23325
  • Mimis
    #2123
    Nahhh... írni sem tudok.. :)
    Tehát Doom3 beta... :)
  • Mimis
    #2122
    Tudna nekem valaki segilni?
    Mi a Doom3 beat minimum rendszerkövetelménye?
    Illetve az miért van, hogy telepítés és elindítás után nálam csak egy villódzó képernyő jelenik meg... :\

    Előre is Thx.
  • grebber
    #2121
    Ja egyetértek!
  • Zsoltee_a_bator
    #2120
    elment.. 5 fps-el
  • Taptarap
    #2119
    mire kijön ez a gép amit megjelötek már csak a múzeumban lesz megtalálható
  • rezsofiz
    #2118
    szerintem pletyka ,mert nincs olyan hulye ember,aki elore megmondja egy pár éve várt játék gépigényét a játék megjelenése előtt nem sokkal.
    egyébként április 1-ére van beharangozva?
  • Kandurex
    #2117
    ehh
  • neozed
    #2116
    A HC Gamer-en van a bescannelt újsághír.
  • oneal1
    #2115
    áá hülyeség
    azt mondták több helyen is hoyg 1000 mhz fölötti p3 már elég neki
    mondjuk memoria tuti kell neki 512!!
    vid kártyára meg geforce 3 ra hallottam az alapot
  • Dikkma
    #2114
    Az alpha elment ennél sokkal de sokkal gyengébb gépen is, nem valószínűsítem hogy 3x-osára nőtt volna a gépigény.
  • neozed
    #2113
    Remélem is, hogy fake a hír.
    Ha meg nem fake, akkor lol az id-n
  • NeoMaN
    #2112
    Sztem is kamu. Ha JC ezt a QuakeCon-on mondja, akkor van súlya, de azt nem hiszem, hogy német gamer újságnak csak úgy hipp-hopp nyilatkozik egy ilyet, az egyik legjobban várt game-ről.
  • Davidus
    #2111
    Szeritem ez most az átlag gamer gép. Jó lehet hogy nálunk de mi le vagyunk szarva:P
  • Alexease
    #2110
    Es az kit erdekel, hogy nalad megy?! :))

    A lenyeg, hogy egy normalis, atlag gep nem ilyen - foleg itthon - es a megjelenessel valo kavaras, mar nevetseges.
  • grebber
    #2109
    Ha igaz is akkor sem baj nálam fog menni!
  • Davidus
    #2108
    Gamestaron 10 hírből 9 kamu :P
  • Tibre
    #2107
    kamu hír
  • Árnyvadász
    #2106
    És addig a hivatalos honlapon ott virít a Cooming Soon. Nagyszerű. Jövőre lesz is belőle valami. 2002 májusa óta várunk. Kezdek kissé elfásúlni. Mind1. Addig van nekünk más ütős FPS legalább.
  • dieselG
    #2105
    Idézem is:

    Doom 3 rendszerkövetelmény

    [2004-03-08 @ 10:42 - ZeroCool] (kommentek: 2)

    Mike mester küldött egy linket, mely érdekes infókat tartogatott a Doom 3-ról. Ezeket maga John Carmack böffentette el, egy német felségterületű magazin legújabb számában:

    - minimum grafifkártya 128MB RAM-mal és Pixel Shader 1.1 támogatással
    - 2,5GHz-es proci már elég (?!) az árnyékoknak és a fizikai számításoknak
    - a tesztfázis nyárig eltarthat, vagy akár az év végéig is
    - a végleges játék 4 CD-n jön majd ki

    Kiváncsi leszek, hogy vajon megjelenik e még idén :D

    Na ne..:)
  • pinehead
    #2104
    Friss "hírek" a gamestar.hu-n, szerintem ez nálam az ÉV LOL-ja lesz,amit művelnek a megjelenéssel.
    Talán a HL2-überelheti...:))
  • Zsoltee_a_bator
    #2103
    idezet a Shrek2 cimu film keszitese kozben:

