6
  • Agyturbinikusz
    #1
    Hova vezetik ezek a piacot?
    Az orránál fogva csukott szemmel, egyenesen a nagy gödörbe?
  • ddt500
    #2
    Lévén, hogy a meglévő rendeléseket sem tudják teljesíteni így nem tudom hogyan lennének piacvezetők....
  • zola2000
    #3
    Én azt olvastam hogy igazából chipekből minden eddiginél többet gyártanak, csak manapság minden olyan dologba chipet akarnak tenni ahova régen nem kellett, a hűtőszekrénytől elkezdve a kávéfőzőn át okos tv, robotporszívó stb mindenbe.
  • Tetsuo
    #4
    De nem a csúcstechnológia megy mindenbe. A legtöbb ma gyártott chip, sőt mikroprocesszor évitezedes technikával készül. Többek között az oroszok és a kínaiak is gyártanak rengeteget, egyedül a legmagasabb igényeket nem képesek kiszolgálni. Még a mindent feladó Európában is készül néhány féle.
  • Sequoyah
    #5
    Senki nem tudja kiszolgalni az igenyeket, de ok szolgaltatjak a legtobbet, ezert piacvezetok.

    Viszont ez egy oriasi lehetoseg arra, hogy strategiailag alkalmasabb helyszineken (EU/US) hozzanak letre gyartosorokat, ami ezek alapjan meg profitabilis is lehetne.
  • Agyturbinikusz
    #6
    Mint bérgyártó, lehet, mint felvezető gyártó nem piacvezető. Mint X86-64 processzor gyártó nem piacvezető.