1129
lézeres-szem-műtét
  • Bandew
    #54
    Felhozom eme topikot (asszem itt az ideje), mert én is gondolkodom a műtéten.
    Nem tom azóta feljlődött-e a műtét. Valaki írjon friss élményeket, mert azért mégiscsak a szememről van szó. Nagyon elkeserít, hogy mennyire nem látok, pedig azért nem annyira vészes a szemem (minkettő -3,5-ös). A múltkor is kivettem a kontaktlencsémet (éjjel-nappalit hordok) és már majdnem elbőgtem magam (hát igen bevallom férfiasan :-D). Persze tom, hogy nincs miért kiakadnom, de akkor is rossz.
    A műtét utáni fájdalom már nem riaszt vissza. Azok után, hogy normál lencsében aludtam egyszer éjjel, amitől úgy begyulaldtak a szemeim, hogy napokig csak a falat ütöttem fájdalmamban (nem vicc) már bármi jöhet. :-)
    A gondolatától is kiráz a hideg, hogy valami éles dolog közelít a szememhez, szal örülök, hogy feltalálták ezt a lézeres bigyót.
    Szal pár nyugtató mondat kéne a műtétről. :-)
    Biztos 100%-ig biztonságos? Sok tökölés van vele? (csak mert hallottam oylat, hogy utána 1 évig kell szemcseppet használni) Romlik utána a szem?
    Eddig mindenhonnan azt hallottam, hogy nagyon okés a dolog és, hogy megéri, de nem tudom kiverni a fejemből azt a mondatot, amit egyszer a barátom mondott:
    Amíg az orvosok szemüvegben járnak, nem bízok ebben a módszerben.
  • Munch
    #55
    Havernak most csináltak ilyet, hetekig speckó szemüvegben járkált utána mindenhol. :) Neki bejött, teljesen helyrejött a szeme!
  • Dynamic
    #56
    Az indexen van egy elég hosszú lélegzetvételű topik.
    Talán ebben sok hasznos dolog lehet.Hogy lézeres téma-e, azt nem tudom, de biztos.
    Itt la.
  • Match
    #57
    mibe fáj egy olyan?
  • Bandew
    #58
    Köszi szépen!
    Kicsit utána néztem a dolgokanak, hogy mi mennyire biztonságos. Van PRK, ami fáj utána, de nem veszélyes a későbbiekben. Van a Lasik, ami után nem fáj a szem, de egy baleset folyamán pl LESZAKADHAT a szaruhártya bevágott része!!! Na ezt ne! :-)
    A PRK olcsóbb is, asszem azt választom. De nekem ne vagdosság a hártyámat. :-D
    Ez legalább csak egy kis seb, ami begyógyul.
  • Bandew
    #59
    Mármint pénz, vagy tényleg fájdalom? :-D
  • Match
    #60
    pénz...meg ha már félreértetted akkor a fájdalom is :D
  • Bandew
    #61
    Pénz az olyan 110.000 ft kb szemenként asszem. A fájdalomról meg annyit tok, hogy KURVÁRA szar. Igaz lehet, hogy a műtét utáni fájdalom más, mint ami nekem volt, de hát minkettő szaruhártya sérülés. De ha utána jól látok minden veszély nélkül, akkor simán megéri.
  • Trade
    #62
    ennyire felment az ara??
    Es a sasszem kezelesrol mit tudtok?En abban gondolkodtam.
  • Lacc
    #63
    Én is gondolkozok egy ilyen műtéten. Elég borsos az ára, de hát megéri ugye... De az a PRK az mégis hogy megy? Erről találtál valamilyen info-t? Meg hol végzik ezt el helyileg Mo.-n?
  • Bandew
    #64
    ITT minden le van írva "hogy Pistike is megértse" stílusban. :-)
  • Bandew
    #65
    Ez a PRK hangzik a legjobban szvsz.
  • Lacc
    #66
    De nem azt irja, hogya LASEK egyesiti a kettő előnyeit?
