58376
Játékmagyarítások fóruma

Magyarítás és magyarosítás különbsége
(https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarosítás)

Ebben a topikban NEM az M.I./Gépi segítéses fordításokkal foglalkozunk.
Ne reklámozd, ne szúrd be hírként, ne emlegesd, ne is kelts feszültséget ezzel a témával!
Köszönjük.

Magyaritasok.hu | HunosítókTeam | Lostprophet | PS Hack Fórum | Unreal Engine 4 Tutorial (Kena) by .:i2k:.
  • MoRT2195
    #49581
    Akik ismernek, valószínűleg a te fordításod fogják választani. Én legalábbis biztos. Mondjuk az fi csoport se csinál rossz fordításokat azt hiszem.
  • lostprophet
    #49582
    Fi csoport jó fordításokat csinál, tudtommal régebb óta vannak azért a szakmában, mint én.
  • DarkHorSe
    #49583
    Most ki lett torolve a kommentem, vagy csak elfelejtettem megkerdezni?
  • experto11
    #49584
    Nem tudjátok hogy a Witcher 3-ba mennyi a szöveg?
  • FartingSquirrel
    #49585
    30.000 ezek szerint, már az alapjátékba.


    És nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, a Blood & Wine-ban 15.000, az alapjáték mennyiségének a fele!
  • IMYke2.0.0.0
    #49586
    De ez csak sor. A karaktermennyiség sokkal beszédesebb.
  • experto11
    #49587
    És ez soknak számít?
    Mert én úgy tudom hogy pl a skyrimnél 65 ezer sor van és ott a kiegészítőkkel együtt 6 millió karakter van
    Utoljára szerkesztette: experto11, 2016.05.25. 10:35:36
  • FartingSquirrel
    #49588
    Hát, nem kevés. :D
    De ha játszottál a játékkal, akkor tapasztalhattad a mennyiséget.

    Amúgy szerintem 30-nál több van benne. Talán 30.000 olyan szöveg, ami csak a főküldetésekben jelenik meg (vagy ki tudja). Még ott van egy rakat szöveg, amiket NPC-k mondanak, mikor unatkoznak vagy átmész rajtuk egy lóval...
    Most olvastam, hogy a Fallout 4-ben 111.000 sor van. Én nem hiszem el, hogy abban a szaros Falloutban 4x annyi szöveg van, mint a Witcherben. (Még azt is nehezen, hogy egyáltalán több.)

    De sajnos nem nagyon lehet egyértelmű információkat találni erről.
  • experto11
    #49589
    Végig is vittem a 3. részt.Nagyon sok szöveg van benne.Lehet hogy ez tényleg csak a fő szálra vonatkozik.Nem létezik hogy csak 30 ezer soros.
    Utoljára szerkesztette: experto11, 2016.05.25. 11:08:32
  • FartingSquirrel
    #49590
    Skyrimet végigvitted? Ha igen, hogy érzed, melyikben van több?
  • experto11
    #49591
    Főszálat meg a céh küldetéseket végigvittem meg pár mellékküldetést.Nekem csalódás volt a játék.Elder scrolls játékokba rengeteg könyv van.Van olyan könyv ami 30-40 oldalas
    Morrowindbe 100% hogy több szöveg van mint a Witcher 3-ba
    Utoljára szerkesztette: experto11, 2016.05.25. 11:18:10
  • Anonymus11234
    #49592
    Pedig a Skyrimben tényleg több a szöveg, elég csak abból kiindulni, hogy a könyvek is hosszabbak benne mint a Witcherben valamit bár ebben nemvagyok biztos több is van belőle.
  • genndy
    #49593
    Karakterszámra kb. ugyanannyi lehet a kettő. Csak érzésre a Witcherben a párbeszéd a több , de azért ott is vannak bőven könyvek, meg a bestiárium+karakterleírások, meg a küldetések szövegei is sok már a végére. A képen is egyébként csak a dialógusok sora van megadva, van azért azon kívül is bőven szöveg a játékban.
    Skyrimben viszont rengeteg a hosszú könyv, ott inkább az dobja meg a szövegmennyiséget.
  • wesker24
    #49594
    Főszál nevetségesen rövid, céhküldetések szintén, a DLC-ket is letudtad ? vagy csak az alap játékot ? Amúgy melyik verzióval játszottál ?

