9
  • ShuckFishTit
    #1
    És ez jó vagy rossz? Mondjuk ha elcseszik a StarCraftot (meg windows only-asítják a játékokat), mocsok pipa leszek!
  • takysoft
    #2
    Hát az Activision tőzsdei értéke 30%-ot ugrott tegnap reggel, ez elég sokat elmond :D

    Starcraft? Ez a szerencsétlenség, amit ma Blizzard-nak hívunk már NAGYON régóta nem a játékosok örömét, hanem a profit maximalizálását tartja szem előtt Bobby Kotick-kal az élen.

    Az más a mi sarunk, hogy ez működik, bár azt is belátom, hogy a régi rajongók, és az aktuális fejősteheneik diszjunkt halmazok.

    Na nem azt mondom, hogy az Overwatch szar lenne. De olyan, mintha egy single-player játék story-ját és világát beletették volna egy multi játékba, de aztán kihagyták a Single részt...

    Mert... bár úgy egy iszonyú jó játék is lejetett volna... az nem profitál ugye....

    Heroes of the Storm egy copy-paste moba, szintén.. mert a moba pénzt hoz(ott akkortájt).

    Heartstone... ebbe ugye bele se kell mennem :D

    Starcraft II, Diablo III.... ezek pedig 12, illetve 10 éve voltak... (az utolsó expansion is 2015-ben)

    Azóta megy az online meg a lootbox, meg a WoW martalékainak meggyalázása.



    A Microsoft a másik oldalon éppen építkezik. Egy kicsit máshogy csinálja a dolgot, mint a Sony...
    A Sony-nak van egy belső fejlesztő stúdiója, ami exklizív játékokat készít nekik. Emellet van 1-2 nagyobb partner, akik ellátják. Ilyen a Naughty Dog, Quantic Dream, Guerilla Games, stb.

    Az MS is kipróbálta ezt... annyira nem jött be nekik, így irányt váltottak.
    Most nem tudom megmondani, hogy ez az irány jó-e vagy rossz, azt majd az idő eldönti.

    De szerintem a játékos részleg odament Apá-hoz (az MS felsővezetése), és Apa rábólintott az új ötletre.
    A Xbox/Windows games részlet fogta Apa pénzét, és megvett... MINDENT!

    Apa bankkártyája korlátlan, szóval "minden" alatt valóban MINDEN-t értek, ami csak pénzért megvehető.

    De így... nem kicsi dolgokat.
    Személyes kedvencem például a Double Fine, és ők egyelőre úgy néz ki, hogy nem jönnek ki rosszul a dologból. a Psychonauts 2 megjelenését pl nem törte el, hogy MS lettek közben.

    De az Activision Blizzard mellett övék pl az Obsidian(Tyranny, South Park, Fallout: NV, Pillars of Eternity, Outer Worlds, Kotor II), az InXile(Wasteland, Tides of Numenera) is.

    Emellett gondolom a Bethesda-t sem kell bemutatni...(Fallout és Elder Scrolls címek)


    Hogy ez most akkor jó-e vagy sem?
    Nem tudni még. Egyik MS kezében levő óriás sem adott ki nagyobb címet a felvásárlás óta.

    A nagy kérdés nyilván az Elder Scrolls VI lesz.
    De már pozitív, hogy lesz :)

    Bethesda-t ismerve persze egy bughalmaz lesz :D

    Meglátjuk.
  • Ender Wiggin #3
    A Guerilla meg a Quantic nem Sanyi exklúzív, PC-re is megjelentek. A Naughty pedig hamarosan jön a PC porttal a hírek szerint... De a többivel egyetértek...
    Utoljára szerkesztette: Ender Wiggin, 2022.01.19. 16:46:53
  • ShuckFishTit
    #4
    Na pont ezért kérdeztem mert már csak ennyi kapocs van köztem és a Blizzard termékei között (nyilván nem is én vagyok a célcsoport), de ezt nagyon sajnálnám ha még OS updatre se méltatnák a jövőben :(
  • Ender Wiggin #5
    Az Activision CEO (akit mindenféle csúnyasággal vádolnak) 293 milliót zsebelhet be, ha kirúgják...
  • takysoft
    #6
    Azt azért te is érzed, hogy egy játék megjelenése után 4-5 évvel kiadni egy PC portot már nem nagyon zavar bele a Sony-val kötött deal-be.
    Quantic:
    A Heavy Rain 9 évvel később kapott PC portot, mint megjelent.
    A Beyond kb 6 éveel később.
    A Detroit rekorder másfél évvel később jött PC-re, mint Sony-ra, ott szinte alig kellett várni :)

    Guerilla:
    Ennek talán egyetlen játéka jelent meg PC-re. (a teljes Killzone sorozat nem), ami a Horizon: Zero Dawn volt. Az is 3 éves csúszásban.
    Most Februárbann jön a Forbidden West, aminek nyilván lesz majd PC portja, de ha jól sejtem, olyan szerződésük lehet a Sony-val, hogy erről most még csak beszélniük se szabad :D
    Majd valamikor... sok év múlva jön PC-re. De az már a Sony-t nem fogja zavarni.

    Naughty Dog:
    Hát valmelyi Crash Bandicoot-ot láttam PC-n, de az tudtommal nem natív port (nam a Naughty Dog csinálta)

    Uncharted-ről vannak hírek, de abból is 5 éve jött ki az utolsó.

    Nem mondom, ez nem kimondottan rossz a PC rajongóknak, főleg akik nem sietnek :)

    De a PS5 eladásait nem féltem :D
    Meglesznek a maga exkluzív címei.

    Horizon 2, Az a pókember játék, Demon's Souls, Ratchet & Clank, meg még egy halom kisebb.

    De ja, a MS most beerősített az Elder Scrolls VI-tal erősen :)
  • AcsMarci
    #7
    Jee, még egy rakás nagy címet fognak kizsigerelni. Mondjuk a COD sorozatot ennél jobban már elég nehéz leépíteni, de az MS-nek ez menni szokott.
  • Ender Wiggin #8
    A Last of Us PC-ről volt szó tavaly. Igaz, csak a modernizált változatról, ami valószínűleg kölünbözni fog az eredetitől... És a Death Stranding? Fél év különbséggel jelent meg PC-re is. 5 éve még elképzelhetetlen lett volna.
    Én azt érzem, hogy amikor valami megjelenik PC-re, az már nem PS exkluzív :-D

    A Sony részvények bezuhantak. lehet, hogy csak átmenetileg. De 20 milliárdos értékcsökkenés a bejelentés után.
    Utoljára szerkesztette: Ender Wiggin, 2022.01.20. 17:12:53
  • Ender Wiggin #9
    God of War???