  • Bandew
    #67
    de igen, de az is kicsit gázabbul hangzik, mint a PRK. Legalábbis számomra. :-)
  • :)
    #68
    bakker egy szemre 100 ezer ft yó drága a cuccos..
  • :)
    #69
    szerintem állami támogatás kellene ezekre
  • Lacc
    #70
    Legközelebb megkérdezem a szemészemet, mi a véleménye ezekről a dolgokról, meg pontosan mibe fájna egy ilyen műtét, tényleg jobb lenne szemüge nélkül jól látni :)
  • Cvd
    #71
    Én PRK-t csináltattam 3-4 éve az optik-mednél. Asszem 90 volt akkoriban szemenként, plusz a szemcseppek/satöbbi utána. Ott van olyan akció hogyha megnevezel egy régebbi ügyfelet aki ajánlotta, akkor valami 10ezret visszafizetnek neki utánad, ha van ilyen ismerősöd akkor érdemes kihasználni. Plusz nem árt egy előző szemvizsgálat eredményét vinni az elmúlt 1 évből. Nekem nem volt ilyen, ezért megvizsgáltak, aztán fél évre rá mehettem csak a műtétre. Ez azért fontos hogy tudják milyen ütemben romlik a látásod, vagy esetleg fixen rögzült már. Maga a műtét nem nagy valami, hanyatfekszel, és 1-2 perc csak szemenként. Egyáltalán nem fáj, csak a fényt látod (előtte kap az ember érzéstelenítő szemcseppet, egyébként valszeg fájna). Ahogy végeztek, rögtön feltesznek egy ideiglenes kontaktlencsét a műtét miatt szabadon lévő idegvégződések lefedése miatt, ez is fájdalomcsillapításra van (valszeg előny ha valaki megszokta a kontaktlencsét). Rögtön a műtét után pár óráig még egész jól látsz, utána indul meg a gyógyulás (az elv az hogy a műtét szándékosan hibásra csiszolja meg a felületet, mert a gyógyulás közben újra visszavastagodik, bele kell számolniuk a folyamatot hogy a gyógyulás után álljon be tökéletesre). Műtét után a következő 3 nap vissza kell járni kontrollra (a végén kiveszik a lencsét, neked nem is kell vele foglalkozni), aztán hetente egy ideig, majd havi egyszer fél évig évig, aztán még egyszer 1 év múlva. Az első kontrollok alatt adnak valami disznó erős nyugtató/fájdalomcsillapító gyógyszert, nekem elég is volt, igaz aludtam is tőle rendesen. Gyakorlatilag egyáltalán nem éreztem fájdalmat a kritikus pár napban, igaz voltak olyanok akik menni is alig bírtak tőle, gondolom embere válogatja. A műtét utáni pár óra múlva már egyáltalán nem látsz, ki sem tudod nyitni a szemed 1-2 napig, úgyhogy kell is a gyógyszer, meg valaki aki eközben a közeledben van, visz a kontrollokra, ésatöbbi. Pár nap után kezd el újra látni az ember. Először csak pillanatokra tudtam kinyitni a szemem és homályosan láttam (ha erőltettem akkor megszédültem), de az már elég ahhoz hogy otthon pl. ellássam magam. Olyan 1 hét után már bármit tudtam csinálni, távolra teljesen jól láttam, közelre kicsit homályosan, ez úgy 1-2 hónap alatt állt be véglegesre. UV-szűrős napszemüveget kellett hordani először folyamatosan, pár hét után már csak természetes fényben.
    Összegezve: nem annyira drága ha megnézzük mennyibe kerülne évekre előre kontaktlencse vagy szemüveg (elvégre a műtét után semmi nem kell jópár évig), azonfelül egy halom részletfizetési akció is létezik. A fájdalom része szerintem elviselhető, kis szerencsével hozzám hasonlóan teljesen megúszhatod, de egyébként sem lehet rosszabb mondjuk egy kéztörésnél. Szerintem simán megéri.
