7
Probléma...
  • Borg
    #1
    A probléma a következő:
    A volt rencer:
    ABIT BF6
    2×128MB SD133 (6ns/7.5ns(brand))
    P3 450@600 SLot1, Dobozos
    FSB133
    Leadtek:Gef2MX
    Problémák: -

    A változás:
    SOLTEK FCPGA átalakító, corefesz állítós
    P3 700 / P3 800 ,Cc0 core 100FSB processzorok,FCPGA.

    A probléma:
    Még alap feszültség/FSB-n is fagy a gép!

    100-110ig ugyahogy megy, afelett a windozt is alig huzza be. 133al meg se moccan a szerkezet.
    Ugyanez a probléma mind a 2 procival, és 2féle átalakitót is próbáltam.
    Alaplapon a legujabb UH bios van, tehát még a 1GHZt is támogatnia kellene.
    ja , és BOXos procihűtő, ami a bedugott fütyi szerint 20-38 között tartja a procit, a mag hőmérője a BIOSban viszont hülyétjáccik, és 30-60fokokat mutat, ugrál össze vissza, ami tehát tutira nem ugy van.

    Valakinek volt már hasonló problémája? Mi lehet, alaplap, vagy mind a 2 proci/átalakitó szar lenne?
    Ilyent én még Intel procival nem éltem, szal én az alaplapra gyanakszok...de remélem nem az..
  • Borg
    #2
    Nah, a tapasztalatokat azért továbbra is várom a konfiggal kapcsolatban, de a hibára (az egyikre) már rájöttem:
    az egyik pC133as RAM volt a hibás, most hogy kivettem tökéletesen fut a rencer a 800assal alapon. Tuningal eddig nem próbálkoztam, de már ez is haladás hogy kiszűrtem az egyik ramot, ami ha csak maga van bent, fagyva "indul" a windoz.
    Szal mégsem az intelnél a hiba egyelöre ugynéz ki...
  • Dikkma
    #4
    Lehet, hogy ferde a borda. A ramokkal nekem is volt olyan, hogy a Windows nem volt hajlandó bejönni, ha mindhárom modul benn volt. És az átalakítód milyen? HA vhol találsz Iwill II-őt, olyant használj...
  • Borg
    #5
    Mondom a ram volt a baj, az egyik szar volt. Ha azt kivettem, igy most 115FSBig tudom hajtani 1.75ön a 800ast, tehát 920. Mindezt csak a melegedés miatt, mert nem fér el nagyobb hűtőventi sajnos. Talán majd jövö héten egy Cb0 proci is lesz, ami 1.65ön megy 133FSB-t, aztán az nem melegszik ennyire.
    Ez a Cc0 proci 120FSBvel könnyen kiszalad 55fok fölé, ami nem tesz jót neki.
    Most egyelöre stabil a rencer 115FSBvel, Cas2ben megy a márkásabbik rammmal.
  • MBugi
    #6
    Sziasztok!

    Tud nekem valaki segíteni FC-PGA ->Slot1 átalakító ügyben.
    Hol lehet ilyet beszerezni.

    Aki tud írjon mailt vagy privit.

    Köszi!

  • TheZsenyka
    #7
    Vazzz, már azt hittem Borg nyitotta a topicot, néztem is, mi a vihart akar egy BF6-os konfiggal, erre látom, hogy csak hozzászóltál egy régi topichoz. Nézd meg a Vaterán, itt gyakran előfordul, talán éppen van is.. Esetleg csekkeld le az apronetet is. Az is lehet, hogy kis FC-PGA Celeron procival megkapod 1-2 ezresért :) úgyhogy prociknál is nézd.