23325
  • Zsoltee_a_bator
    #2083
    miert lenne az o otlete.. lol
  • dikki*yysw
    #2082
    Így igaz.
  • Nizmo
    #2081
    Oké! Azóta már visszaolvastam, talán igazad lesz és az eltelt idő alatt tényleg sokat javítottak a hiányosságokon. Ez csak akkor fog kiderülni, ha végre megjelenik a végleges verzió. Addig marad a találgatás meg a várakozás.
  • Ben C
    #2080
    jó THX
  • NeoMaN
    #2079
    Kandur! Ez ugyanaz mint a Doom3 baz...
    250000 polys cuccból csinyának 1500-öst, olyat, ami egy normális gépen elindul.
    Má most lopják JC ötletét LOL...
  • cifuatwork
    #2078
    Talán ha visszaolvasnál, látnád, hogy a Béta 2 = Béta 1 + pár fanmade pálya és extra. Szóval a lassan két éves kiszivárgott verziót akarod összehasonlítani a Stalker-al és a HL2-vel...
  • Zsoltee_a_bator
    #2077
    uhum
  • Ben C
    #2076
    Sorry, hogy nem olvasok vissza, de kb megegyezik a gépigénye a Far Cryéval?
  • Nizmo
    #2075
    Hááát, én nem láttam a Beta1-et, de most a Beta2-őt megnéztem. Eléggé vegyes kép jött le. A grafikában egyértelműen csalódtam, szerintem ebben a STALKER és a HL2 is jobb. Viszont a fény-árnyék hatások (ebben a DOOM3 valami teljesen újat hoz) nagyot dobnak az amúgy nem nagy szám grafikán. A hangok és a hangulat az nagyon jó. Persze ez csak egy béta remélem még sokat gyúrják.
  • HuAn82
    #2074
    Amikor este játék közben a frászt hozza majd rád akkor mondd, hogy igénytelen!
  • dikki*yysw
    #2073
    50-60
  • Davidus
    #2072
    Jó de ebben nem viszik el a teljesítmány 90%-át az árnyékok:)
  • dikki*yysw
    #2071
    Jeee, elértem oda, hogy engem idéznek egy netes fórumban! :DDD

    Sztem a polibump és a doom3 eljárása kb. ugyanaz.
  • grebber
    #2070
    FAR CRY kira!!
  • Kandurex
    #2069
    kici...nadobb

  • Kandurex
    #2068
    low poly szöveg unalmas (a röhej, hogy elvileg ez a kép a Te cikkedből van)

  • Kandurex
    #2067


    ez jó, az igénytelen
  • dikki*yysw
    #2066
    Furcsa, hogy ezt el kell magyaráznom.
  • dikki*yysw
    #2065
    Pillanatnyilag nincs olyan gép, amely elviszi egy ma átlagosnak számító játék poligonszámát elfogadható fps-értékkel.
    Ezért lowpoli a dúm3. Nem azért mert szar, hanem mert ilyenre kell csinálni.
    Ha kétszer erősebb gépek lesznek, kétszer nagyobb poligonszámot lehet csinálni, ugyanannyi idő alatt mint ez a változat készült.
    Ennyi.
  • dikki*yysw
    #2064
    es akkor mivan
  • Zsoltee_a_bator
    #2063
    mondjuk a feje egy haromszog.
  • dikki*yysw
    #2062
    K*rva távol van az igénytelentől :)
  • Kandurex
    #2061
    sőt, igénytelen, ennél jobb képek van visszább
  • Kandurex
    #2060
    sztem nem nagy szám
  • grebber
    #2059
    Kicsit királyul van a báttyó kidolgozva!!! :D
  • M@TriX
    #2058
    Ez azért megérdemli, hogy helyet kapjon a fórumba. ;)

  • grebber
    #2057
    Ebbe a monszterbe bele kell majd ereszteni 1-2 lőszert!!
  • dikki*yysw
    #2056
    Váó váó váó
  • Árnyvadász
    #2055
    http://www.doomitalia.com/image.asp?Img=/Public/NewsImg/img_94.jpg
  • Serpa
    #2054
    924 az ajtó kód, igaz ?
  • [NST]Cifu
    #2053
    Megbocsáss, de ugye ott van a FarCry is a listán - és a FarCry topicban leírtam a vele kapcsolatos (legújabb) drivercsalást: alaphelyzetben az új (56-os) Forceware szépen lecseréli az FX kártyákon a PS2.0-ás effekteket PS1.1-esekre.