  • Bandew
    #72
    Na köszi! Pont egy ilyen részletes leírást vártam. :-)
    És az UV miatt nem mehet ki strandolni se az ember? (természetesen ezt a kritikus időszak utánra értem)
  • Cujo01
    #73
    Én is most gondolkozom rajta, szóval jöhetnek az infók.. :DD Pl, aki 2000-ben irta, hogy már 4 éve csináltatta, az leirhatná, hogy jól lát-e még? Az mégiscsak 9 éve volt, az már eléggé hosszútáv.. :)
  • Lacc
    #74
    De azt nem irtad pont, hogy végülis mennyire lett jó a látásod?
  • katze
    #75
    Ööö... ilyeneket mennyi idős kortól csinálnak?
  • Calver
    #76
    sasold meg itt
  • Dacid
    #77
    CSá!

    Unokatesóm a Margitszigeten lévő szemklinikán csináltatott ilyen lézeres szemkezelést 95/szem volt neki -7es szemei voltak most meg 0-(-0,5) között van
    1 hétig kellett óvni a aszemét erős fénytől/TVtől/géptől.
    5 perc volt a műtét... (és a nővérkék meg a recepciós.... óóó azok a nőők.) :p na szal én azt a helyet ajánlom mindekinek.
    sok sikert a műtéthez kukkermájszter :D
  • Bandew
    #78
    Anyás, csajok!!! :-P
  • Cujo01
    #79
    Én Optikmedről hallottam, hogy jó kis ápoló csajok vannak... :DD
  • Cvd
    #80
    Na egyben mindenkinek:

    Bandew: Nyugodtan mehetsz strandolni is pl, a lényeg az hogy legyen rajtad UV-szűrős napszemüveg (asszem 3 hónap után mondták azt hogy mostmár nem kötelező hordani, ahogy érzem). A vízbe menetelt mondjuk nem ajánlanám pár hónapig, nemcsak a szemüveg miatt hanem gondolom a fertőzésveszély is nagyobb. A szemüvegnél vagyon fontos hogy UV szűrős legyen, sokszor még a márkásak sem elég jók ebben hiába írják rá, úgyhogy nem árt bevizsgáltatni, ezt asszem nagyobb boltokban meg tudják tenni. Egyébként valszeg érzékenyebb is lesz a szemed az erős napfényre, én ki sem tudtam mozdulni napszemüveg nélkül, habár egyébként sem bírtam soha úgyhogy úgyis mindig van rajtam.

    Lacc: 3,5-ös volt előtte mindkét szemem (azt nem tudom hogy + vagy -, távolra láttam nagyon homályosan, közelre nem volt gond), azt mták a kontrollon hogy jóval 100% fölöttire javították. A 100%-on az átlagot értik, van pl. egy "sasszem" nevű kezelésük a 100%-os látáson is még sokat tudnak javítani, mert alaphelyzaz ember szeme nem tökéletes, tele van a hártya rücskökkel meg egyébb hibákkal, ezeket le tudják csiszolni, így javul a látás hatékonysága. A prospektusukban ezt ki is fejtik, a sasok azért látnak jobban mert a szemük eleve olyan mint az embereknél a kezelés után. Persze ebben valszeg van egy kis marketing is, de alapjában véve igaz. A műtét után egyébként tényleg nagyon jól láttam, a kontrollokon 5-6 méterről elolvastam könnyedén a kontrolltábla legkissebb számait is, azok pedig csak pár miliméteresek. A legtávolabbi dolgokat is tökéletesen élesen látom bármilyen picik is, nem csak egy homályos foltocskát.

    Cujo01: Az optimednél tényleg nem semmi felhozatal van, és jó szokás szerint lenge kis nővérkeruhában nyomulnak.:)

    Egyébként pár hónapja kaptam tőlük egy demoCD-t, még nem néztem meg hogy mi az, de ha érdekel valakit akkor megnézem és beszámolok róla, meg fel is tudom tölteni valahova esetleg.
