28
Windows hiba - formattáljunk?!
  • Mike
    #1
    Miert van az, hogy egyesek, barmilyen apro hibat is eszlelnek windows-ukban, egybol formattalnak? Az ugyesebbje meg particional is. Miert van az, hogy egyes "szakemberek" windows ujratelepitesekor azt ajanljak formataljuk az egesz vinyot, ne csak toroljunk, mert ugye beleir meg egyeb okossagok. Huh. en meg nem tudom sirjak-e vagy nevessek. Velemenyek?
  • Gab
    #2
    Pasz.. nyílván mert az esetek 80 % -ban egy újratelepítés mindent megold. Nálam kb. az esetek 98 % -ban minden hülyeség megoldható ilyen brutál beavatkozások nélkül. A maradék 2 %:
    * valami iszonyat hülyeséget csináltam;
    * ilyen progit még nem láttam.. noname v 0.0.. ez meg mi lehet :-))
  • Mike
    #3
    na igen, de az ujratelepiteshez miert kellene formazni, boven eleg csak totolni
  • Gab
    #4
    aham... ha te mondod, hogy mindent törölni tudsz, ami ráhatással van a Windows általi összetevők keresésére...
  • Dikkma
    #6
    Nekem pl. törölnöm nem lehet, mert a vinyóm teli van bad sectorral, és gyorstörlés után nem megy fel a Windows. Ha nem formázok, csak simán törlök, lehet, hogy a néhány észre nem vett, új hiba galibát okoz.Amúgy egy Windowsom fél évig gond nélkül bírja, de akkorra már tényleg meg kell formázni. A gyakori, minden hibára formázó userek meg lámerek, de hát engem nem zavar.
  • Atus
    #7
    format c:
  • KRi2
    #10
    Nah. Hogyha csinálok 2 particót a wincsire ,az egyikbe belerakom azokat a file-okat melyek még kellenek ,és a másik part-ot leformázom. Majd utána átpakolom a file-okat a formázott part-ra ,és a másikat is leformázom. (ezután 1be a perticiót ,majd felrakom a win-t)
    Szóval megvalósiható / olyan értékű mintha az egész vincsit formáztam volna?
  • Mike
    #11
    ? mi is a kerdes?
  • Cool007 #12
    Mike: Ez egy jó kérdés
  • Laalee
    #13
    format c:/u/q/s ez gyorsabb mindennel :)

    amugymeg felkell rakni nt rendszert es nem lesz gondja a gepnek :)
  • Herr General
    #14
    Ez pedig érdekes lehet! Túlvagyok a többszázadik windows telepítésen és van némi tapaszatlatom. Dehát kinek nincs...
    A lényeg, hogy néha hiába formatálok a telepítés után az előző beállítások maradnak meg. Ilyenkor jöhet a jó öreg fdisk:) Szal, a helyes sorrend fdisk, format, jöhet a nyavajás... Pedig dudnék mesélni ezekről a dolgokról - kísérteties!
  • Mike
    #15
    Milyen beallitasok maradnak meg?
  • Herr General
    #16
    Igen változatos a skála, de ami igen gyakori a hangkártya és a vidókártya beállításai. Ugyanis ezeket legtöbbször nem ismeri fel. Aztán a legközelebbi telepítésnél pedig felismerte és telepítette a hozzávaló szoftvert. Nem mondom hogy éppen nem örülök neki, mert így ugye kevesebb a felesleges munka. De elég meglepő produkció!
  • Laalee
    #17
    fat egy format utan mindenfelekeppen az :)
  • Evil
    #18
    egyertelmu hogy winfos ujratelepitesenel formatalj ,particiozni nem kell.Ja es az rendes format legyen dos alol.
  • Break
    #20
    Szerintem is elég a törlés...
  • nemcsakfeel
    #21
    igen, a partíció törlése
  • Impi
    #22
    Várhattál volna még 3 évet ezzel a válasszal :DDDD
  • Faterx
    #23
    view up
  • Csaba
    #24
    Használni kell a rendszervisszaállítást, és nem kell format.:-)
  • Csaba
    #25
    Mármint most nem a politikára gondoltam:-)
  • imola16
    #26
    Sziasztok. Van egy kis gondom, nagyon szépen megköszönném, ha segítenétek. Az a helyzet, hogy a gépem nem engedi hogy formatáljam a vinyóm. Azt írja ki hogy sérült fájlok vannak rajta és ezért nem fogja formatálni. :S
    Szerintetek mit lehetne vele kezdeni?
    Előre is köszönöm a válaszaitok.
  • Dj Faustus #27
    Esetleg próbáld meg úgy, hogy a merevlemez partíciójának formatállása előtt leellenőrzöd, és az esetleg előforduló hibákat kijavítod.
    Itt olvashatsz erről.
  • imola16
    #28
    Köszi, sikerült megoldani a problémát. :)