23325
  • dikki*yysw
    #1469
    Lévén nem volt E3-on D3?
  • Skynet
    #1468
    Nem csak azzal hogy eddig az összes újság amiben volt szó az e3-ról a HL2-t jobban dicsőítette minden szempontból,beleértve a netes magazinokat is;)
  • NeoMaN
    #1467
    Na jó, de az alpha semmilyen gondot nem okozott egy AMD2000+ és egy Gef4 4600-nak. Annyit max, hogy kúrva sok ram kellet hozzá. (giga vagy több)
  • GregSB
    #1466
    De mostmeg fogadok azzal a szöveggel jöttök, hogy "nekem meg van 1 ismerősöm aki már a dúm4 el is jáccott", úgyhogy csak annyit mondok: majd meglátjátok, ha kijött mindkettőből a végleges ;)
  • GregSB
    #1465
    Holott a grafikája nem lesz feltétlenül szebb a Doométól.

    HW-n van 1 arc aki volt kint E3-on és ő látta élőben a nagy riválisokat, és szerinte a HL2 egyáltalán nem a legszebb volt, inkább a király ötleteivel nyűgözte le a közönséget.
  • Skynet
    #1464
    Az eddigi konfigok alapján a HL2 gyorsabb lesz azonos gépen,és biza kisebb procikel neki,holott a grafi...nemmondom mer úgyis azlesz hogy JAJJMER A VIDEJÓ meghogy a DOOM3 így meg úgy..:)
  • dikki*yysw
    #1463
    Erőforrás 40%-át az viszi el, ezért muszáj lowpolinak lennie.
  • GregSB
    #1462
    Azért SZVSZ doomnál nem a textúrák fogják leterhelni legjobban a gépet, hanem a megvilágítási rendszer...
  • NeoMaN
    #1461
    Viszont D3-nál a VGA lesz a legfontosabb (textúra), HL2-nél pedig a proci (poly).
    SZVSZ
  • NeoMaN
    #1460
    Ez midenre igaz, nem csak a D3-ra.
    Egyként fentartom azt a véleményemet, hogy D3 UGYANOLYAN KONFIGON GYORSABBAN FOG FUTNI MINT A HL2.
  • dikki*yysw
    #1459
    A d3 motornál tulajdonképpen nincs olyan hogy optimum követelmény, mert ha megduplázod a poligonszámot, majdnem duplázódik a gépigény is.
    Ergo muszáj nekik így textúrázni az embereket, hogy a több millió polis rendermodellekről leveszik a bumpmapos textúrát. A d3 ezt az utat járja, inkább kevés poligont használ de szép textúrát.
  • NeoMaN
    #1458
    ezt mondom, ahhoz hogy láthatóan jobban nézzen ki, 10-15*-es polynövelés kell, ami brutál gépigény növekedést jelent.
    Viszont ha a kevés poly-s modellre rábaszól sok-sok textúrát (Bumpos persze), sokkal jobban fog kinézni, és a gépigény sem lesz akkora.
  • Davidus
    #1457
    Jó ellenpélda az MGS2 ahol alig van textúra a karaktereken mégis halálosan néznek ki a sok poly miatt:)
  • Kandurex
    #1456
    bár nem mozogott :)
  • Kandurex
    #1455
    nem, eecer pont néztem egy ilyen összeállítást...olyan marha nagy különbsg nem volt... bár ott 900 poly vs. 6000 poly volt
  • NeoMaN
    #1454
    Na igen, de nem a poly számít legjobban, hanem a textúrák...
    SZVSZ pl 900poly vs 9000polynál van jól látható különbség, ami iszonytos gépigénnyel jár. Viszont ha jól textúrázod a 900polyt akkor szebben fog kinézni mint a 9000 nagyon kevés textúrával.
    Vagy hülyeséget beszélek??
  • RelakS
    #1453
    Megpróbáltam kideríteni a polyszámot, de az a köcsög pályaszerkesztő csak a StaticMesh ablakban ír ki polyszámot, a figuráknál nem. Az összerakott artifakt mindenesetre 5000akárhányszáz poly volt :D
  • GregSB
    #1452
    De így is úgyis több poli van az U2ben, már csak a batár nagy terepek miatt is.
  • GregSB
    #1451
    Én nem tudom pontosan, lehet hogy nem 25ezresek az U2-es modellek, de arra kristály tisztán emlákszem, hogy még a megjelenés előtt ezt mondták a hírekben. Ha nem ekkorák, akkor Epicék nagyot lódítottak :)
  • dikki*yysw
    #1450
    Igaza van a lowpoli dologban, de a 25k szerintem is sok. A HL2 modelljei 5k-ból épülnek fel, D3 tényleg 1500-2000 körül lehet MAX. Inkább kevesebb.
  • HuAn82
    #1449
    Ja bocs!
  • Kandurex
    #1448
    lemaradtál róla :)
  • Kandurex
    #1447
    csit! ne! én itten láma és szánalmas és sörkupak gyűjtőgető vagyok! te meg gyűsz és leakarod rombolni a nehezen felépített image-met. há miket képzelsz te itten ...:)
  • RelakS
    #1446
    Nekem nem szaraxik :PPP
  • RelakS
    #1445
    Namost így szemre van benne annyi poligon, mint az Unreal2 alakjain. Bekapcsoltam a teljes poligonmutatást, és a szörnyikék meg a fegyver kishijján egy fehér massza lett... Az a 25-30 ezer poligon meg sztem túlzás, de holnapra megnézem neked, ha el nem felejtem, de sztem 5-6 ezernél nem lesz az több. Ut-ben 4-500 poligonból is már micsoda pöpec cuccost működtek...
  • HuAn82
    #1444
    Nyugi én láttam és tudom,hogy Te,Fürties,Stan,Gaga szinte átírtátok az egész Quake-et,meg király dolgokat müveltetek vele.Ha ez megnyugtat nekem nem kell bizonyítanod!
  • Kandurex
    #1443
    értem én, hogy ne érteném...más megvilágitásba helyezted a dolgot...csak ám mindent át lehet helyezni.

