23
  • dewdew
    #1
    Hoppa!
    Akkor most ongyilkos leszek, csak meg nem tudom?
  • dewdew
    #4
    hogy miert? egyszeru!
    azert, mert a kurva draga az internet, es mar nem tudja szerencsetlen fizetni a villanyszamlat
  • Dikkma
    #7
    :)
  • Dikkma
    #8
    krisy, ez igaz, pl. én is függő vagyok ( de ha eltűnne a net, akkor le tudnék róla mondani.Ha előttem van, nem bírom megállni ) de amióta netezem, alig nézem a tv-t, és nem hiszem, hogy jobban el lennék szigetelve.
  • Szilasz
    #14
    Szerintem F...ság az egész. Ha az ember tudatánál van a cselekedeteinek, s feltudja mérni mit miért tesz, akkor teljesen mindegy, hogy bambúlja a TV-t, netezik, könyvet olvas, festeget, vagy akármi. Ha elmerül az ember valamiben, s élvezi akkor addig foglalkozik vele, míg kedve van. Mert az ember egyszer mindenbe beleun, legyen az bármilyen jó dolog.. Igaz ezt hosszabíthatják a külső jó/rossz belső/külső körülmények, stb...
    Másszóval, ha az ember képes arra, hogy feldolgozza magában az érzéseit, meg a történéseket, akkor nem tud kialakúlni semmilyen függőség, s az öngyilkosság gondolata se jut az eszébe.
    Ez persze csak az én véleményem, melyet nem támaszt alá semmmiféle tudományos blabla. Az pedig tény, hogy a pszihómókusoknak a szakmai ártalma, az az, hogy túl dramatizálnak mindent, s néha elfelejtik: emberek vagyunk, s így nem lehet sablonosítani. Mindenki vegyes, más, és más... Imádom a filozófiát :))
  • Gab
    #18
    380 :-)))).. vagy csak nettel foglalkoztam volna?
  • Att
    #23
    Szerintem, aki hajlamos egyébként is ezekre a dolgokra (pedofília, gyilkosság stb. ) az úgyis megteszi internet nélkül is, legfeljebb akkor a TVre fognák...Annakidején 200 éve meg a boszorkányságra...Valamire mindig fogni kell:-))))