    Az alapjátékkal ami MOD-ok nélkül olyan sivár mint a Szahara, vagy MoD-okkal együtt ? Mert a MOD-ok adják meg igazán a játék lényegét aminek alapból lennie kellett volna.
  • experto11
    #49595
    Modok nélkül és az alapjátékot dlck nélkül
    Morrowindet imádtam.Ott volt több mint 100 óra játékidőm.Már az Oblivion se volt nagy szám

    Utoljára szerkesztette: experto11, 2016.05.25. 11:23:05
  • wesker24
    #49596
    Na látod itt van a gond, az alapjáték Modok nélkül elég sivár üres és unalmas lett, ezért vannak hozzá a DLC-k és a több ezer MOd hogy megtöltsék a játékot ami alapból hiányzik vagy kimaradt belöle.
  • Anonymus11234
    #49597
    Szerintem meg pont elég jók önállóan is az Elder Scrolls játékok a 3 részébe összesen annyit időt öltem, hogy más játékba nemhiszem hogy fogok annyit :)
    Moddolhatóság meg csak hab a tortán, hogy kitoljuk a játékidőt a végtelenségig.
    Utoljára szerkesztette: Anonymus11234, 2016.05.25. 11:27:14
  • wesker24
    #49598
    AZ Oblivion-hoz is van már több ezer Mod csak idöt kell szánni arra hogy megtöltsd a játékot olyan Mod-okkal ami neked tetszik, ennyi.
  • experto11
    #49599
    Morrwinről mi a véleményed?Szerintem az modok nélkül is tökéletes
  • wesker24
    #49600
    A Morrowind-el nincs is semmi gond én az Oblivion-ra és a Skyrim-re értettem hogy üres és unalmas, ezért is vannak rá MOD-ok hogy ugy alakítsuk a játékot ahogy mi akarjuk.
  • experto11
    #49601
    Engem főleg a sztori modok érdekelnének.Grafikával nem volt gondom.Oblivionnak a sztorija nagyon gyenge volt meg a Skyrimnek is
    Utoljára szerkesztette: experto11, 2016.05.25. 11:29:34
  • wesker24
    #49602
    Morrowind-el abszolut semmi gond nincs az úgy tökéletes ahogy van :D
  • wesker24
    #49603
    Jaja engem is a Questek modok érdekelnek első sorban utána jöhet a többi.
  • Sunsetjoy
    #49604
    Az FO4 alapjátékban 121768 bejegyzés (nem sor, nem mondat, nem karakter) van (1.5 verzió).

    Egy bejegyzés lehet több féle:
    1. példa bejegyzésre: Argh!
    2. példa bejegyzésre. The Drinking Buddy brews ice cold beer every few days and can make some other beverages cold. Additional holotape recipes can be found to expand his brewing selection.
    ...
    és így tovább. A bejegyzésszám mennyisége nem mérvadó. Itt a párbeszédek bejegyzésszáma a teljes szöveg 70%-a körül van.

    Én úgy mondom/gondolom, hogy több szöveg van a Witcher 3-ban, hogy egy Witcher játékkal sem játszottam soha.
  • experto11
    #49605
    Nem ide kéne írnom de megkérdezem hogy mi a véleményed a fallout 4 sztorijáról?
  • Sunsetjoy
    #49606
    Válaszom:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nincs benne annyi kis nüansz, mint a korábbi részekben, a végjátékban a frakcióharc nem bejövős. Bár jó ötletnek tartom az építkezést, úgy vélem, mintha azzal foltozták volna a tartalom hiányát. A főszál nem annyira "hamarrájövökadolgokra", lassan bontakozik ki, ha nem csak azzal foglalkozol. Én nem vagyok annyira történetfüggő, egy egészséges egyensúly kell sztori/játékmenet/látvány stb. között.

