6
  • kvp
    #1
    A helyzeten az sem segit, hogy kozben elerheto hardver hianyaban mar nem sokan jatszanak pc-n, sot azok akiknek meg van magan celu pc-juk is foleg laptoppal rendelkeznek. Egyszeruen a videokartyak magas arai miatt az a kis piac is osszezsugorodott ami meg volt. Erre jon ra a globalis gazdasagi valsag es gyakorlatilag nem marad kereslet a hasznalt videokatyakra. A legtobb ember valasza az, hogy max. ha ingyen adjak.
  • Tetsuo
    #2
    Lehet, hogy egy exbányászkártya ingyen sem kéne, mert ha bedöglik, vihet mindent.
  • Sequoyah
    #3
    Kivancsi vagyok hogy a cloud-gaming milyen iranyba tart.
    En gyerekken nagy jatekos voltam, de manapsag mar egy iPad jatek is gyonyoru tud lenni, es ha komoly jatekot akarok jatszani akkor hamarabb elofizetek cloud gamingre, mint hogy sajat PC-t vegyek.
    A munka-laptopom pedig 2014-es, es jatekokat leszamitva az egvilagon semmi okom ra hogy lecsereljem...

    Az uj felnovo generaciok pedig egyre inkabb a telefonos/tabletes jatekok, es xbox/PS iranyaba mozognak...

    Persze ez abszolut nem reprezentativ, ez csak a sajat tapasztalatom, es a partucat ismeros/gyerek viselkedese akiket kozvetlenul ismerek.
  • Dodo55
    #4
    #1: Mifelénk még elég népszerűek így is, céges laptop a közalkalmazottaktól kezdve az egyszeri műszaki szakemberekkel bezárólag kb. mindenkinek jár a legtöbb helyen, otthon pedig sokkal kényelmesebb egy PC-n csinálni bármit is. A normális videokártyák árai mondjuk egy jó ideig tényleg megfizethetetlenek voltak, de ettől eltekintve azért ár-érték arányban még mindig jobb választás szerintem egy laptopnál ahol a csúcskategóriás hardver az kb. a PC-s középkategória teljesítményét tudja és az inkrementális fejlesztgetés lehetősége sem adott.

    #2: Állítólag csak a ventilátoraikkal lehet különösebb gond, a GPU-ik valószínűleg sokkal kíméletesebb igénybevételt kaptak, mint a játékra használtak.

    #3: Singleplayerre és non-shooter multiplayerekre talán jó lehet, jó sok éve kíváncsiságból kipróbáltam én is egyszer az első ilyenek egyikét, már akkor egész emészthető volt, viszont a gyors reakciót kívánó kompetitív játékoknál szerintem már egy áttörhetetlen falba fognak ütközni, ott 5-10ms késés már elég érdemi tud lenni és az alá nehezen tudom elképzelni, hogy bemenjenek. Meg vannak, akik nem szeretnek olyan dolgokért fizetni, amiket utána nem tarthatnak meg. Nekik szerintem ez emiatt elvből nem fog játszani.
  • lammaer
    #5
    #1 "A helyzeten az sem segit"

    Nézőpont kérdése. PC desktop userként nekem kimondottan segít ha kicsi a kereslet és nagy a kinálat :) Már ha igaz hogy a gaming desktop kisebb mint a laptopos (sajnos erről nem találtam statisztikát)

    Bár nem tudom mikor fogom lecserélni az R9 380amat, tökéletesen szolgál minden játékban amit tolok legyen az mmo, open world survival game vagy vmi singleplayer amihez épp kedvem szottyan (full HD only, UHD nem az én világom).

    Persze ha 40-50Kért hozzámvágnak egyet, veszek (a nagy covid és bitcoin price bump előtt vettem 40kért a mostanit... azóta nem voltam hajlandó még csak ránézni se a videókártya piacra, miután láttam hogy milyen eszement árak lettek) :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.07.10. 19:41:32
  • Kissssss0 #6
    nem hiszem hogy a gpu piac valaha is vissza áll a 3 évvel ez előtti árak közelébe, a használt bányász gpu-k meg lehet hogy olcsóbbak lesznek de nem túl sokkal, sose becsüljétek alá egy HC bányász kapzsiságát, a használt kártyákból is kifognak annyi pénzt sajtolni amennyit csak tudnak, és ez alatt nem a hétköznapi average gamer joe-ra gondolok aki estére bekapcsolva hagyja a gépét bányászni lol.