  • Cvd
    #81
    Ja azt kifelejtettem, hogy az Optikmednél pl. asszem volt garancia. Az előzetes vizsgálatnál megmondják hogy vállalják-e egy műtétből a tökéletes javulást vagy nem. Asszem 7 dioptria körül van a maximum amit egy kezeléssel tudnak korrigálni. Ha vállalják (a legtöbben azért simán beleférnek) és mégsem sikerül tökéletesre, akkor a második korrigáló beavatkozás ingyenes. Szerencsére a gyógyulás után bármikor meg lehet ismételni a dolgot, úgyhogy akiknek nem vállalják egyben azokon is tudnak segíteni, csak nekik már ki kell fizetni a több műtétet.
  • Lacc
    #82
    Ez jól hangzik, nekem is kb. hasonló szemem van, -3 körül vagyok.
  • Tüske
    #83
    Én is kértem 1 ilyen demo cd-t. A honlapról lehet kérni ingyenesen. El is küldték.
    Ez végülis egy marketingfilm, amiben elmagyarázzák,bemutatják a műtétet. Megszólaltatnak benne olyanokat, akik túlestek rajta, és hót el vannak ájulva, hogy milyen jó már nekik. Kicsit rtl-es stílusban. A barátok köztös vilibá is megcsináltatta. Asszonta mosmár minden tök jó. Beszél rajta v.mi doki is. Állítólag nem fáj semmi, csak kb. 3 napig kellemetlen, olyan, mintha pilla lenne a szemedben. Aztán fokozatosan javul a szemed, majd beáll 130%-ra.

    Én már csak azt nemtom, hogy a beavatkozás után lehet-e nehezebb fizikai munkát végezni. Mert erről nem mondanak sehol semmit. Mert mint tudjuk, az erölködés kissé terheli a szemet. Sz*r lenne, ha a műtét helyén, egy nehezebb súly alatt kipukkanna a szemem. Kínos helyzetet okozna. Tud erről v.ki, v.mit?
  • torrente
    #84
    1998-ban estem át ilyen műtéten. Sokáig kíméltem, de aztán 2000-ben elkezdtem újra gyúrni. Ez még nem is lett volna baj, de egy hónapig szedtem kreatint (Kreatin=vízmegkötő hatású), aminek az eredménye az lett, hogy 4 hét alatt 1 dioptriát romlott a szemem, mert behízlalta a szaruhártyámat!
  • torrente
    #85
    Ja, különben 4,75 és 6,25-ös volt a szemem előtte (rövidlátó voltam). Műtét után még hónapokig napszemüvegbe jártam, mert jólesett és féltettem. Műtét után kb 1 héttel épp a tv mögött álltam 2 méterrel és még ott is idegesített a tv fénye! És szabályosan láttam, ahogy a tv sugárzása hogy eszi a tv előtt ülő szüleim szemét. Olyan hiperlátásom volt, mint amilyen normál embernek sincs.
  • torrente
    #86
    És még valami:
    Műtét után soha többé nem lehet kontaktlencsét hordani, mert egy heg lesz a szemeden és a lencse kidörzsölné.
  • Cujo01
    #87
    ha minden jól megy, akkor utána már nem is kell! :)
  • Bandew
    #88
    Nem mindegyik fajta műtét után marad heg.
  • torrente
    #89
    Dehogynem, hisz az eljárás lényege ugyanaz: vágást ejtenek a szaruhártyádon (lekoptatják az 5-10%-át).
  • Bandew
    #90
    Igen, de a PRK-val kezelt szem rendesen begyógyul és nem marad utána vágott heg. Csak levékonyítja a szaruhártyát.
  • torrente
    #91
    Mi az a PRK és hol olvastad?
  • Bandew
    #92
    A #64-ben beraktam egy linket. Ott leírja a különböző típusú műtéteket.
  • torrente
    #93
    Szerintem nekem 98-ban PRK-s lehetett. Optik_mednél csináltattam meg. Ők mondták, hogy nem lehet kontakt lencsét hordani.