    ...abban igaza van Dikki-nek, hogy gyakorta semmit nem tudunk a D3 -ról...
  • Kandurex
    #1442
    sztem mindenkinek
  • Kandurex
    #1441
    nem tom..talán már nem bízok benne :( pedig ezeknek fogalmuk nincs, hogy milyen szinten voltam oda az ID-ért...hány meg hány pályát terveztem a Doom sorozat alá, éjszakákon át bögészni a kódot és tényleg elismerni a tudást...oszt mos meg kapok a fejemre :)...na mindegy
  • HuAn82
    #1440
    Az SG csak nekem szarakodik ma vagy mindenkinek?
  • Kandurex
    #1439
    vagy fígyeé rám: Carmack nem hajtja le az ülőkét WC-zés után!

    fígyeé miggyá szítkapnak, lefejznek, kibeleznek, felníggyelnek :)
  • GregSB
    #1438
    Te olvasod egyáltalán amit én leíok? Megérted?

    Figyelj: Unreal2 kijött tavaly évvégén, Doom3 ki fog jönni jövő év elején.

    Unreal 2 ben rohadt nagy külső terek voltak, 25-30ezer poligonból felépülő modellek.

    Doom3 ban a dinamikus fényrendszer miatt, ami iszonyatosan gépigényes nem lehet ennyi poligont egyszerre kirakni a képernyőre, mert még egy NASA gép is belassulna miatta. Ezért vannak LOWpoli modellek.

    Te pedig azt állítod, hogy a kapzsi ID software azzal növeli a gépigényt, hogy telitömi "feleslegesen" poligonnal a játékot.

    Érted már hogy miért írtál hülyeséget? Egy majdnem 1 évvel ezelőtt megjelent játékban (U2) több poligon van mint a D3 ban lesz.
  • Kandurex
    #1437
    vagy fígyeé rám: Carmack nem hajtja le az ülőkét WC-zés után!

    fígyeé miggyá szítkapnak, lefejznek, kibeleznek, felníggyelnek :)
  • HuAn82
    #1436
    Jaj tudod,hogy kb:1 éve még TE is nagy Carmack fan voltál.Tényleg azóta mi változot?
  • Kandurex
    #1435
    hádde..hádde..lehet velük beszélni?...mos pedig nem is carmacot fikáztam hanem nagyából köztudott és elfogadott tényeket amiket a PC gamer piac ismer...még ebbe is a saját maguk igazát bizonygatják, hogy ez nem így van...mos komolyan, nem röhej? mit vitatkozak?
  • dikki*yysw
    #1434
    Kár hogy letedd.. nincs értelme!
  • HuAn82
    #1433
    gyáva!
  • Kandurex
    #1432
    nem nagyon..de mos' micsinájak?...ilyen megrögzött anticarmackistának kell valami anyag amivel tud "fikázni"..lol...fikázná a halál..de..de..mos komolyan... már kicsit amúgy bele untam a szellel szembeni hugyálásra..mer ha egy rossz szócskát kiejtek rá akkor már én vagyok a mumus, jason, a világ ellensége stb. stb....lehet, hogy csak én vagyok ilyen cinikus és lázadó természet?...hmm...nem tom..inkább Off-olom magam JC témában..majd eccer..máskor
  • dikki*yysw
    #1431
    Hagyd, én is fel szoktam magam húzni rajta, de már rájöttem hogy nincs tudás a mondatok között, a "hallottam-valamit-valahol" alapon vitázókkal meg nem érdemes foglalkozni.
  • Kandurex
    #1430
    nincs benne igazság?..az üzleti részére értve?