100
Hangyafarm
  • Assassin
    #1
    Régóta érdekel és szeretnék is építeni egyet.Van-e valakinek gyakorlati vagy elméleti javaslata,milyen fajtákat lehet így tenyészteni,hogy kell kezelni tárolni stb.
    Ha valaki tud esetleg website-ot erről a témáról azt is szívesen várom.
    Köszesz!
  • speed
    #2
    a hangyafarm az f@asza;)

    sajnos nem tudok rola semmit, de hangyat szivesen gyujtok neked az orszag kulonbozo helyeirol, aztan majd letrehozol egy speed koloniat, amit neha +etetek ha feled jarok;))
  • PID
    #3
    csinálj elefántfarmot, az látványosabb
  • Séf Bácsi
    #4
    Bálnafarm a jövő hobbija!
  • CybeRick
    #5
    A SimAnt szerintem jó oktatóprogi lehet hozzá :-)
  • Lteebee
    #6
    www.antfarm.com
    (nem biztos)

    Tegnap még nem akartam vicceskedni, mer láttam, hogy komoly, de ha a többiek is, akkor majd pont én nem.:)
  • Assassin
    #7
    Már végignyomtam csecsemő koromban,de azóta bennem van a vezérhangya és most elindult...
  • Lteebee
    #8
    És az Empire of the ants?
    Van már mission is hozzá, úgyhogy húzz bele!

    Ha egy páran itt összeállnánk, alapíthatnánk egy hangyásfarmot.
  • diegho™
    #9
    hát az biztos, hogy elég hangyásak vagytok!
  • Assassin
    #10
    Ez a game nekem is megvolt de nem boldogultam vele aztán ráhagytam és odaadtam az unokaöcsémnek.
    Amúgy a linked nem műxik:)
  • Lteebee
    #11
    :)
  • Lteebee
    #12
    Meg önkritikánk is van.
  • Assassin
    #13
    Na jobban belemélyedtem a keresgélésbe,van hangyafarmmal foglakozó website dögivel,rendelni is lehetne(nem is drága 25 USD-ből kijönne)de nem szállítanak csak az Államok területére.
    Most kéne keresni egy európai forrást...
  • Dikkma
    #14
    Nekem van egy könyvem, abban van róla, de hát nem ma kaptam, hanem kisebb koromban, és hát eléggé kezdős.

    Ha kő scannelem!

    Ha csak poén, akkor elküldöm 2000-szer, akkor vicces is lesz ráadáásként! :-)))
  • Assassin
    #15
    Nem poén,tényleg szeretnék egyet.A legégetőbb kérdés az hogy milyen fajta hangyák kellenek és mivel tápoltatod őket.
    Nemtom hány oldal a könyved de lehet hogy könyvtárban is megtalálom,csak mond a címét!
  • Dikkma
    #16
    Ez amolyan "faragjunk biolósust a kiskölyökből" könyv, van benne a hangyafarmról, az emberi szervezet rejtelmeiről, kerti tó, stb. Szval csak 1-2 oldal a farm, de SZÉP SZÍNES. Ergo JÓ :-)
  • Assassin
    #17
    Ha csak egy-két oldal akkor megkérhetlek egy scannre,plízzz!
  • Dikkma
    #18
    Igen, persze ( tudod, a segítő szándék :-) )

    De majd csak jövő héten! keddig sajna várnod kell, most tanulok ( elméletileg. a gaykorlatban meg itt ülök a sztechteremben )

    Ha hazamentem Pestről, majd megy.
  • Assassin
    #19
    Ráérsz,gondolom ennél magasabb prioritású dolgaid is vannak.Előre is köszi !
  • Dikkma
    #20
    Set priority high to unrealtournament.exe
  • ROB
    #22
    ljkd
  • noxon
    #24
    Üdv. Én egy profi hangyás vagyok és van néhány ötletem.
    1: Vannak a természetben nagy hangyák és kis hangyák
    2: tudni kell, hogy hogyan épül fel egy bolyvár és olyan feltételeket kell létrehozi az üvegben.
    3: Kell nekik kaját is adni.
    ......
  • ROB
    #25
    Nekem nem kell hangya. Ugyanis van itthon!
    Bekapcsolom a TV és keresek hangyafocis csatornát
    a tieitek még focizni sem tudnak
  • Assassin
    #26
    Vannak ,jól vagy csak szívatsz?
  • Assassin
    #27
    Ezek eddig stimt,ehhez nem kell profinak lenned.Engem a konkrét tények érdekelnek...
  • noxon
    #28
    Ok. Egy átlagos hangya izeltlábú. Három részből éll, fejből, torból és potrohból. A fején két feket kidülledő szempár található. Alatta rágócsápok sorakoznak amivel enni vagy hadakozni tud. A hangya testsúlyának többszörösét is képes elcipelni.
    A hangyabolyban több száz, vagy ezer vagy több hangya él. Ezek az élőlények a Föld majdnem bármely pontján megtalálhatóak...

    Na most egyenlőre csak ennyit a hangya okitásról
  • Lteebee
    #29
    Bele bírnak ragadni a mézbe, és a teknősöm szereti a hangyatojást.
  • Assassin
    #30
    Dr.Noxon még mindig nem értjük egymást.Én egy latin névre vagyok kíváncsi amely azt a hanygafajt jelöli amelyet hangyafarmban tenyészteni érdemes.
    Mellesleg milyen egy nem átlagos hangya?:)
  • Lteebee
    #31
    Basszusgitárt szorongat és játszik a Sing Singben, a Southern specialban meg még egy pár másik bandában is.
  • noxon
    #32
    Hát egy átlagos hangya olyan mint egy hangya csak nagyobb és 9 lába van, nagy szarvai és a csípése halálos. Ja és a hangya latin neve amit keresel Arachnida...
  • Szepi
    #33
    Hát én csak 1 lény latin nevét tudom, de az meg a homo sapiens....:))) De szerintem abból is lehet farmot csinálni. Vegyük például a kisgazdapártot...:)))
  • Assassin
    #34
    Arachnida mi?Mi a teljes neve?(csak kihúzom belőled egy fél év alatt).
  • Lteebee
    #35
    Ott van még a clitoris is(mármint latin szó).
  • Assassin
    #36
    Az meg inkább saját használatra tarogatom nem farmra...
  • Lteebee
    #37
    És egy clitoris-farm?

    Az se baj, ha nők is vannak hozzánőve.
  • Assassin
    #38
    Az azért eléggé macerás lenne,nekiállnánka egyenjogúságért hőbörögni és dughatnád őket menetrend szerint,ki bírná ezt szusszal?
  • Lteebee
    #39
    Én nem mondanám nekik, hogy egyenjogúak, az tuti.

    Amúgy meg amíg nem tudja egy állat, milyen jó lehetne neki, addig nincs hiányérzete.
  • Assassin
    #40
    :)))
  • Szepi
    #41
    Legjobb tudomásom szerint az Arachnida egy (vagy a) pók. Persze lehet, hogy tévedek...de azért csak keresd ki a növényhatározóból...:)))
  • noxon
    #42
    Hát igen az Arachnida-val pókot jelőlnek, de a Starship Troopres-ben is volt ilyen név...