16
  • pilóta
    #1
    Juhhéj!
  • Efreet
    #3
    Jól hangzik. Az a baj, hogy annyi ilyesmi 'jól hangzik' volt már, csak hogy-hogynem eltűntek szinte mind... kicsit pesszimista vagyok.
  • Pheel
    #4
    Szerintem kicsit el lehet írva a 3x-os olvasási sebesség... Remélem legalábbis.
  • nyunyu
    #12
    Ebben az egeszben az a szep, hogy 1 jellel akarnak leirni 3 bitet. Ez jol hangzik, csak technikailag ezt hogyan fogjak megvalositani?
    Hibajavitas? Hiszen megno az olvasasi bizonytalansag.

    A vegen meg visszaterunk az analog eszkozokhoz, aztan 8 biten mintavetelezunk... (Ugye ekkor 1 jel az 8 bitet ir le...)
    Digitalis eszkozok ugye pont azon az egyszeru elven mukodnek, hogy 2 diszkret jelszintunk van, amit konnyu megkulonboztetni.
    3 bit eseten mar 8 jelszint van! Ezt analog komponens nelkul erdekes lesz megkulonboztetni...
  • Bitlisz
    #13
    jol hangzik, csak sajna nekem csak most erte meg meg venni egy cd irot
    a tdk a leheto legjobb rosszabbik mellett dontott, szerintem el fog terjedni, bar a CD nagyon szeles korben elterjedt, es az emberek tobbsege inkabb azt fogja hasznalni amig csak lehet
  • nyunyu
    #14
    Ja, 3x adatatvitelrol annyit, hogy a 3x akkora kapacitas miatt ugyanannyi ido lesz teleirni, mint a mostani cdket... Csak eppen 10 perc alatt nem 650 mega lesz a lemezen, hanem 2 GB. Hmm. 3-4 ISO rafer :-)
  • Andris
    #16
    Persze aztán egy kis karcolástól már szar lesz az egész lemez! Én inkább megvárom míg elterjed aztán majd még meglátom kell-e. :)