22
  • end3
    #1
    Az amerikai szövetségi állam mostanában szellőztetett tervei a digitális pénzek szabályozására, - ebbe alaposan bekavarhat.
  • csulok0000
    #2
    szerintem a befektető túl sok pénzt fektetett be bitcoinba és most szeretné egy picit megmozgatni a piacot hogy nagy haszonnál gyorsan kiszállhasson :D
  • zola2000
    #3
    Az elemzők már csak ilyenek, ha bejön akkor "én megmondtam" ha nem jön be akkor "ezért mondtam hogy "Amennyiben ezek a feltételek teljesülnek"
  • zola2000
    #4
    Egyébként lehet hogy tényleg, ami különben szép és jó, de a bitcoin bányászat így is annyi energiát használ el mint egy európai ország.

    Az ethereum már jobb lehet ha tényleg proof of stake lesz.
  • Sequoyah
    #5
    Ertem en hogy hogy jott ki ez a szam. Ha a vilag OSSZES dollarjat bitcoinra cserelnek, akkor valoban 500.000$-t kellene hogy erjen egy Bitcoin.

    Ha viszont megnezzuk hogy mennyi tranzakciot hajtanak vegre dollar alapon, gyorsan kiderul hogy az egesz Bitcoin infrastruktura osszedolne mar a toredeke eseten... Plusz a Bitcoin altal nyujtott kockazatok abszolut vallalhatatlanok a legtobb piaci szereplo szamara, mikozben 0 elonyt nyujt nekik a kripto.

    Nem tobb ez mint sima pump&dump. Ez az "egy szakerto" valoszinuleg maga is birtokol Bitcoint, es jol fel akarja verni az arakat mielott eladja.
  • Sequoyah
    #6
    Mindezt ugy hogy rendeltetesszeruen szinte senki sem hasznalja a Bitcoint. Sok embert ismerek akinek van Bitcoinja, de egyet sem aki valaha barmit is vasarolt volna vele...
    Kepzeld el ha el is kezdenek hasznalni:D
  • Sydra
    #7
    El Salvador-ban használják mindennapi dolgokra. Boltokban és éttermekben is tudsz vele fizetni, mivel kötelező elfogadniuk, ahogy a dollárt is.
    Ha van Binance kártyád akkor meg bárhol tudsz vele fizetni, ahol van bankkártya elfogadó hely.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2021.09.16. 20:45:48
  • kvp
    #8
    https://en.wikipedia.org/wiki/Binance

    Binance is a cryptocurrency exchange which is currently the largest exchange in the world in terms of daily trading volume of cryptocurrencies. It was founded in 2017 and is registered in the Cayman Islands.
    Binance was founded by Changpeng Zhao, a developer who had previously created high frequency trading software. Binance was initially based in China, but later moved its headquarters out of China following the Chinese government's increasing regulation of cryptocurrency.
    Binance is currently under investigation by both the United States Department of Justice and Internal Revenue Service on allegations of money laundering and tax offenses. The UK's Financial Conduct Authority ordered Binance to stop all regulated activity in the United Kingdom in June 2021.

    Szoval kitiltottak oket Kinabol, eljaras van ellenuk az USA-ban es betiltottak oket a briteknel. Es elvileg ez a leghasznalhatobb... Tenyleg csak egy modern tulipanmania: https://en.wikipedia.org/wiki/Tulip_mania
  • Sequoyah
    #9
    El Salvador vasarolt kb 500 bitcoint hogy emoge fedezetet tegyen... Szoval ez nem igazan erv:)
    Es nem hasznaljak, csak adott a lehetoseg...
  • Sydra
    #10
    A tulipánmánia nem azt jelenti, hogy a hatóságok megpróbálnak ellehetetleníteni.
  • Sydra
    #11
    Te azt írtad hogy egy ilyen embert sem ismersz én meg láttam sok videót ahol azzal vettek hamburgert, kávét, stb. Van olyan ismerősöm is aki Binance kártyát használ minden nap. A felhasználók száma sok év óta világszerte exponenciális ütemben nő. Most már egy államnak is hivatalos valutája lett. Mondjuk nekem a Bitcoin nem a szívem csücske, de más blokkláncokon sok mindent meg lehet csinálni, ami blokklánc nélkül lehetetlen. Magától értetődő előnyei vannak egy blokklánc alapú gazdaságnak. El fog terjedni ebbe bele nyugodhatsz.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2021.09.16. 22:29:34
  • Sequoyah
    #12
    A cikk a Bitcoinrol szol, maradjunk annal.
    Persze van olyan currency (vagy lesz majd egyszer) amivel lehet milliardnyi tranzakciot vegrehajtani naponta, de a Bitcoin az NEM olyan. A szazezres trsanzakcioszam is problemat jelent neki, az meg koszonoviszontban sincs barmilyen gazdasag igenyeivel.
  • Sequoyah
    #13
    "money laundering and tax offenses"

    Ez olyan mintha azt mondanad hogy a hatosagok ellehetetlenitik a maganeletedet, mert nem engedik hogy a parkban ejjel noket eroszakolj meg...:D
  • Sydra
    #14
    Hú vannak bajok a fejedben! :D
  • ManfredMacx
    #15
    Bitcoint nem adunk el, és nem váltjuk be más árura. Bitcoint csak vásárolunk. Aki bitcoint ad el/vált be, az nem érti a bitcoint. Na ezért nem látsz olyat, aki vásárol vele, mert ők értik.


    Utoljára szerkesztette: ManfredMacx, 2021.09.17. 14:17:29
  • Sequoyah
    #16
    Pontosan jol elmagyaraztad hogy miert nem erhet $500k-t. Ha csak gyujtoszenvedelybol vasarlod, akkor ennek nincsen $10trillio-s piaca, de meg a toredeke sem:)
  • asgh
    #17
    A blokklánc önmagában nem több, mint egy közösségi alapon működő főkönyv. Ettől még az abban szereplő számok mögött kellene lennie valaminek.
    A kripto meg nem más, mint egy fiktív cég papírjaival kereskedni abban bízván, hogy a spekuláció az idők végezetéig felfelé hajtja az árfolyamot és így sosem derül ki, hogy a cég nem létezik, vagy ha kiderül se érdekel senkit, mert úgyis el tudja adni a részvényeit.
    Hogy egyébként az adásvétel blokklánc alapon működik, az csak annyiban számít, hogy a hagyományos pénzügyi szabályozás rögtön az elején véget vetne az egésznek, mert ugye pont az a dolga, hogy megakadályozza a fiktív kereskedelmet.
  • MerlinW
    #18
    Pont attól nő az értéke, hogy nem adják el a tulajdonosok.
  • Sequoyah
    #19
    Attol csak az ara no. Az erteke csokken, mert az erteket epp a hasznalat adja barminek.
    Gyakorlatilag a "buborek" definiciojat irtad le:)
  • ManfredMacx
    #20
    Van használati értéke: értéktárolás.
  • Sequoyah
    #21
    Hat talan erre a legalkalmasabb, viszont ennek nincsen 10 trillios piaca. Gyakorlatilag az arany konkurenciaja lenne ez esetben, viszont a vilag osszes aranya er kb 7 trilliot.
    Viszont az emberek nagy resze nem fog bizni a Bitcoinban annyira mint az aranyban, aminek tobb evezredes tortenelme van, szoval ennek a toredekerol beszelunk, es akkor mar ott tartunk hogy a mostani 50k az mar elegge a plafon, es egy 10xes szorzo mar nincs benne.
  • Sir Cryalot
    #22
    :DD