6
  • takysoft
    #1
    A linux disztróknak legalább nincs pofájuk saját operációs rendszernek nevezni magukat.
    Mert nem is azok, ahogy ez sem.

    Ha más kerneljét használod, nem vagy oprendszer.
  • Angel5
    #2
    +1
  • Angel5
    #3
    saját ez jó :D közben meg google alapok :D
  • Zsombor99
    #4
    Vajon mennyi Google alap maradt ebben? Nem lennék teljesen meglepve, ha kezelné az Androidos appokat is...
  • kvp
    #5
    Ez egy AOSP (android open source project) disztribucio. Tehat a Google altal nyilt forraskoduva tett Android komponenseket hasznalja, a normal linux kernel folott. Semmilyen alapertelmezett Google alkalmazas nincs hozza, mivel azok nem nyilt forraskoduak.

    Az egyetlen elteres, hogy nem a hardver gyarto, hanem egy kulon ceg adja ki hozza a frissiteseket. Ahogy pl. a kereskedelmi linux disztribuciokhoz is van hivatalos frissites es tamogatas, mig a kozossegi valtozatokhoz csak max. a forumok es a forraskod van. Ez egy nyilt forraskodu, kereskedelmi Android disztribucio. Foleg azoknak az indiai hardverfejleszto cegeknek jo, akik nem akarnak sajat szoftveres support csapatot fenntartani.
  • zola2000
    #6
    "nem a hardver gyártó, hanem egy kulon ceg adja ki hozza a frissiteseket"

    Az jól hangzik, mert igazából nekem például 2015ből származó olcsó kínai Intel atomos Windows tabletem van, aztán a legfrissebb windows 10 fut rajta így 7 év után is (debloatolva, az oldalak mobil változatát használva user agent switcherrel a tableten, és retro visual noveleket játszva elég a vas)

    Miközben nemcsak az androidos gyártók de talán az apple sem ad ki frissítést olyan régi tabletekhez. Ha jönne olyan telefon ami ugyanúgy frissül mint x86os windows/linux akár egy évtized múlva is, az szerintem sokakat érdekelne.