.
    Kivétel ez alól a hosszú ideig azonos helyről érkező adatokat feldolgozó programok. pl. mp3 lejátszás, kódolás, DVD lejátszás, mpg4 kódolás, stb. Tehát a multimédia. Ezeknél egyérteműen az RD-RAM a jobb.
    Szóval aki DVD filmeket néz állandóan, vagy folyamatosan mp3-at csomagol, annak tényleg jobb az RD-RAM.
    Ilyen emberke viszonylag kevés van. A maradék, aki a fentiek ellenére RD-RAM-ot vesz, csak sima Lamer...
  • Laalee
    #18
    engem inkabb az zavar a cikkben olvasottak közul hogy mar meginyt uj alaplaptipus lesz.
    aki most vett p4 et az cumizik???
    akor inkab maradok amd...
  • Coine
    #25
    i850-ben jó az RDRAM a P4-el, és szerintem is az RDRAM a fejletteb és a jobb...