8
  • mortep
    #1
    Pazar, két mobilt vásároltam, elégedett voltam velük, harmadik már nem ez lesz, olybá tűnik.

    A márkát azért érte meg választani mert ár/érték bajnok volt így kedvező árért viszonylag vállalható minőséget lehetett kapni és ha netán sikerült kinyírni/elveszíteni nem jelentett akkora anyagi kárt, de ez a hajó elmenni látszik.

    Emlékszem a felfutás időszakára, eléggé sok apple vonás volt fellelhető a "sáomik-on" , de 700 dollár fölött vegye az, akinek két anyja van... ennyi pénzért inkább a szifon
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2022.03.17. 18:42:18
  • Palinko
    #2
    Úgy csinálsz mintha nem lenne Poco, Redmi, esetleg Redmi Note vonal. Túl sok modelljük van nem az a baj hogy nem lehet olcsóbbat választani, inkább az hogy a Poco X3-hoz képest meg az M4-hez viszonyítva nem léptek nagyon előre.
  • __Jacek__
    #3
    Inkább az a baj hogy pl. én nem tudok megbarátkozni az MI11-el olyan dzsunka érzésem van.. Biztos én vagyok a hülye, Huawei agyon verte.. olyan érzésem van mint 10 évvel ezelötti dzsunka kinai korszakban volt hogy kóvályog a GPS, szuper a töltés csak sokszor beragad lassúra ,kamu az egész legtöbbször.. nagyon szép ahogy beindul a turbo töltés ja lemegy suspendre a töltés is suspend lesz :D
    Huawei kinyírták mi a szart vegyek... samu pfff...
  • mortep
    #4
    Köszi. Mindegyik - általad felsorolt - legújabb kiadású mobil max a két éves 9T Pro teljesítményét képes hozni amilyet jelenleg is használok...

    Jól látod, hogy középmezőnyben sokat nem fejlődtek így minek váltanék? A felső kategóriából meg egyszerűen nem éri meg vásárolni, mert drága.
    Utoljára szerkesztette: mortep, 2022.03.17. 23:22:13
  • Palinko
    #5
    Tedd fel ezt hátha jobban tetszik.

    #4
    Azt teljesen adom hogy nincs fejlődés. Legalábbis statban nem sok, a telefonok változtak, szenzorok, stb kamerák értelmeltenül nagy Mpixelt tudnak, azt kb ennyi. Az jó kérdés hogy minek tudható be, vajon a chiphiány vagy más az oka, de könnyen lehet hogy az hogy már eléggé kiforrott amit egy telefonból ki lehet hozni és ezentúl nagy változásokra ne számítsunk. Talán az zavar engem is legjobban hogy már ár-értékben sem akkora bajnokok így a telefonok mert míg az M3 jó ár-érték arányú volt az M4 hiába jó kis telefon elég drága is mellé...
  • mortep
    #6
    A 9T pro mint csúcsmobil kb. 380 dollárba került, és olyan extrának számító funkciókkal volt felszerelve mint a kijelző mögötti ujjlenyomat-olvasó, előbukkanó előlapi kamera, brutális SOC stb... most pedig a felsőkategória legalább 700 innováció sehol, annál több kompromisszum
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #7
    A bevételük legnagyobb része úgysem ebben a kategóriában termelődik, majdnem mindegy mit csinálnak.
  • StoneCold7
    #8
    Épp ez a baj, túl sok modell, legapróbb előrelépések, és még brandből is túl sok van, miközben a szofverfejlesztés kritikán aluli.
    Már vagy 6 éve vagyok xiaomi vonalon, de évről évre egyre szarabb minden téren.