    -Jo lesz ez a macska-modell akkor?
    -Aha igen, nem rossz, akkor erre mar feltehetjuk a Carmack-fele-varazslat-ot (tm).
    -Licenszeltuk?
    -Ja nem, gyorsan vedd le, hasznaljunk inkabb Goraud shadinget, azt nem o talalta fel!
    -Okay!
  • Zsoltee_a_bator
    #2102
    A bumpnak kicsit kesobb lettek kiterjesztesei amiket mashogy hivtak, ha erre gondolsz displacement mapping, aztan a most divatos normal mapping stb. A geometriat ugyanugy ez se valtoztatja meg, a magas reszletessegu modell normal infoit huzza ra az alacsony modellre. De ezis mar tobb evtizedes modszer.
  • Zsoltee_a_bator
    #2101
    semmire. en csak azt mondom hogy amit ma hasznalnak csilivili 3d effekteket mar evtizedek ota leteznek, nem pedig csodas forradalmi ujitasok. Ennyi.
  • Dikkma
    #2100
    Egyébként köszi, hogy pár hozzászólásig leereszkedtél hozzám, mégha nincs is miről beszélünk!
  • Dikkma
    #2099
    Szerintem itt csak neked nem egyértelmű, hogy én és a többiek nem a bump mappingról beszélünk.
    JC többek között ezt a poligoncsökkentést is először alkalmazta a játékaiban, így nyugodtan köthetjük a nevéhez. A bsp-t pl. nem ő találta fel, mégis a nevéhez kötjük.
    Az optimalizáció.. az kicsit más :D
  • HuAn82
    #2098
    thx!
  • Valen
    #2097
    Az elvet találta ki, hogy a TV és Mozi filmekben legyen mivel effektezni a képet.

  • HuAn82
    #2096
    "A bump mappingot pedig, ha epp tudni akarod Jim Blinn talalta ki a 70-es evekben. "

    A 70-es években mire használta?
  • Jacek
    #2095
    nem egyrol beszeltek am:DDD
  • NeoMaN
    #2094
    250000 polys renderelt modell texturáinak ráhúzását az 1500-as polys modellre a Doom3-ban alkalmazták először...
    Nem a polycsökkentésről van szó, hanem a lowpolys modell textúrázási módszeréről, nem a bumpról.
    A dolog elég nyilvánvaló, és jó ötlet, de eddig senki nem alkalmazta /tudtommal/, mert akkor már rég hallottunk volna róla...
  • Zsoltee_a_bator
    #2093
    latom a tudasod kimerul doom3-as hirekben..
    igy igazabol nincs is mirol beszelnunk.

    de azert megis irok kicsit, hogy okosodj:
    A poli-szam csokkentest nem kellett feltalalnia, baromi regota alkalmazott modszer, optimalizacionak hivjak. Sokszor (ertsd: korulbelul mindig) magas reszletessegu modelleket "butitanak" jatekokhoz, vagy akar elore renderelt videokhoz, hogy rendesen fusson/hamarabb kesz legyen. De ezt mintha mar irtam volna ide...

    A bump mappingot pedig, ha epp tudni akarod Jim Blinn talalta ki a 70-es evekben. Lehet talalgatni hol volt akkor Carmack, kb az oviban.
  • dikki*yysw
    #2092
    Amíg te kutakodsz, én tényekkel is alátámasztom nézőpontom.

    hahaha

    Aztán majd megnézzük ki ég.
  • dikki*yysw
    #2091
    Te lol, adj linket hogy ki használta előtte.
  • Zsoltee_a_bator
    #2090
    talan csak zsenge korodnak koszonheto. (keresek mentseget hogy kevesbe egj nagyot :)
  • dikki*yysw
    #2089
    De.
  • Zsoltee_a_bator
    #2088
    ezt remelem nem gondoltad komolyan
  • Zsoltee_a_bator
    #2087
    amugy vigyazni kell a polybumppal, kifakitja a sapkak szineit :)
  • dikki*yysw
    #2086
    1 l *
  • dikki*yysw
    #2085
    Biztos azért hívják "JC féle varázslatnak" mert nem ő találta fell.
  • Zsoltee_a_bator
    #2084
    a 3d-s jatekok megjelenese ota optimalizaljak a modelleket az aktualis hardware-ek kepessegeihez.. A bump mappingot sem o talalta fel, es nem is o hasznalta eloszor.