9
  • proger82
    #1
    Beteg elme! Miert nem raknak telefon funkciot az Ipad mini-be, le van tudnva, nincsegyetlen 4-5'' kozotti normalis telefon! A Mini is mar picit nagy , nem beszeleve a tobbi orbitalis tepsirol!!!
  • Antracit
    #2
    A kicsi telefonokat nem veszik a népek, erre már az Apple is rájött. Nagyot kell gyártani, mert azt majd veszik.

    A 2020-as években: telefon = tepsi, autó = SUV
  • Sequoyah
    #3
    Mert az iPadert nem tudnak $1200-t elkerni...
  • wraithLord
    #4
    Nem lesz még nagyobb, hanem átnevezik a Pro Max-ot Ultrára. Az iPhone 14 Plus és a 14 Pro Max most is 6,7 colos.

    Már elég régóta elterjedt ez a méret, és azért népszerű (gondolom), mert az emberek telefonálásra használják az okostelefonjukat a legkevésbé, vagy a telefonálás csak egy a sokat használt funkciók közül, és nem az első. Ennek a méretnek egyébként is phablet a neve. Aki csak telefonálni akar, az nem iPhone-t vagy high-end androidos telefont vesz. Vagyis de..., és gondolom többek között ezért szorulhattak ki a kis okostelefonok a piacról.

    Egy újabb trend az összehajtható okostelefon méret igénye (ami kb. 2x akkora, mint a phablet), de az már nagyon rétegigény, pl. újságíróknak, és akik úgy általában sokat járják a világot, videóznak, tartalomgyártanak. (Meg persze akiknek van rá felesleges pénzük csak úgy, és ilyen is van sok.) Nekik még jobb alternatíva, mint a phabletek. Akik ragaszkodnak az Apple-höz, ezért iPhone Pro Max-szal csinálják ugyanezt, azok is váltani fognak összehajtható iPhone-ra, ha majd lesz.
  • proger82
    #5
    Nem mert a Mini se lett eppen mini, 5,4el eleg kenyelmetlen, boven eleg lett volan 4,5 is keret nelkuli valtozatba :-/
  • proger82
    #6
    Nekem is lenne ra penzem, meg is vettem a Mini 13 512Gb lassan 2 honapja , es nem hasznalom, sokkal kenyelmesebb napi haszanlatra a kicsi 4", net szolgaltatassal foglalkozm, administralok rola,mail,youtbe,faceb,viber,skyp,safari mindenre. De nem is ertem mi bajom lenne vele 5 eve is ugyan erre hasznaltam.A betuk a tepsni se nagyobbak. max ha elutazunk ,akkor viszem a MINI nek hivott telefont jobb kepek miatt. Kulonben utalom a merete miatt , nem birom egykezzel az egeszet kezelni :-/ Zsebbe se olyan jo rakni.... Lehet ha a gyerek 5 evvel nagyobb lenen oda adnam neki :-
    Utoljára szerkesztette: proger82, 2022.09.20. 21:14:34
  • monk00
    #7
    Nekem 13 pro maxom van, és eddig minden évben cseréltem. És minden évben azt mondtam hogy már nem cserélek egy ideig, de mindíg cseréltem. Eddig a pontig. 630 ezret nem adok egy telefonért ami semmivel sem tud többet mint ami nálam van. Jó, hát a sajátomat most is eltudnám adni közel 400 ezer forintos áron, mert a 14-es széria, felhízta a 13 pro maxok árát...de akkor is 230 ezret kéne belepótolnom, plusz 10-14 ezer egy fólia, és kb 30 ezer egy tok. Ami azt jelenti, hogy 270-280 ezret kéne pótolnom, egy szinte ugyanolyan telefonért. Hát, majd akinek 6 anyja volt. Eddig sem kellett volna minden évben cserélnem. De most nem is fogok. Majd meglátjuk jövőre mi lesz. Arról nem is beszélve, hogy akik most megveszik 630 ezerért a 14 pro maxot, azok sokkal nagyobb veszteséggel tudják majd jövőre eladni, mint eddig bármikor. Én a 13 pro maxot 430 ezerért vettem, és ha most nem húzta volna fel az árát a 14 pro max, akkor is 300-330 ezerért eltudtam volna adni. Ami azt jelenti hogy 1 évig kb 150 ezerért használtam az apple csúcs telefonját. Ami azért nem rossz szerintem. De jövőre egy 630 ezres telefont nem fognak tudni eladni még 500 ezerért sem, hisz ki vesz egy használt telót félmillióért?! Hát, nem sokan. Szóval azok akik most ennyit kiadnak érte, azok számoljanak azzal hogy jövőre minimum 200-250 ezer forint lesz rajta a veszteségük. De ha realizálódik a dollár, és az euró, és erősödik a forint, akkor lehet még többet is veszítenek. Erre persze a sok hülye nem gondol, hogy jövőre az eladásnál, jóval nagyobb lesz a veszteség, mint az eddigi modelleknél. Úgyhogy én most tuti nem cserélek
  • asgh
    #8
    Van, aki csak 5-6 évente cserél telefont: akkor megveszi az aktuális csúcsmodellt és telefon kérdés jó időre letudva. Neki halál mindegy, hogy egy év múlva mennyiért tudná eladni, mert nem adja el.

    #3
    "Mert az iPadert nem tudnak $1200-t elkerni... "

    Hogyne tudnának, az iPad Pro 13" 256GB konkrétan $1200 és mehet feljebb is.

    #6
    "sokkal kenyelmesebb napi haszanlatra a kicsi 4"

    Én se vennék tepsiphone-t, tavaly cseréltem le az iPhone (első generációs) SE-t Mini 13-ra és semmi bajom vele, fizikailag max. fél centi a különbség, viszont nagyobb a képernyő, a betűméret pedig állítható nagyobbra.
  • Sequoyah
    #9
    Az iPad mini sim kartyaval 650. Az majdnem a fele az 1200-nak.
    Ha az a kulonbseg hogy lehet vele telefonalni is, akkor azert senki sem fog $550-t fizetni. Viszont ha atbrandelik ugyanazt egy nagyobb telefonna, kicsit mas dizajnnal es uj nevvel, akkor mar el lehet kerni erte a penzt.