    De ez a mexikói felállás-szerű frakcióellenesség kicsit túl sok. Az NV-ben (a több kicsi csoport, amiből valamelyiket mindenki tudott "értelmesen" utálni) meg az FO3-ban (a BoS-választék, az Enklávé...) is több volt az értelem ilyen téren- a Vasútnál nagyobb ember és nyersanyag-pocsékló marhákat nem sokat látni...
  • FartingSquirrel
    #49607
    Szerintem is több van benne. Falloutban van kb. 40 órám, Witcher 3-ban majdnem 100. Tudom, hogy a FO-ban sincs kevés szöveg, de a Witcherben egyértelműen több.
    Azt meg ki tudja, hogy a 30.000 lines-t hogy értették. A FO 120.000 sorában gondolom, minden benne van, GUI-val együtt, a W3 30.000 sorában meg csak párbeszédek...

    Mindegy, szerintem erről pontos adatot nem fogunk megtudni. :D
  • Sunsetjoy
    #49608
    Épp ezt írtam, hogy a 120 ezerben olyan "sor" is beleszámoltatik, hogy "Argh!". :) Amúgy jah.
  • FartingSquirrel
    #49609
    Értem, és én nem is vitatkoztam veled, hanem megerősítettelek. :)
    Amúgy nyilván a Witcher soraiban is vannak ilyen egyszavas stringek, de a kérdés csak az, hogy az a 30k pontosan mire vonatkozott.
  • Tanisz
    #49610

    Lehet már kérdezték, ezért raktam off-ba, de nem találtam a topikban:
    A Master Of Orion-t fogja valaki fordítani?
    Vagy egyáltalán fordítható?

    Utoljára szerkesztette: Tanisz, 2016.05.25. 14:44:36
  • tomi20100
    #49611
    Készült fordítás a Torchlight 2?
  • kultúrmocsok
    #49612
    ja
  • Baker2
    #49613
    Sziasztok!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hosszas gondolkodás és töprengés után végül leszurkoltam a progiért a 95 ezer pénzt. További jó hír, hogy cirka 2 hét (2016. május 12-től álltam neki) alatt újra lefordítottam a Call of Duty Advanced Warfare-t, most tartok az utolsó pályánál, ahol találok hibás vagy angolul maradt szöveget, javítom. Mivel most már a Black Ops 2 és Black Ops 3 is fordítható vált, így azokhoz is rövid időn belül lesznek magyarítások. Mivel pénzbe került és szeretném, hogy meg is térüljön, így a jövőben megjelenő magyarítások darabja 600 Ft-ba fog kerülni. Ha már az a 317 ember igényt tart rájuk (akik PayPalon fizettek anno), akkor már megérte a befektetés. Mint ahogyan azt a Call of Duty Infinite Warfare topikban simonl is mondta: befektetés nélkül nincs nyereség. Újrahúzom a Baker Online-t megújult dizájnnal és minden a régi kerékvágásba fog visszatérni.
  • kultúrmocsok
    #49614
    az évszázad híre...
  • ricsa008
    #49615
  • Maxtreme
    #49616
    Mikor ilyenekt írsz, nem repedezik feletted a plafon?
  • FartingSquirrel
    #49617
    Lol, azt hittem, mar vege van a Baker-sztorinak.
    De orulok neki, hogy nincs, es mindig lesz valami plusz "tartalom" a forumon, amiert erdemes lesz feljonni. ;)

    Utoljára szerkesztette: FartingSquirrel, 2016.05.26. 17:51:41
  • arty
    #49618
    mivel a szavahihetőséged gyakorlatilag 0, nem akarsz posztolni az utalásról (ebank gondolom) egy screenshotot? :DDD
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    gondoltam hogy nem


    egyébként nagyon örülök, hogy ismét elindul a nyerészkedésed a codokon, remélem az apeh is rádszáll valamikor
    amit tudunk: 222ezer forint után nem fizettél semmiféle adót, vállalkozói járulékot - ha mégis, nyomsz egy screnshotot az ebev portálon található adó-számla egyenlegeidről (tudod, a szavahihetőséged..... ;D ) ?
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.05.26. 18:06:02
  • Anonymusxx
    #49619
    Milyen apeh?
    Már vagy 6 éve a nav van helyette..

    Amúgy honnan veszed hogy nem fizetett adót?
  • Baker2
    #49620
    Akkor minek kérdezted, te szellemi hajléktalan? Amúgy PayPalon bonyolítottuk le a dolgot. Egyébként pedig nagyon is korrekt vagyok, szerény véleményem szerint.
    Utoljára szerkesztette: Baker2, 2016.05.26. 18:57:46