    Valóban szépen fog futni - de az FX kártyák effektjeit nem fogja éppenséggel kihasználni, mivel a Pixel Shader effeketjei a Gf4/Radeon 8500 szintéjre lettek visszabutítva, hogy az eljövendő FarCry tesztekben szépen teljesítsenek az FX kártyák...

    A lentiek alapján bizonyos szintig igazad van - az nV TWIMTBP akciói szép eredményt garantálnak az nV kártya tulajainak, és olykor "kissé" kevésbé figyelnek oda az ATi kártyákra (jelenleg a kedvencem az olykor fel-fel villanó textúrák az X2-The Threat c. játékban, és az 1.3-as patchban sincs orvosság erre a játék készítői részéről, szóval itt is az ATi-nak kell majd orvosolni a hibát! Ez a TWIMTBP lényege - a játék készítői ne is törődjenek az ATi kártyákkal...), de szerinted mennyire erkölcsös viselkedés ez? Egyfelől igyekszik ott keresztbe tenni az ATi-nak, ahol tud, másfelől átveri a saját vevőit a drivercsalásokkal.

    Ha ez neked elfogadható magatartás... hát tényleg büszkének kell lenni rá...
  • Árnyvadász
    #2052
    Ez a lista nem azt jelenti, hogy ha ebből valami kimaradt akkor az szarul fog futni Nvidia, ATI-n, azok is fognak futni mindkettőn, csak ha van egy FX-ed (és erősebb fajta), akkor ezen listán szereplő játékok a kártyádon szépen és gyorsan fognak futni. De nem feltétlenül az FX-en van a hangsúly, mert egy GF3, GF4 is megteszi még jó pár hónapig. Csak nyilván azt nyomják most, mert ez a széria a legújabb. Aztán már az NV40-en fog figyelni ott, mondjuk egy 3-4 hónap múlva.
  • Árnyvadász
    #2051
    http://www.nvidia.com/object/nzone_twimtbp_gameslist.html

    Itt fel vannak sorolva azok a játékok, melyek megjelennek és amik már megjelentek, és nvidia által támogatottak. A lista elég hosszú és nyilván folymatosan bővülni fog, de ez eddig sem volt másként.
  • Adam5
    #2050
    hol van lista ahol irja hogy milyen gamekat támogat?
    linket please
  • Árnyvadász
    #2049
    Természetesen erről IS szó van. De arról is, hogy mindamellett, hogy az egész egy reklámkampány, van valós alapja, mégpedig az, hogy az FX szériára (nyilván 5600-tól felfele) optimalizálják a kódot és úgy tudsz játszani a játékkal, hogy nem kell tartani attól, hogy nem megfelelően fog futni. És az FX-ben lévő featureokat maximálisan kihasználja az adott játék, mely a listán van. Nvidia oldalán van egy lista, hogy mely játékok azok amelyekhez úgymond jár az nvidia logó. De ez nem csak azt jelenti (ahogy fentebb is írtam), hogy fizettünk és tegyétek ki, hanem azt is hogy a fejlesztés közben is segít az nvidia szakembere (állandó kapcsolattartás) az optimalizálásban és a jobb programozhatóság jegyében. Tehát nem minden a pénz, van mögötte azért munka is. A végeredmény pedig az, hogy Nvidia FX kártyákon jól fog futni a program, valamennyivel több (7-10fps mondjuk) teljesítményt is hoz, mint ATI-n és nem figyelnek ott a bug hegyek. Pl. Kotorhoz MOST! (nemkicsit későn) jött egy patch ami az ATI hibákat orvosolja.

    De ez nem jelenti azt, hogy az ATI kártyákon nem fog futni, és nem lesz szép és jó, csak ott valamivel több bugra és kevésbé optimalizált kódra kell számítani. Sajnos a pénz nagy úr. Fizetsz kicsit többet teszünk érted (nvidia), ha nem akkor megoldjuk úgy ahogy sikerül. Aztán a fejlesztőkön múlik mennyire lövik be ATI-ra (most az nvidia ajánlott programokról van szó) és ha belövik akár még jobb is lehet. Senki nem mondta, hogy nem, de nem ez az általánosabb.

    Nekem ez az álláspontom.
  • Adam5
    #2048
    kiráy lessz!
  • Adam5
    #2047
    link itt mindent le ír
  • Adam5
    #2046
    igen lessz
    nem tudtad?
  • Kandurex
    #2045
    na igen, erről lenne szó
  • Kandurex
    #2044
    El hidd. pénzért mindent